Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Melyik fogamzásgátlást válasszam?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik fogamzásgátlást válasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Éppen fogamzásgátló módszert választanék. Szerintetek melyik a legjobb? A tablettáról hallottam a legjobbakat eddig. Viszont azon elgondolkodtam,hogy ha ott ki hagyok egy szemet is akár fenn állhat a terhesség esélye. Viszont ha valaki terhes lesz mert kihagy egy szemet akkor fog jelentkezni a 7 napos szünetben mestruációs szerűség vérzés?

Egyik barátnőm hüvelygyűrűt használ. Viszont mesélte,hogy kiveszi ha éppen a barátjával szexelni fognak. De itt is megeshet az,hogy nem teszi vissza, de 3 órát kilehet venni.

Kinek mi a tapasztalata? Vagy mit ajánlj?

Köszönöm szépen a válaszokat!



2017. febr. 13. 07:19
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

FigyelJDE már drága! Ez nem úgy megy ,hogy odamész az orvoshoz és én ezt meg ezt szeretném,mert GYK-sok ezt ajánlottok. Egyet megsúgok kifog röhögni!!

Azt kapod amit ő felír!! Nem azt amelyiket te gondolod!! Ez nem C-vitamin!!

2017. febr. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Igen még úgy is megjöhet a menzesz. A hüvelygyűrűt meg szexnél nem szabad kivenni mert az helyileg hat. Csak az előtt kell kivenni mikor megjönne. Utána újat felhelyezni. A nőgyógyászoddal konzultálj. Úgyanis vannak olyan esetek amikor nem kaphatsz hormonális fogamzásgátlót. 23 L
2017. febr. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

"Viszont mesélte,hogy kiveszi ha éppen a barátjával szexelni fognak. De itt is megeshet az,hogy nem teszi vissza, de 3 órát kilehet venni."

én is használtam, de erről még nem hallottam. viszont az nem teljesen igaz, hogy helyileg hat: helyben szívódik fel a hormon, de folyamatosan, tehát ez se eseti fogamzásgátló, hogy csak akkor használnád, amikor kell.


szintén nem fedi a valóságot, hogy azt fogod csinálni, amit az orvos mond. csak hormonális fogamzásgátlásra van 4 vagy több módszer - ilyen még a hormonos spirál, implantátum, injekció. az orvos végez vizsgálatot (illetve a minta laborba megy), ebből kiderül, használhatsz-e hormont.


valószínűleg tényleg egy gyógyszert ajánl először, mert ez a legszokványosabb, jó drága, és vissza is kell járnod hozzá. viszont ha mondod, hogy valamiért nem jó neked, pl. lement a libidód, akkor fel fog írni egy másikat. ha az se jó, megint egy másikat, és így tovább.


volt, hogy úgy mentem dokihoz, hogy spirált szeretnék. nyilván a hormonost ajánlotta, de végül hormonmentest kértem. felhívhatják kockázatokra a figyelmet, meg hogy a saját felelősségedre megy a dolog, aztán felrakják.


ha valami alternatív módszert keresel, mondjuk hüvelykúp és méhszájsapka, abba meg egyáltalán nem kell belevonnod az orvost - illetve pesszáriumnál segíthet eldönteni, milyen méret való neked, de beszerezni nem fog segíteni.


azt viszont tényleg nem fogja jó néven venni, ha odamész, hogy neked ez meg ez a gyógyszer kell - ebben a barátnőid véleményére nemigen támaszkodhatsz.

2017. febr. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy nem igy működik,hogy én kérem. A héten fogok hozzá menni és putsza kíváncsiságból írtam ki. Már voltam nőgyógyásznál de csak rák szűrésen és mostanra gondolkodtam,hogy melyik lenne a legjobb. Köszönöm a válaszokat.
2017. febr. 13. 08:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Olvassatok el jobban a betegtajekoztatot...egy nap maximum 3orat lehet a huvelyen kivul.
2017. febr. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1,5 éve használom a gyűrűt. 24 óránként 3 órát lehet kint, erre kell figyelni. Én pl nem veszem ki mert egyikünket se zavar.

Ha teherbe esnél tabi/gyűrű mellett akkor a vérzés lehet jelentkezik de megváltozik! Sokkal kevesebb, gyengébb lesz. A lecsökkenéssel nem szabad keverni, az fokozatos, az elején be is következik. A terhességnél meg hirtelen lesz pár cseppes, barnázós az egész vérzés helyett. Ha megnyugtat akkor tesztelhetsz mellette pl szünet végén.

Tablettát szedtem 5évig, 2 fajtát, de mindkettőtől pattanásos lettem, doki meg nem akarta elhinni hogy a tabi okozza.. Cseréltem gyűrűre másik dokinál és elmúlt..

2017. febr. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én óvszerről tértem át a tabira és nem csak azért, mert megbízhatóbb. Rendszertelen (nem is kicsit!) menstruáció és elég durca fájdalmak, gyorsan zsírosodó haj, pattanásosság miatt. Most kezdem a 4. levelet és elmúlt minden ilyen tünetem. Pattik még néha előjönnek, különösen ha dolgozom (olajos-meleg környezetre mindig is érzékeny volt) de már nem vészes, kicsi az a pár db és nem olyan nagyok mint előtte. Sok mindenre jó, nyilván az orvosoddal közösen, egyénre szabva választjátok ki a megfelelő megoldást :) 20N
2017. febr. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!