Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Escapelle -esemény utáni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Escapelle -esemény utáni tabletta- mellett terhesség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Február 11.-èn volt ovum. (Naptár alapján, illetve aznap volt folyásom is.)

Aznap este hosszú idő után kiszabadulva a mókuskerèkből (2 pici gyerekünk van) elmentünk párommal bulizni.

Hajnalban együtt voltunk-sajnos felelőtlenül, vèdekezès nèlkül. Hètfő dèlutàn sikerült beszereznem egy 72 órán belüli tablettát. Be is vettem úgy kb 36 órával az esemèny utàn.

A tájèkoztatót viszont utána olvastam csak el. Az pedig azt írja, hogy az Escapelle kitolja az ovulációt,vagy ha az mar megtörtènt, meggátolja, hogy a spermiumok megtermèkenyítsèk a petesejtet. Azonban a már meglèvő terhessègre nem hat.

Viszont az èn elgondolàsom:

Ovuláció után 24 óráig èletképes a petesejt. Ebben az intervallumban voltunk együtt. Tehát simàn megtermèkenyíthette a petesejtet valamelyik spermium. Arra viszont ezek szerint nem hat az escapelle, ha jól èrtelmezem.

Tudom, nem.vagytok orvosok,de volt valaki hasonlò helyzetben? Illetve , ha terhes maradt valaki, megszülte a babát? Ha igen, egèszsèges volt?

Köszönöm a vàlaszokat előre is!



#terhesség #Escapelle #ovuláció #Esemèny utàni tabletta
2017. febr. 16. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Nem egy atomfizika értelmezni is a betegtájékoztatót. Ha 72 órán belül bevetted akkor milyen meglévő terhességről beszélsz?
2017. febr. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtermékenyített arra már tényleg nem hat, de ha időben beveszed akkor se 100%, hogy hatni fog. Esemény utáni tabival is becsúszhat nem kívánt terhesség. Olyat ismerek aki így lett terhes, de ő elvetette a magzatot szóval nem tudom mennyire befolyásolja. De ha abból indulok ki hogy vannak akik nem tudják hogy terhesek, és szedik tovább egy ideig a fogamzásgátló tablettát, isznak, dohányoznak stb. ilyenkor se feltétlen lesz beteg az újszülött, akkor az esemény utáni tabi ellenére is lehet egészséges a baba. Nyilván kicsit rizikósabb így, de enélkül is születhet betegen vagy tani mellett is lehet egészséges.
2017. febr. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látszik atomfizika mégis, 36 órával később vette be. Addigra megtermékenyülhetett és mivel ez nem terhesség megszakító módszer (Mo.-n ilyen tabletta nem kapható), ezért ha megtermékenyült kb halottnak a csók, semmit nem használ.
2017. febr. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszaitokat! :)

Kedves első! 2 fèle esemèny utàni tabletta lètezik. (Hatàsilag) Az egyik a mèhnyàlkahàrtyát választja le,hogy a beágyazódás ne történhessen meg. A másik(amit èn kaptam), az az ovulációt tolja ki, vagy, ha már kiszabadult a petesejt, olyan hormonokkal igyekszik tenni a fogantatás ellen, hogy ne történhessen meg a fogantatás. Kèsőn realizáltam, hogy nekem az első kellett volna,nem a második, amit a nőgyógyász felírt. Igazából az én hülyesègem, mert ugyanúgy gondoltam, mint te, hogy mindenkèpp megakadályozza a babát mèg időben. Ma a 2.5 èves kislànyom megkèrdezte, hogy mi törtènik a hasamba, mert ott volt a baba? Kèrdeztem tőle meglepődve, hogy mèg mindig ott van-e? Ő azt mondta, hogy igen. Most várok mèg egy hetet(mivel azt írta a betegtájékoztató, hogy a vèrzès àltalàban a normàlis időben jelentkezik). Aztàn majd meglátjuk. Nem hiszem, hogy lenne szívem elvetetni, de aggódnèk is, hogy okozna valamit benne a gyógyszer. Nem a legjobb időzítès sajnos a 3. baba. Mèg csak most költöztünk haza külföldről ès a tb-mel szórakoznak. Azt mondtàk kb fèl-egy èv , mire Anglia kiadja nekik azt a papírt, ami nekem kell ahhoz, hogy visszaàllítsák a tb-m. Az esemèny utànit se tb-re állította ki az orvos nekem.

2017. febr. 16. 12:21
 5/7 A kérdező kommentje:
Nektek kedves válaszolók, illetve ha valaki rátalált a kérdésre..! Teszteltem ma. 2 nappal menstruáció kezdete előtt. Állapotos vagyok! Szóval figyeljen oda mindenki, aki nem akar babát, hogy a másik típusú esemény utánit válassza! :)
2017. febr. 23. 21:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Egészséges a magzat?

Pont ma kerültem ilyen helyzetbe, kb. 14-15 órával az aktus után vettem be.

Egészségügyileg nem vagyok jelenleg alkalmas egy terhesség kihordására, ezért is érdekel. (Nemrég konizációs műtét, illetve megsüllyedt méh.)

Jövő héten felhívom az orvosomat, de addig nem tudom, hogy mire számíthatok.

2017. ápr. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszóló! Ne haragudj, hogy eltüntem. Én nem tartottam meg a babát. Nem mertem kockáztatni 2 kisgyerek mellett egy 3.-at, akiben nem lettem volna biztos,hogy egészséges. Megviselt egy kicsit,de úgy éreztem,hogy ez volt a helyesebb út. Nálatok mi lett?
2018. febr. 6. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!