Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elsőnek szedek fogamzásgátlót,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elsőnek szedek fogamzásgátlót, egy kis segítség?

Figyelt kérdés

Volina. Egy levélen 21 szem van.

31.-e van, ma jött meg, és egészen 20.-ig szedem a tablettát, hiszen akkor fogy el a levélről a 21 szem. Aztán 21-27.-ig szünet (ezalatt kéne megjönnie), és 28.-án kezdjem el a 2. levelet?

Jól értelmeztem, vagy nem?

Elnézést, tisztában vagyok vele hogy elég értetlen vagyok, de inkább megkérdezem..



2017. márc. 31. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Inkább egy orvost kellene megkérdezz. A mellékhatások miatt, minden embernek külömböző tapasztalatai lehetnek, ezért egy orvos sokkal célravezetőbb tud ilyen esetben lenni. Miért nem fordulsz egy nőgyógyászhoz vagy legalább egy patikushoz?!
2017. márc. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen jól értelmezed. 7 teljes nap szünet és a 8. napon folytatod a következő levéllel.

A szünet alatt pedig ugyanúgy védve vagy, ha a szünet után pontosan folytatod a szedést a következő levéllel.

2017. márc. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2017. márc. 31. 16:10
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van ahogy a második írja. Igazából az is egy kis segítség, hogy minden levelet ugyan azon a napon kezdesz el szedni, mert úgy jön ki a szünetekkel. Pl ha az első levelet ma, tehát szombaton kezded meg, a második levelet is szombaton fogod elkezdeni, a harmadikat is...mindig úgy jön ki a 21+7 nap.
2017. ápr. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lepontozták szegény elsot, pedig nem írt butaságot. Nagyon ajánlatos elmenni noiorvoshoz vele és kivizsgáltatni. Nem hiába vesznek vért az embertol és nem hiába vizsgálják ki elotte. Remélem nem az anyu iratta ki máganak és adta neked, és azt is, hogy nem 15 éves vagy és kezdesz el tablettát szedni.


Mind a mellett igen, jol értelmezted. Jó tanácsbol csak egy van, ne felejtsd el bevenni majd a tabikat.


Saját egészséged érdekében menj el orvoshoz. Elhiszem, hogy anyu (esetleg te) aggodik, hogy teherbe esel fiatal létedre, és mindenképp fogsz szedni tabit, de orvos nézzen meg akkor is.

2017. ápr. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Lepontozták szegény elsot, pedig nem írt butaságot. "

Nem valóban, csak a válaszának semmi köze nem volt a kérdéshez.

A kérdezőnek feltételezhetően kiírták a fog. gátlót, orvos, mégpedig vizsgálat után, a kérdező mindösszesen a szedésére volt kíváncsi, hogy nem értelmezte-e rosszul, amit a betegtájékoztatóban olvasott. Márpedig az értelmezéshez nem kell orvoshoz fordulni, csupán szerintem megerősítést várt a válaszolóktól.:)

2017. ápr. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Pontosan, ahogy az utolsó írta.

Köszönöm aki a kérdésemre válaszolt, és vette a fáradtságot hogy értelmezze is amit leírtam, és nem csak szájhősködni jött.

2017. ápr. 6. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!