Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elfelejtett yadine tablettánál...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elfelejtett yadine tablettánál mi a teendő?

Figyelt kérdés

2 éve szedek yadine-t. A 16. tabletta kimaradt, de ezt csak a 17. bevételénél vettem észre. A párom 1 hónapja nincs itthon, de 2 hét múlva hazajön. Hagyjam ki a 7 napos szüntet most, vagy szedjem tovább a következő levelet? Szükséges lesz kiegészítő védekezés 2 hét múlva?

Köszi a válaszokat.


2010. máj. 12. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:
szedd rendesen, elvileg egy hét kiegészítő védekezés kell. de ki is hagyhatod végülis, ahogy neked kényelmesebben jön ki.
2010. máj. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy filmtablettát hagyott ki a harmadik héten


A következő lehetőségek közül választhat:



1. Vegye be a kihagyott tablettát, amint az eszébe jut, még akkor is, ha ez két tabletta egyidejű bevételét jelenti. Szedje tovább a tablettákat a szokásos időben. A tablettamentes időszak helyett folytassa tovább a következő csomag szedésével.


Valószínűleg valódi megvonásos vérzése lesz a második csomag beszedését követően, de jelentkezhet pecsételés vagy áttöréses vérzés a második csomag szedése alatt.



2. Abba is hagyhatja a csomag szedését, és folytathatja a 7 napos tablettamentes periódussal (jegyezze fel, hogy melyik napon felejtette el a tablettát). Ha az Ön fix kezdőnapján akarja a következő csomag szedését elkezdeni, 7 napnál rövidebb tablettamentes szünetet tartson.



Ha a két javaslat valamelyikét követi, terhességgel szemben védett marad.



Szerintem a dobozban is van betegtájékoztató....

2010. máj. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nyilván van benne bt, és nyilván a neten is rajta van.

DE mivel azóta eltelt pár nap, azóta rendesen szedem, így már egyik pont sem vonatkozik rám, ezért írtam ki a kérdést...

Éljen az észosztás...

:S

2010. máj. 12. 17:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Ott van benne, hogy szedje be még akkor is, ha két tabletta egyidejű bevételét jelenti. Ha a 16. tablettát hagytad ki, és a 17. nél észrevetted, akkor a 16.-at is be kellett szedned a 17.-kel együtt. (amennyiben elolvastad a tájékoztatót).

Ez esetben pedig ugyanaz a teendő, mint amit bemásoltam. Oda is van írva, hogy ilyenkor ugyanúgy véd.

2010. máj. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!