Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nők miért nem spirált használtok?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők miért nem spirált használtok?

Figyelt kérdés

Mindenki a gyógyszerekkel van el.. hiába modern meg ilyen olyan..akkor is hormonok...trombozis veszély meg jajj sorolhatnám mindegy, ára is van ennek havonta.

Nekem spirálom van 3 éve és sokkal biztonságosabb dolog mint a gyógyszer, hormonmentes és 10ezer Ft-ba került, összesen 5 évig lehet fent.

Ha nem muszáj nem kéne gyógyszert szedni szerintem, egyik sem tesz jót a szervezetnek hosszútávon.



2017. ápr. 12. 12:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%

Nem mindegy neked,hogy ki mit használ???!

Mi közöd hozzá?

Mi sem szólunk bele ,hogy te miért spirált használsz?

Semmi közöd hozzá...

2017. ápr. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
A mai tabletták olyan miimális hormonmennyiség tartalmaznak, hogy kevesebb kárt okoznak, mint a te spirálod. Én speciel azért gyógyszert használok, mert biológusként tisztában vagyok a működésével, előnyeivel/hátrányaival, és ez a legkevésbé hátrányos megoldás. A spirált egyáltalén nem tartom biztonságosnak, elmozdulhat, fertőzést és gyulladást okozhat, fordulhat úgy, hogy bizonyos területen nem fejti ki a hatását és máris ott a beágyazódás, méhen kívüli terhességet okozhat. Szóval több a hátránya, mint az előnye, ha a tablettával összehasonlítjuk, akkor meg pláne több
2017. ápr. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Kedves első jó nagy paraszt vagy, minek vagy itt ha zavar a kérdésem? Tudod az emberek ezért járnak ide, hogy kérdezzenek annyi közöm van hozzá.


Kedves második neked meg köszönöm a válaszodat nagyon rendbe volt!

2017. ápr. 12. 12:45
 4/14 anonim ***** válasza:
26%

De tényleg nem értem,miért lényeg az neked ki mit szed/használ?!

Semmi jogod beleszólni más életébe..

2017. ápr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Jó te tényleg nem vagyok százas. Kár is ilyenekkel foglalkozzak mint te. Ha nem tünt volna fel ez egy kérdés és egy vélemény nyilvánitás akár csak a többi kérdés.

Nagyon sajnállak, hogy fogalmad sincs arról amit irsz.

2017. ápr. 12. 13:21
 6/14 RoseTyler ***** válasza:
47%
Azért, amiért fogamzásgátlót sem szedek. Kívülről bevitt hormonokkal sem akarom becsapni a testem, és a méhembe sem akarok nem odavaló tárgyat. Nekem megfelel a megszakításos módszer (tíz éve). Volt időnk rendesen kitapasztalni, még azt is, hogy mikor nem kell megszakítani sem. Gyereket is akarok pár év múlva még egyet, szóval kell a francnak a spirál meg társai. Inkább csússzon be plusz egy gyerek a terveken felül, mint hogy valami bajom legyen ezektől (a spirál se kockázatmentes). De ez csak az én véleményem, az én értékrendem, amit nem tukmálok másra. Mindenki azt használ, amit akar. Mindenki olyan kockázatokat és mellékhatásokat vállal be, amilyeneket akar. Magánügy.
2017. ápr. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
egyiket se ajánlanám senkinek. koton. amelyik pasi nyafog miatta = kuka.
2017. ápr. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%
Volt spirálom, de nekem nem jött be, nagyon erős és elhúzódó mensim volt tőle. Aztán kipróbáltam a mirénát, attól meg folyamatosan fájt a fejem, amíg fent volt. Tablettát nem akarok szedni. Most pesszáriumom van, ezzel elég jól el vagyok, ha nincs kedvem rakosgatni, akkor gumi.
2017. ápr. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván, van akinek irritációt okoz. Aki pl.hajlamos a miómára, annak fel sem teszik.
2017. ápr. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

És az orvos elmondta neked a lehetséges kockázatokat is?

Mert nekem elmondta. A hagyományos fém spirál menstruáció alatt könnyen elmozdulhat. Ezt viszont nem fogod észrevenni, és kb. 20 % az esélye a teherbeesésnek. A legkevésbé biztonságos védekezési módszer. Ráadásul, ha ez megtörténik, és terhes leszel, a spirált vagy ki tudja venni a doki, vagy benned marad, és úgy hordod ki a gyereket, ez esetben viszont bármikor kibökheti a magzatburkot, így vetéléshez, koraszüléshez vezethet. Persze ha elveteted, akkor mindegy. De én nem vagyok híve az abortusznak, ha becsúszna, megtartanánk.

Nekem konkrétan azt mondta a doki, hogy felteszi, ha akarom, de ő nem javasolja.

A lehetséges fémallergiát meg már előttem említették. Anyám olyan petefészek gyulladást kapott tőle, hogy évekig alig tudta kikúrálni. Azért is mondják, hogy csak olyannak teszik fel, aki már nem akar gyereket, mert egy ilyen gyulladás után már elég nehéz teherbe esni. Anyám pont akart mégis 3. gyereket utána, és 2 évig nem esett teherbe.

Akkor már inkább a Miréna, de az 66 ezer ft. Nekem attól is volt egy csomó bajom.

2017. ápr. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!