Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A Mercilon fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A Mercilon fogamzásgátló tablettát a menzesz hányadik napján kell elkezdeni szedni?

Figyelt kérdés
Először fogom szedni, ezért vok kissé bizonytalan mivel a betegtájékoztatón az áll, h az 1.napon kell elkezdeni, vagy ha a 2.-5.napon kezdem el a szedését akkor pedig 1hétig még más módszerrel is ajánlott védekezni. Az orvos aki felirta ő pedig aztmondta, h a menzesz 1. napjától számított 5.napon kezdjem el.. Előre is köszi a válaszokat!
2008. okt. 13. 19:56
 1/10 A kérdező kommentje:
és mennyi idő után nyújt védettséget? köszi előre is a válaszokat!
2008. okt. 13. 20:00
 2/10 A kérdező kommentje:
és még azt is sezretném tudni h mik az "általános" mellékhatásai? illetve h mik azok az általánosnak mondható gyógyszerek amike tnem ajánlott bevenni mellette? (gondolok it tpl fájdalomcsillapítókra..)
2008. okt. 13. 20:08
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia! itt minden le van írva amire kíváncsi vagy:


[link]


De én biztosan az első napon kezdeném el szedni.

2008. okt. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
biztos, hogy elso napon, minden foggatlot az elso napon kell elkezdeni, persze lehet az 5.-en is, de akkor kesobb ad vedettseget. A tajekoztatora halgass, a doki lehet azert mondta az 5. napot mert azt hitte, most van nekd a menzeszed es meg elkezdheted.
2008. okt. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Énis Mercilont szedek...elsö napon kell elkezdeni és akkor az elsö szemtöl véd ha az 5.napon kezded akkor én várnék pár hetet...én nem tapasztaltam mellékhatásait..egy kicsit megduzzadtak a melleim de ez nem feltétlen baj :) de ahány szervezet annyi reakcio..amugy minden levan irva a tájokztatoban.olvasgasd remélem tudtam segiteni;)
2008. okt. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha az 5. napon kezded el szedni, akkor abban a hónapban már nem leszel védett! Magyarul:feleslegesen szednéd! Én a helyedben az első napon kezdeném!!
2008. okt. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! anyu is azt javasolt,a h az 1.napon kezdjem el.
2008. okt. 14. 16:04
 8/10 A kérdező kommentje:
amugy ismerem az 1. válaszadó által adott oldalt, nézegettem már és olvastam is. köszönöm 1ébként. hazsnos, és sztem jó oldal is. főleg ha eltűntetem véletlen a gyóccerhez kapott betegtájékoztatót. a mellduzzadást h értsem? vkinek vmi "rossz" mellékhatás? :S
2008. okt. 14. 21:43
 9/10 A kérdező kommentje:
és az első hónapokban van vmien hatással a menzeszre?? ugy hallottam, h van akinek eltarthat 7-10napig is meg hasonlók.. tapasztalat?
2008. okt. 14. 21:50
 10/10 anonim válasza:
hát igen nekem is azt mondta az orvosom hogy az 5. napon kezdjem el de akkor abban a hónapba semmit nem véd még úgy hogy igazatok van akkor semmi értelme! elkell kezdeni az első naptól és akkor már amikor vége a menstruációdnak, akkor már védett állapotba is vagy:)
2009. máj. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!