Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » El kezdtem szedni a fogamzásgá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El kezdtem szedni a fogamzásgátlót, de keveset tudok róla. Mikortól leszek védett illetve hogyan vegyem meg a második dobozt?

Figyelt kérdés
Véget ért a menstruációm, a dokim azt mondta hogy ne az első naptól szedjem hanem ha elmúlik a Dienillet. 19 éves lány vagyok egyébként de keveset tudok erről. Mikortól leszek védett? Hány hét múlva? Emellett mivel vényköteles hogyan vegyem meg a második dobozt? Kiadják ezek után?
2017. ápr. 29. 15:13
 1/10 anonim válasza:

Csak a nőgyógyászod írhatja fel. Emiatt nem kell vizsgálatra menni hozzá, elég ha receptért mész. Kérdezd meg (akár az asszisztensét is elég felhívni), hogy ehhez kell-e időpont vagy bemész bármikor esetleg és ő két vendég között bemegy hozzá. A tabletta mellett kell lennie egy betegtájékoztatónak, aszerint szedd. Ha nem vagy biztos benne, akkor hívd a dokidat. Bármikor lehet hívni egy nőgyógyászt, ha megvan a mobilja esetleg, pl most is, emiatt ne stresszelj. Szülés, majdnem szülés, műtétre váró és műtött nők is hívják, ha valami gond van. Neked ez a fontos, legfeljebb hatszor bocsánatot kérsz, amiért zavartad. :)

Ezt szeded? [link]

2017. ápr. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen ezt. És akkor havonta menni kell receptért???:O
2017. ápr. 29. 15:22
 3/10 A kérdező kommentje:
Utánaolvastam a neten, hogy a fogamzásgátlót a ciklus2-5. napján lehet el kezdeni szedni vagy az elsőn és az 5. nap után már nem . De nekem a dokim azt mondta , ha elmúlik... viszont mások meg azt, hogy akkor feleslegesen szedem.
2017. ápr. 29. 15:24
 4/10 anonim ***** válasza:
A gyógyszer betegtájékoztatóját olvasd el. A receptet egy évig a háziorvos is felírhatja.
2017. ápr. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Rosszul értelmezted ,amit olvastál.Éppenhogy a vérzés 1. napjától kell elkezdeni sezdni és ebben az esetben már fennáll a védelem.Attól függetlenül azt szokták javasolni,hogy csak az 1. levél beszedése után hagyják el a párok a kiegészítő védekezést.

Elkezdheted szedni a 2-5. napján is a vérzésnek,de akkor nincs meg az azonnali védelem,még a tájékoztató szerint sem.

Azt én sem értem,hogy miért nem a ciklusod 1.napján kezdted el szedni?Miért mondta a doki,hogy akkor kezd,amikor már elmúlt..?

2017. ápr. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem félreértetted a dokidat. A menzesz első napján kell elkezdeni a szedését, vagy elkezdheted a 2-5 napon is is, viszont ahogy már előttem is írták, akkor nem alakul ki egyből a védelem.

De ez mind-mind le van írva a betegtájékoztatóban, nem dísznek adták, el kell olvasni.

Az orvos pedig nem csak 1 hónapra tud előre receptet felírni, hanem 3 havi adagot is fel tud írni, így csak 3 havonta kell receptet felíratnod. Viszont ahogy már előttem is írták, ha van nőgyógyászati papírod róla, ami 1 évnél nem régebbi, akkor a háziorvosod is felírhatja.

2017. ápr. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Na na csajok!/ne ijesszetek meg, en is a menzeszem 5. napjatol kellett kezdjem, avval a cellal, hogy ne verezgessem.vegig az elso honapot, mivel eros volt elotte a verzesem nagyon. Igy ugye csak a masodik leveltol ved, de nekem megerte, hogy ne verezzek egy honapig.

Csak eloszor irjak egy honapra, hogy kideruljon birod-e, vagy masik kell majd. Nekem mar fel evre ki szoktak irni a receptet, ha megyek. Amugyis ezek erdetileg harom honapra vannak adagolva egy dobozban, a patikaban szoktak szetszedni, ha valakinek csak egy havi van felirva pl.

2017. ápr. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy dobozban három havi adag van. Szóval nem kell havonta menned receptért. Nekem legutóbb kiadott 2 receptet az orvos így egy fél évig nem kell mennem hozzá. De háziorvos is felírhatja.

Egyébként nem értem miért akkor kell elkezdened szedni mikor véget ér a menstruációd.. Nekem kifejezetten hangsúlyozta az orvos hogy aznap kezdjem el mikor már vérzek. Nem is volt semmi probléma, se közti vérzés.

Nem tudom mikor leszel így védett, olvasd el a tájékoztatót vagy hívd fel az orvosod. De mikor felírta neked, akkor is megkérdezhetted volna ezeket. Mi nem vagyunk orvosok, max saját tapasztalatot írunk itt neked.

2017. ápr. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

Hogy mikortól leszel védett azt megtalálod a tájékotatóban ,ha elolvadod!!!

Igen vényköteles,mindig orvos írja ki,vagy max háziorvos ,ha olyan,és nem oéyan hülye mint az enyém.

Miért ne adnák ki??!

2017. ápr. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%
Csak nőgyógyász írja fel minden hónapban fel kell íratni. De A legtöbb fogamzásgátlónak van 3 havi kiszerelése is.
2017. ápr. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!