Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ebből lehet baj?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebből lehet baj?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátló tablettát szedek (Lyndinette 75/30), minden nap délután 2 és negyed 3 között veszem be. Ennél a levélnél a 2. nap dél körül hasmenés jelentkezett, ezt követően aznap nem volt gond, be is vettem a tablettát, viszont másnap délelőtt 10 körül megint hasmenésem volt. Ebből lehet gond, ha nem használunk kiegészítő védekezést?

A betegtájékoztató szerint akkor van gond, ha a tabletta bevétele utáni 3-4 órában jelentkezik hányás vagy súlyos hasmenés, ami akár több napig is elhúzódhat. Nekem mindkét alkalommal a tabletta bevétele után 20-22 óra elteltével jelentkezett hasmenés, tehát elvileg fel kellett szívódnia, viszont ugye 2 egymást követő nap is volt hasmenésem, ezért vannak kétségeim.



2017. júl. 7. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkább menj biztosra és használjatok óvszert.
2017. júl. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy egyszer már volt szex óvszer nélkül, mert teljesen elfeledkeztem róla, úgyhogy úgy tűnik, hogy akkor marad az idegeskedés 2 hétig.
2017. júl. 7. 15:37
 3/6 A kérdező kommentje:
Mármint azt felejtettem el, hogy volt hasmenésem. A hasmenés szombat-vasárnap volt, szex pedig szerda este.
2017. júl. 7. 15:38
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz. A hormonális fogamzásgátlók eleve gyorsan szívódnak.
2017. júl. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ neked is, és az elsőnek is.

Az a baj, hogy nagyon parás vagyok, ezért eddig tényleg szóról szóra betartottam a betegtájékoztatót, pl. máskor is volt már hasmenésem, akkor mondjuk a tabi után 1-2 órával, és használtunk óvszert még az esetet követően egy hétig, illetve antibiotikumnál is betartom azt, hogy a szedés ideje alatt és még egy hétig óvszer, ezért most fogom a fejemet, hogy hogyan lehettem ennyire hülye, hogy elfelejtettem, hogy hasmenésem volt pár napja. :D

Remélem, tényleg nem lesz baj belőle.

2017. júl. 7. 16:00
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
ennyi idő alatt egy komplett ebéd felszívódik, nemhogy az a picike tabletta. nyugi, nem lesz gáz
2017. júl. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!