Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Spermicid és naptáros módszer...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Spermicid és naptáros módszer együttes alkalmazása mennyire biztonságos?

Figyelt kérdés

A hormonális fogamzásgátlás ellenzője vagyok, így szeretnék valami alternatívát találni rá, hogy párommal óvszer nélkül egymáshoz érhessünk és benne is mehessek el. Ha a menstruációs ciklust ovulációs tesztekkel, naptárat figyelve követjük és "terméketlen" napokon spermicidet is alkalmazva bújunk össze gumi nélkül, úgy hogy bele élvezek akkor abból milyen eséllyel lehet gyerek ?

(Tisztában vagyok vele h sokkal kockázatosabb mint a hancurbogyó és terméketlen napot se lehet pontosan meghatározni és veszélyes dolog, de a véleményeitekre, tapasztalataitokra volnék kíváncsi.)

Köszi :)

21/F



2017. szept. 13. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Annyi esélyed van rá, hogy nem lesz terhes az asszony, mint amennyi esélyed van nyerni a Fáraók Kincse sorsjegyen.
2017. szept. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én nem kockáztatnék.

Barátnőd is ellenzi a hormonális fogamzásgátlást?

2017. szept. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Jelenleg igen, fiatal még és nem szeretne ilyet szedni.

Én kigondoltam ezt az alternatívát ami enyhén szólva sem a legegyszerűbb, se nem a legbiztonságosabb.

Alkalmi gumi nélküli összebújásról lenne szó, nem rendszerében, és arra szerintem alkalmas lehet.

2017. szept. 13. 23:00
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell meggondolnod, hogy mit teszel, ha mégis terhes lesz.

Te magad is tudod, hogy a naptár-módszer spermiciddel együtt is rizikós. Mondjuk, 90%-os, tehát átlagosan 100 nőből, akik ezt használják, csak tíz esik teherbe egy éven belül. De ez a szám semmit sem mond arról, hogy egy nő egy alkalom után terhes lesz-e. Ha 1000-szer feldobsz egy érmét, kb 500-szor lesz fej. De ha az 1001-ik dobást megkérdezem, hogy milyen lesz, meg tudod-e mondani, hogy fej, vagy írás? Persze, hogy nem. Semelyik dobásról nem lehet előre tudni.

Ugyanez vonatkozik rátok. A módszer közel sem 100 %-os, tehát nem tudhatod előre.

Más a helyzet a gumival, aminek nagyon közel 100%-os a biztonsága, abban megbízhatsz. Hasonló, mintha vennél egy lottószelvényt, és megkérdeznél, hogy lesz-e ötösöd. Én megnyugtatnálak, hogy nem. És noha évente kb. 4-6 alkalommal nyer valaki ötöst, mégis, te is érzed, hogy szinte teljesen biztos, hogy igazam lesz: nem fogsz nyerni.

Próbáljátok ki a pesszáriumot. Az nem akadályozza meg a közvetlen érintkezést, és spermicid krémmel együtt hasonlóan megbízható, mint a gumióvszer.

2017. szept. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A nagybátyámék egy életet lehúztak naptármódszerrel. Mondjuk ők masszív párkapcsolatban (házasságban) éltek, tehát nem estek volna kétségbe, ha "baleset" történik. De tudtommal nem történt Mindkét gyermekük terv szerint alakult.
2017. szept. 14. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Lana85 válasza:

Keresési eredmények

Pharmatex® - hormonmentes fogamzásgátló család

pharmatex.hu/

Én ezt használtam kb 3 évig.

Ismerek többeket akik 10-20 évig így csinálták. a gumi se 100%, a tabletta se, semmi se igazából.. unokatesóm spirál szökevény...de nem rossz gondolat, és fiatal pasiba dicséretes hogy foglalkoztat ez, én nem csak durr bele...

2017. szept. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, pláne hogy mind èrtelmes hozzászólás volt a tèmához !


Az utolsónak : sajnos sok női vèlemènyt hallottam már hogy ez nőre tartozik ès mèg több fèrfit hogy a nő "dolga" a fogamzásgátlás. Szemèly szerint èn úgy gondolom közös feladata egy párnak, ugyanakkor zavarba ejtő tud lenni párom számára is hogy ennyire foglalkoztat a tèma ès van amit jobban tudok nála :')


A továbbiakban is várnèk mèg ha van hozzászólásokat :D

2017. szept. 14. 19:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem rossz a gondolat egyébként. De az ovulációs tesztekről tudni kell hogy amikor az pozitív (két nagyon erős csík van rajta) utána 24-36 órán belül várható ovuláció.

Viszont ha pl aa pozitív teszt előtti nap együtt voltatok akkor még simán okés lehet baba miatt, persze a spermicid csökkenti a hatást.

Ém ezt maximum igazolt ovu után tudom elképzelni, a ciklus második felében. Tehát pozi ovu teszt után 3 nappal kezdve a mensiig. A ciklus első felében inkább pesszáriumot vagy méhszájsapkát ajánlok.

Vagy spirált is tehetnek fel barátnődnek, ha nem akartok hormonális fogamzásgátlót.


Dicsérendő, hogy így odafigyelsz a barátnődre! :)

2017. szept. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!