Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van itt olyan, aki a megfelelő...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan, aki a megfelelő tabletta (vérvétel alapján eldöntött) szedése közben lett terhes?

Figyelt kérdés
2010. máj. 31. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem manapság igen ritka az általad említett eset. A mai technológia nagyon kis hibaszázalékkal dolgozik már. Ha netán mégis teherbe esik az illető, akkor is van 3 hónapja eldönteni hogy megtartsa-e a gyermeket vagy sem. Szóval szerintem aki tablettát szed biztonságba érezheti magát. Ma már nem hallani olyat sem, hogy elhízott vagy valamilyen más kellemetlen tulajdonságot váltott volna ki. Az én barátnőimnek segített a menstruáció beállásában. Remélem tudtam segíteni. ÜDV23F
2010. máj. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi! hát én nem szeretném elvetetni a gyerekem,bármég nem szeretnék,de gyilkos sem vagyok!
2010. máj. 31. 15:29
 3/5 anonim ***** válasza:

A vérvétel arról árulkodik, hogy rendben van-e májad elsősorban, vagyis, hogy szedhetsz-e EGYÁLTALÁN tabit. Az, hogy melyik tablettát írja föl a doki, az a saját praxisában tapasztaltak döntik el, esetleg az, hogy melyik gyógyszercég pénzeli, ha az ő bogyóját írja fel. A vérvételből nem lehet következtetni a lehetséges mellékhatásokra.


Az, hogy valaki úgy essen teherbe, hogy betartja a szedési szabályokat, az egyszerűen MESE, önámítás, és felelősségtologatás.


Az is felejtsétek el, hogy rendes szedés mellett NEM HAT a tabi, ez nem algpyrin. A fog.gátló olyan hormonális állapotot tart fenn, amiben nem lehetséges peteérés, tüszőrepedés. Persze csak ha rendesen szedik.

2010. máj. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is elmondta egyértelműen az orvosom, hogy a vérvétel és vizeletvizsgálat nem a megfelelő gyógyszer megtalálására vonatkozik, hanem pl a májfunkció és veseműködés, illetve egyéb "rendellenesség" kiszűrésére. Ha problémát találnak, nem írják fel a gyógyszert, ennyi. Tőlem megkérdezte milyet szeretnék szedni, mivel ötletem sincs, a kezembe nyomta a szerinte legmegfelelőbbet... Mivel kaptam reklámtollat, illetve több ismeretterjesztő füzetet is a tablettám nevével ellátva, ezért gondolom igaz amit az előző hozzászóló is állított, attól függ melyik gyógyszergyártó "támogatja" meg kicsit az orvos praxisát!

Ha a tabletta számodra nem megfelelő, azt észre fogod venni, de olyan nincs hogy ne hasson. Hat az, csak maximum kijön emellett valamilyen mellékhatása is! Ne aggódj, én több mint fél éve szedek most már bogyót, és még egyszer sem sikerült teherbe esni! :)

2010. máj. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Ma már nem hallani olyat sem, hogy elhízott vagy valamilyen más kellemetlen tulajdonságot váltott volna ki." Kedves 23 éves F. Ezzel a mondatoddal nem értek egyet. Nagyon sokan vannak aki meghíztak nem elhíztak a tabitól és igen is sajnos fordul elő kellemetlen/ súlyos mellékhatás. Ezzel nem azt írom, hogy mindenkinél, de van. Csak egy kicsit el kéne olvasnod egy fogamzásgátló tabletta betegtájékoztatóját. Ha van barátnőd kérd el tőle és olvasd el figyelmesen.


Kedves kérdező a kérdésedre válaszolva: Aki rendszeresen szedi a tabit az nem esik csak úgy teherbe, de itt is elfordul, hogy megesik. Észre fogod venni, hogy ah nem jó a tabi neked. Olyankor fordulj a dokidhoz és mond el neki mi a problémád. 30/N.

2010. máj. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!