Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szeretném kipróbálni óvszer...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretném kipróbálni óvszer nélkül a szexet, de fogamzásgátlót semmiképp nem akarok használni. Milyen más fajta védekezés van, ami Biztonságos?

Figyelt kérdés

Most leszünk barátommal 2 évesek nemsokára, és ezzel szeretném "meglepni", hisz gondolom gumi nélkül jobban érezné/élvezné a szexet. Persze a biztonságról semmiképp nem mondunk le. Nektek mi vált be? Melyik a legjobb védekezés módszer az óvszer után, de még a fogamzásgátló "előtt"?

Az értelmes válaszokat előre is köszönöm:)


2010. jún. 2. 01:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

[link]


itt vannak alternatívák. majdnem az összes szerintem. itt fel tudod mérni a kockázatot is. szerintem egy alkalmat megér a próba valami másféle védekezési módszerrel, de hosszan tartóan nem ajánlom.

2010. jún. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Gondolom a hormonok miatt nem szeretnél fogamzásgátlót, szóval alapból elég sok lehetőség kiesik.


Megszakítást csak spermiciddel és naptármódszerrel együtt (ha pontos a ciklusod)! Különben eszetekbe se jusson. De nem biztos, hogy a párodnak jobb lenne, ha közvetlen előtte ki kellene húznia..:S


A pesszáriumról (szintén spermiciddel) érdeklődj a nőgyógyászodnál:)


Más lehetőség meg nem nagyon van. Amúgy megértelek, én is szeretném már gumi nélkül, de nálam sem jöhet szóba a gyógyszer. Amúgy csak akkor érdemes szerintem "kipróbálni", ha találtok vmi tartós megoldást. Hiszen ha jobb gumi nélkül, akkor máskor is úgy szeretnétek csinálni, és még rosszabb lesz felvenni a gumi:S


Szerintem keresd fel a nőgyógyászod, és mondd el a problémát:) Hátha tud olyan módszert, ami mindenkinek jó:)

2010. jún. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

akárki akármit ír,még a fogamzásgátló a leghatásosabb:S:S se az injekció,se a tapasz,se a hüvelytabletta,se a szivacs,se semmi nem hatásosabb a fogamzásgátló tablettánál és a gumióvszernél....

Ha nem akarsz fogamzásgátlót szedni,akkor ne próbáld ki szerintem....

2010. jún. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

kedves második válaszoló! tényleg amiatt nem akarok fogamzásgátlóhoz folyamodni, mert felborítaná a hormonháztartásom, és sok fog.gátlónak rossz mellékhatásai is vannak, lehet hogy csak bogarat ültettek a fülembe de ezt választanám utolsónak...:S

amúgy igazat adok neked abban, hogy jó lenne egy hosszan tartó gumi-nélküli módszer, főleg amiatt is, amit írtál (ha megtetszik nekünk, még "rosszabb" lesz visszatérni a gumihoz). Erre viszont sajnos csak a fogamzásgátló lenne alkalmas, amit persze nem akarok. Akárhogy csűröm csavarom, mindig ide lyukadok ki sajnos:S

Mindenképp felkeresem majd a nőgyógyászom és érdeklődöm majd a témában:)

2010. jún. 2. 18:06
 5/17 anonim ***** válasza:

szia! Ezt nézd meg,ha tudsz angolul:

www.femcap.com

2010. jún. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
Szerintem meg ne parázz a gyógyszertől sem... elvégre van egy csomó nő, akiknek semmi tünete nem volt és jó volt az első tabletta, amit a doktor felírt...
2010. jún. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Tessék, megint itt van valaki, aki nyűglődik a szex meg a fogamzásgátlás miatt, mert valami hipochonder ismerős a fülébe ültette, hogy a fogamzásgátló tönkretesz.


99% körüli védelmet sajnos csak az óvszer és a fogamzásgátló van. Az összes többi csak megszakítással együtt megbízható, de az meg szörnyű.


Én már négy hónapja szedem a gyógyszert, pont ezért, mert nem szerettük az óvszert a barátommal, és mivel komoly a kapcsolatunk, kipróbáltam a bogyót. Abszolút bevált, csak ajánlani tudom. Doki megnézte előtte a vizelet + vérképem, csinált rákszűrést, majd felírta a tabit. Nekem egyik gyakori mellékhatás se jött ki, nem véreztem összevissza, nem fájt a mellem, a fejem, a hasam, nem csökkent a libidóm (sőt, csak megnőtt, mert biztonságban érzem magam). A durva mellékhatások (trombózis, meddőség) meg nagyon ritkák, több tízezer nőből egynél fordul elő. Ezért butaság lenne kijelenteni hogy tabit soha.


Ha el akarjátok kerülni a terhességet, akkor óvszer vagy fogamzásgátló. A többi csak B tervnek jó.

2010. jún. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

kedves utolsó,a tabi nem tizezerből egynek okoz trombózist! Ez csak a reklámduma. Pl.ha cigizik mellé, akkor 100 % hogy azt fog kapni,nekem ezt egy orvos mondta!

Direkt azért adtam a linket a méhszáj sapkáról mert az spermiciddel együtt nagyon hatékony védelmet nyujt!! És jól illeszkedik,nem mozdul el.

2010. jún. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Még egy okos ember, aki 4 hónap használat után rámondja vmit, hogy mindenki számára tökéletes megoldás.

Az persze véletlen sem jut eszedbe, hogy a tablettának vannak mellékhatásai, amik csak az abbahagyás után jönnek elő. (pl elmarad a peteérés).

Nekem mindegy mit hiszel, mit szedsz, a Te dolgod, de ha vkinek van egy véleménye róla, miért kell mindenáron meggyőzni, hogy ő a hülye? Talán orvos vagy, hogy ennyire értesz hozzá?

2010. jún. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, csak irritál, hogy olyanok szarozzák le a tablettát, akik nem használták soha, csak láttak már két embert, akinek gondot okozott. és a nők százezrei, akinek semmi gondja nem volt vele? azokról megfeledkezünk, mert ők nem járnak ide örömködni.

Amúgy feljebb olvasva, ott a cigi okozza a trombózist, vagy annak veszélyét, a tabletta csak megnöveli ennek kockázatát. Amúgy nyilván nem 100%. Nővérem 8 éve dohányzik, 3 éve bogyózik, és köszöni, jól van.

Nem kell dohányozni, na bumm.

2010. jún. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!