Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikortol hat a fogamzasgatlom?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikortol hat a fogamzasgatlom? Tobbi lent.

Figyelt kérdés

A fogamzasgatlot 1 honapja es kb 4 napja kezdtem el szedni. Olyan problemam volt hogy volt hogy 3-4 honapig nem jott meg igy ha van / ha nincs baratom ezt kell szednem. Mikortol hat a fogamzasgatlom? Tisztaban vagyok vele hogy ha az elso napon szedem be akkor az 5. Nap utan vagyok vedett (menses alatt) es ha 2-5 nap kozott akkor 1 honapot varnom kell. Nos ez meg is tortent.. tehat a 2. level elso db-jatol mar vedett vagyol teljesen?

A nogyogyaszom azt mondta (ha jol emlekszem) hogy az elso honapba kellett volna a kiegeszito fogamzasgatlas (pl gumi) a masodikban mar az vagyok. De ez 100%?? Nagyon felek ettol a tematol.



2017. dec. 20. 07:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, 100%, ha pontosan szedted. Már eddig is teljesen védett voltál. Az orvosok a rutin kialakítása miatt javasolják az egy hónapot. Biztosan beírja majd valaki, hogy ő másodpercre pontosan szedte és mégis terhes lett, de ettől ne ijedj meg, erre az esély gyakorlatilag 0. Ha esetleg mégis aggódsz eleinte, tesztelj a szünetekben. Én is így voltam mikor elkezdtem, de természetesen nem lettem terhes.
2017. dec. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Már védett vagy.Nyugodtan élhetsz nemi életet.


Remélem azzal tisztában vagy,hogy menstruációd nincs a tabletta mellett sem,ugye?

Ez nem menstruáció,hanem megvonásos vérzés,semmi köze a természetes vérzésedhez.

Ki kell vizsgáltatnod magad,megkeresni az okot,hogy miért nem menstruálsz hónapokig.Nem hormonokat tömni magadba,hogy aztán végképp ne menstruáljál ha majd egyszer abbahagyod a gyógyszert.

A dokid lusta és egyáltalán nem érdeke,hogy kivizsgáltasson,ezért felírta a fogamzásgátlót neked,azzal az indokkal,hogy ettől majd szépen megjön..Te meg elhitted,sajnos.

2017. dec. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szerintem rosszul latod a dolgokat... mivel meg szuz vagyok az orvos ugyebar nem vizsgalhatott meg magasabb szinten. (Remelem erted.) A 3-4 honapi verzesem pedig hat... valoszinuleg stressztol van/volt. Koszonom amit irtal de.. ebben nem adok igazat. Miota szedem (az-az az egy honap alatt) mikor a 21 db lejart az azutani 2. Nap meg is jott. Nagyon orultem neki, sot olyan vervoros szine volt, amilyennek alapbol kell lennie! (Tudni kell hogy nekem inkabb barnas-voroses szokott lenni) meg a nogyogyasz is azt mondta hogy 14-15 eveseknek is felirja, meg ha nem is elnek nemi eletet, mert ez normalisan beallitja. De tenyleg koszonom megnyugodtam, de szerintem ha alkalmam van ra, felhivom a nogyogyaszomat. :)

Neked is koszonom elso kommentelo, de nekem azt mondta hogy az elso honapban (mivel nem a mensesem elso napjatol szedtem) kiegeszito fogamzasgatlas kell. Akkor most ez igaz vagy sem?

2017. dec. 20. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!