Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért esküszik a többség a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért esküszik a többség a tablettára az óvszer helyett?

Figyelt kérdés

Oké, logikus, hogy nyilván kényelmi okokból, meg elhiszem, ha sokak számára illúzióromboló megállni csak azért, hogy most akkor kibontjuk, felhúzzuk, aztán már nincs is kedve az embernek az egészhez.


Viszont azt nem értem, amikor a tabihasználók felelőtlennek titulálják azt, aki az óvszert preferálja (kapcsolatban is).

Mert hogy a tabletta biztonságosabb. Miért biztonságosabb?

Tegyük fel, hogy mindig pontosan beveszed, de:

-Hormonális ingadozás fennállhat úgyis, hogy nincs külső behatás (antibiotikum, alkohol, betegség), és máris kész a baj

-Nem tudod ellenőrizni, hogy minden rendben megy-e, nem tehetsz semmit, és ki se derül, mígnem már késő

-Sokan nem veszik észre és továbbszedik, miközben már terhesek


Szóval miért tartják megbízhatóbbnak, a "felelős, felnőtt nő védekezésének" a tablettát?


Aki eleve hormonális okokból szedi, az hagyja figyelmen kívül, engem most a kényelmi szedők véleménye érdekel (hátha végül meggyőznek, magam nagy ellenzője vagyok)


2018. jan. 28. 15:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
En azert mert egyreszt beallitja a menstruaciomat, mastreszt meg gumiba alig ha erzek valamit.. igy meg jobb ;)
2018. jan. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Első, ki kell ábrándítsalak. Fogamzásgátló mellett egyáltalán nincs is menstruációd. Az csak megvonásos vérzés.
2018. jan. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
19%
Masodik.. tudom..akkor ugy mondom hogy idobe megjon a megvonasos verzesem..1eve szedem a gyogyszert..tudom.
2018. jan. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%

1.vagyok.

Es meg annyit hogy nincsenek akkora gorcseim.

2018. jan. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Párom is gyógyszert szed, de mellette csak gumiban mehetek el benne. Azt mondja így érzi a legbiztonságosabbnak, mondjuk szerintem ez túlzás.


Ha választanom kellene akkor csak gumi, mert az legalább nem csökkentené a libidóját mint most a gyógyszer.


Több éve vagyunk együtt.

2018. jan. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

68%-os:

Persze,hogy "időben jön" a megvonásos vérzésed,mert mindig 21 napig szeded a tablettát.Ha mindig csak 1 hétig szednéd,akkor 1 hét után jelentkezne,ha meg nem tartasz szünetet,akkor meg egyáltalán nem lenne vérzésed.

Neked egyáltalán nincs menstruációd,a te ciklusodat mesterséges hormonok szabályozzák.Peteérésed sincsen.A normális,természetes menstruációd blokkolva van a tabletta által.

Tőlem az mérgezi magát,aki akarja,de akkor legalább legyünk azzal tisztában,hogy mit is okoz a gyógyszer a szervezetünkben.

2018. jan. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én tablettát szedek, de nem tartom ‘felelőtlennek’ azokat akik gumit használnak. Ez hülyeség :) és egyformán biztonságosnak tartom mindkettőt rendeltetésszerű használat mellett.
2018. jan. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokan azt gondolják, hogy az óvszer örökké kiszakad. Pedig valójában ha valaki előírás szerűen használja, akkor nincs az az isten, hogy kiszakadjon, csak sok a negatív példa az olyanoktól, akik nem tudják jól használni.

Amúgy én azt gondolom, saját tapasztalataimból kiindulva, hogy mindkettő egyformán biztonságos. Mindkettővel védekeztem évekig, soha egyik mellett sem lettem terhes, sőt, amikor terveztük a babát, akkor is több, mint fél év próbálkozás után jött össze.

Viszont abban teljesen igazat adok neked, ha az óvszer kiszakad, akkor azt egyből észreveszi az ember, akkor még ott az esemény utáni, de a fogamzásgátlónál sajnos nem lehet tudni, hogy hat-e valójában. Bár azért a nők 99 százaléknál hat, ha azt is előírásszerűen szedi. A gond az, hogy van olyan sajnos, hogy elfelejti az illető bevenni, míg az óvszernél ilyen nincs. Valaki vagy felhúzza vagy sem.

Illetve az óvszerellenesek másik nagy indoka, hogy óvszerben nem olyan az érzés. Ami lehet, hogy így van, de azért mérlegeljünk, hogy mikor mi a fontos.

2018. jan. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"A gond az, hogy van olyan sajnos, hogy elfelejti az illető bevenni, míg az óvszernél ilyen nincs. Valaki vagy felhúzza vagy sem. "

Annyival egészíteném ezt ki, hogy egy darab tabletta kihagyásával az égvilágon semmi gond nem lesz. HA viszont valaki rendszeresen elfelejti meg össze vissza szedi, akkor igen, nem fog úgy hatni, sőt, csak magának árt vele. A védettséget nem kapja meg, viszont cserébe össze vissza keveri a hormonjait.

Én magam részéről gyógyszer ellenes vagyok, viszont nem a hatékonyságát kérdőjelezem meg, hanem az egészségügyi hatásaival van bajom. Ha rendesen használják őket, mind a kettő ugyanolyan megfelelő védelmet nyújthat szerintem, csak ki ezt preferálja, ki azt.

2018. jan. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Annyival egészíteném ezt ki, hogy egy darab tabletta kihagyásával az égvilágon semmi gond nem lesz. "

Dehogynem. Lehet. A betegtájékoztatóban is benne van, ha egy szemet kihagy az illető bizonyos héten, akkor hogyan tovább a szedéssel...ugyanis okozhat, nagyon is. Nemes egyszerűséggel csökkenhet a tabletta hatékonysága. Ugyanis a mai, modern fog. gátlók annyira kevés hormont tartalmaznak, hogy mindösszesen elég egyetlen nap is, hogy kiürüljön a szervezetből, ezért kell minden nap bevenni kihagyás nélkül.

2018. jan. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!