Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ez mennyire biztonságos...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez mennyire biztonságos védekezés? Valami praktika esetleg?

Figyelt kérdés
A barátom húz óvszert, én szedek tablettát és mindig menzesz után vagyunk együtt egy héttel, illetve három héttel.

2018. febr. 12. 16:41
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Utolsó!Mivel is kínzom a barátom?Azzal, hogy nem akarok fiatalon terhes lenni?Vagy azzal, hogy óvszert visel?Egyébként ő önként vállalkozott az óvszerre...Persze egy férfi könnyen pofázik, nem őneki kell elvetetni (és ezzel kockáztatni, hogy a későbbiekben, amikor már akar gyereket, nem lehet neki) vagy az ezzel járó lelki traumát? (hiszen mégiscsak megöl egy gyereket...)Vagy neki kell felnevelni és az egész fiatalkorát és életét tönkretenni.Egy férfi csak betesz meg kivesz azt' ennyi...De én kérek bocsánatot, hogy meg mertem kérdezni...Vagy legyek életem végéig szűz?Az tényleg jobb...
2018. febr. 12. 19:24
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még köttesd el magad a gumi-tabletta-spirál-fehérzokni-kihúzás és egyebek mellett amiket írtak.

Akkor van esély hogy nem leszel azonnal terhes.

2018. febr. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondoltam volna, hogy léteznek ennyire paranoid emberek. Mi több évig csak gumival védekeztünk, majd több évig csak fogamzásgátlóval. Nem is figyeltük, a ciklus melyik napján vagyok, akkor szexeltünk, amikor kedvünk volt hozzá. És kapaszkodj meg: a barátom mindig bennem élvezett el. Ezt 6 éve csinálom így. Olyan felelőtlennek érzem magam hozzad képest, kérdező. :D
2018. febr. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tetess még fel egy spirált is, emellett még húzza is ki élvezés előtt.


Ne haragudj, de amit ti csináltok, az már marhára túlzás. Igen, felelősségteljesen kell védekezni, ez tény. Okos dolog, hogy nem szeretnél abortuszra menni.

De azért alapvetően a szexnek a gyereknemzésen kívül az örömszerzés lenne a célja, és emellett nem tudom, hogy mennyi benne az öröm.


A tabletta önmagában - ha megfelelően szeded - teljesen megbízható. Abban még látok valami rációt, hogy a srác húzzon óvszert, hiszen simán előfordulhat, hogy elfelejted a tablettát, meg hát aki nem akar gyereket, az védekezzen. Ha a srác se akar, akkor védekezzen ő is.


Na de időpontokhoz kötni a szexet mégis mi értelme? Alapból a tabletta leállítja a peteérést, ha meg valami miatt mégis bekövetkezik, akkor marhára nem az eredeti ciklus szerint fog történni.

Ráadásul tablettánál pont, hogy a második hét a legbiztosabb a védekezés szempontjából, azon a héten még egy szem kihagyása sem okoz gondot.

Ellentétben pl. az első héttel, amikor kihagyás esetén még az előző heti aktusból is lehetséges terhesség.

2018. febr. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

rettenetesen túlzás. Ezek külön-külön működő módszerek.

Ha gumit húztok akkor feleslegesen tömöd magad hormonokkal és feleslegesen számolgatjátok a heteket hogy mikor vagytok együtt, mert a guminak az a lényege hogy fizikailag nem engedi bejutni a spermát a hüvelybe, így a peteérésed napján is képtelenség teherbe esni. Egyedül akkor elképzelhető ha kiszakad, de azt egy kis vízzel tesztelni tudod menet után.

Ha tablettát szedsz, akkor eleslegesen húzatsz óvszert a pasival, és számoltatod vele a heteket, mert mint már leírták, a tabletta megszünteti hormonálisan a peteérést és a menstruációt, és helyette megvonásos vérzés jelentkezik, ami pont azért lesz sok nőnek kevésbé fájdalmas, rövidebb és rendszeresebb mert NEM a természetes ciklusodtól hanem a tabletta által mesterségesen beállított hormonszinttől függ. Tehát nincs ami megtermékenyüljön a második héten se, gumi nélkül se.

Ha ennyire betegesen félsz a terhességtől tényleg ne szexelj, mert így élvezhetetlen lesz mindkettőtöknek.

2018. febr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!