Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyan kell használni a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kell használni a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

Össze tavalyi szám.. Van 21fehér tabletta és 7 zöld. A ciklus elso napján elkezdem szedni, utánna is kell szedjem a menstruáció alatt? És miért mas az a 7 tabletta? Azt kijelölt idoben kell szejem vagy h? Kiszámoltam es a következő hónapban 3zöld tabletat szedek be és már megis kell jöjjön. Szedjen folyamatosan vagy csak miután vége a ciklusnak?

Komolytalanok kimeljenek légyszi.

(A magyarázat idegennyelvű)


2018. ápr. 22. 20:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Én ezt a fajtát konkrétan nem ismerem, de szerintem első naptól elkezded szedni azt a 21 db-t naponta egyet és mindig ugyanabban az időben. Majd ha elfogyott akkor jön a 7db és ez idő alatt lesz a vérzés. Majd ha elfogyott a 7db tabi, kezdődik újra. Megint a fehéret szeded amíg van a 21 db és ha elfogyott újra a zöld+vérzés ideje lesz.
2018. ápr. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szóval elkezdem szedni pl 1.(akkor jön meg) beszédem mind a fehéret(21drb),utanna a zöldet(7)es ez alatt megjön. Majd előről,és mikor erek újból a zoldhoz akkor jön meg megint?
2018. ápr. 22. 20:22
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A 7 zöld a placebo, akkor kell szedni amikor a 21 tablettásban a szünet van. Tehát a ciklus első napjától beszeded a 21 fehér bogyót, aztán a 7 zöldet. A legtöbb nőnek nem pont a szünet/placebo 7 napjára esik a vérzése, hanem a 3-4. nap megjön, és tart 2-5 napig. Ez a tablettákat nem befolyásolja, egyszerűen a második levéltől nem a ciklus első napjára esik az első fehér bogyó, hanem az első mondjuk 4 napon még zöldet szedsz, utána meg kezded a következő fehéret.
2018. ápr. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A vérzésed meg megvonásos vérzés lesz, tehát be fog állni egy új rendszer szerint, nem akkorra mint eddig. Ez attól függ hogy a szervezeted mennyi idő alatt reagál a placebora illetve szünetre. Nekem például mindig a szünet 4. napján, péntek este jön meg.
2018. ápr. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor tök mindegy h a következő hónapban mikor az első zöldet szedem megjön e, attól szedem sorban őket.

Köszönöm

2018. ápr. 22. 20:33
 6/10 anonim ***** válasza:
A betegtájékoztatóra (a dobozban lévő papírfecni..) mi van írva??..??..??..??
2018. ápr. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy nem magyar!
2018. ápr. 23. 19:05
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyszerűen szeded őket sorban, szünet nélkül. Menzesz első napján elkezded a fehéret, majd innentől kezdve A VÉRZÉSTŐL FÜGGETLENÜL a fehérek után a 7 zöldet, majd ismét 21 fehéret, majd 7 zöldet stb.
2018. ápr. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 tamas85hmvhely ***** válasza:

A 21 fehér tablettának van hatóanyag tartalma, a hét más színű tabletta hatóanyag nélküli! Azokat csak emlékeztetőnek rakják bele. A legtöbb fogamzásgátló nem is tartalmaz ilyen placebo tablettát, csak a 21 hatóanyag tartalmút. Szóval a zöldeket igazából minden nap ki is dobhatod.

Minden fogamzásgátlóra általános érvényű: Első alkalommal amikor elkezded szedni, akkor a menstruáció első napján kell elkezdeni. - elkezdheted szedni a 2-3 napon is, de akkor az első 1 hétben nem fog védettséget nyújtani-. Te esetedben innen végigszeded a 21 tablettát, majd jönnek a más színűek. Azt beveszed vagy kidobod. Teljesen mindegy. De így nem fogod elfelejteni a 7 nap szünetet. Ekkor fog jelentkezni elvonásos vérzés. Ez teljesen változó, hogy melyik nap jelentkezik és meddig tart. Lehet, hogy már az első napon jelentkezik,de lehet,hogy csak a harmadik napon. Tarthat 2 napig, de akár 5 napig is. De ez lényegtelen. Ha letelik a 7 nap, akkor új levél és újra a 21 nap és 21 fehér tabletta. Teljesen független attól, hogy akkor még tart-e az elvonásos vérzés. A tabletta mentes napokon is védve vagy ha mind a 21 szemet rendesen bevetted. Ezek a tabletták általában számozva vannak, ezért sorban kell szedni őket. Remélem tudtam segíteni!

2018. ápr. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó nagyon köszi! :) most már minden tiszta, és vagy 2 A4 oldalnyi mellékhatást olvastam, hogy ne vegyem könnyen.
2018. ápr. 24. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!