Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyire megbízhatóak a nem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire megbízhatóak a nem kombinált fogamzásgátlók?

Figyelt kérdés

Arra értem ami nem tartalmaz ösztrogént és azoknak javasolt a szedése akik hajlamosak a trombózisra.

Nem nagyon hallottam még semmit az ösztrogén mentes fogamzásgátlóról ezért kiváncsi vagyok kinek mennyire vált be?

Ugyanúgy hatásos mint az ösztrogénes?


2018. máj. 25. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
kb alig én szedtem folyamatosan mégis lett egy korcs a hasamban amit azóta már ki kapartak :)
2018. máj. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha ugyanannyira lenne biztonságos,mint a kombináltak,akkor nem lenne szükség a progeszteron+ösztrogén kombósra.


Az 1 komponensűt,gyakorlatilag percre pontosan kell szedni,nem akadályozza meg a peteérést és egyáltalán nem szabályozott,rendszeres a megvonásos vérzést a szedése alatt.

A köztes vérzés előfordulása jóval gyakoribb a használatuk alatt mint a kombináltnál.


Talán ez a legmegbízhatóbb,de ez is csak a "talán" kategória.


[link]

2018. máj. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Megfelelő szedés mellett elég megbízhatóak. Viszont nem biztosítanak annyira stabil ciklust, mint a kombináltak. Van, aki rendszeresen menstruál mellette, van, akinek teljesen elmarad a vérzése és olyan is, akinek össze-vissza jön meg, köztes vérzései lesznek.
2018. máj. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen. Akkor nem valami jó az a lényeg.

Csak szeretnék tablettát szedni. És olvasgattam róla h pl aki visszeres enyhén vagy kezd az lenni annak nem ajánlott. Én is visszeres vagyok néhol. Nem feltűnően. Akkor láttam ezt a típusú fogamzásgátlót csak még nem hallottam róla.

Bár rosszabb esetben marad a gumi ha az orvos esetleg azt állapítaná meg h nem szedhetek, a spermicid krémek meg gyengék, spirál meg csak olyan nőknek javasolt akik szültek.

2018. máj. 25. 19:55
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen,majd az orvos megmondja,hogy ajánlja-e.Nem is biztos,hogy nem szedhetsz.Mondjuk ha nem mérgezed magad hormonokkal,az azért nem akkora nagy problém,talán.:)
2018. máj. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!