Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyire könnyen lehet teherbe...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kocsisbarbi kérdése:

Mennyire könnyen lehet teherbe esni?

Figyelt kérdés
Peteérésem után 7 nappal szeretkeztünk a barátommal. Védekezés nélkül, megszakításos módszerrel. Majd a második körben nem ment el pisilni sem, megmosni magát. Tehát maradthatott rajta, viszont az elso menet utan pihentunk fel orat. Fogamzasgatlot szedek 3 honapja ( nem vedekezes miatt) de a legutolso honapban bizonyos okok miatt osszevissza szedtem. Tudom hogy 50-50% az esély, de úgy mégis aki tapasztalt ilyenben mondana véleményt? Elore is koszonom!

2018. jún. 2. 13:27
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Gumi mellett is, és fogamzásgátló mellett is lehet teherbe esni.

Tudom, mert a keresztfiam is így jött erre a világra.

A válaszom a kérdésedre: nagyon könnyű teherbe esni, ha megszakításos módszert alkalmaztok.

Kivéve, ha meddő vagy. Akkor nehéz ;)

2018. jún. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod, hogy mikor volt a peteérésed? Csináltál ovu tesztet? Ha nem, ne mondd biztosra, hogy 7 nappal az aktus előtt volt. Ha meg fogamzásgátlót szedsz, az se biztos, hogy van peteérésed.


A százalék nagyon nem 50-50, kicsit ismételni kellene a valószínűségszámítást is a helyes védekezés mellett. Egy minden szempontból klappoló párnak 25% esélye van, hogy összehoznak egy gyereket ovuláció idején. De nyilván rengeteg minden befolyásolja ezt.


A megszakítás nem védekezés. Simán teherbe lehet esni ennyitől. Ha terhes leszel, nem fog vigasztalni, hogy csak kb 5% esély volt rá.


Jó lenne, ha a fogamzásgátlót rendesen szednéd. Ha összevissza szeded, a saját hormonrendszeredet teszed tönkre. Vagy szedd rendesen, vagy hagyd abba. Ha rendesen szeded, nem kell megszakítani az aktust. Ha nem szeded rendesen, édeskevés a megszakítás, hiszen nem akarsz gyereket. Használjatok gumit!

2018. jún. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Fogamzásgátló mellett nincs peteérésed és természetes menstruációd sem,a gyógyszer egy mű ciklust csinál.

Ha összevissza szedted a gyógyszert,akkor megvan rá az esély,hogy a kihagyott szemeknél újra beindult a peteérésed és így van esély a terhességre.

2018. jún. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
Mi megszakítással védekeztünk 6 évig. Most, hogy babát terveztünk, élesben legelső hónapban összejött. Ha tényleg időben kihúzta, nem lehet gond. Szobahőmérsékleten a spermiumok pedig nem sokáig életképesek.
2018. jún. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%

Milyen kommentek vannak itt. Megszakítással védekezők 12-40%-a esik teherbe egy év alatt (!). Ne csináljunk már úgy, mintha a megszakításos közösülés nem lenne védekezés, a természetes módszerek közé tartozik, sokkal kevésbé biztonságos, de azért mégis csak valami.

Attól függ, mit jelent az össze-vissza szedés. Telt el 36 óra két tabletta beszedése között, vagy csak nem ugyanazokban az időpontokban vetted be, de naponta?

Ha az ovulációd 7 napja volt, a petesejted már teljesen biztos, hogy nem megtermékenyíthető, persze nehéz megmondani az ovuláció pontos időpontját, ráadásul megérhet egy hónapban akár két petesejt is (de ez ritka eset).

Összegezve, a teherbeesésed valószínűségei igen csekélyek.

2018. jún. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos sokat kellett utaznom es az miatt nem tudtam szedni normalisan.
2018. jún. 2. 18:49
 7/9 anonim ***** válasza:
Állíts be ébresztőt. Nekem olyan volt egy évig a beosztásom, hogy nappal és éjjel is dolgoztam összevissza. Mégis tudtam szedni rendesen, mert amikor szólt az ébresztő, bevettem. Még ha azt se tudtam éppen, hogy milyen nap van. :D
2018. jún. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én nem akarlak elkeseríteni, de ez majdnem, hogy egyenlő a nem védekezéssel. Valamennyi hormon nyilván szivodik fel akkor is, ha össze-vissza szeded, de ez így nem biztonságos. Nem éri meg kockáztatni, ha nem akarsz gyereket. Óvszer!!!!

Egyébként valóban 50-50%, ezt mi itt nem fogjuk tudni neked megmondani. Vegyél egy tesztet később.

2018. jún. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el orvoshoz.tablettával meg gumival is volt már rá példa hogy teherbe esett az illető.de ha eggyátalan nem védekeztetek akkor eléggé nagy az esély h terhes vagy.
2018. jún. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!