Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi történik, ha fél éven...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi történik, ha fél éven belül több sürgősségi fogamzásgátlót vettem be?

Figyelt kérdés

A doki nem mondott semmit, nem is kérdezte, hogy korábban kértem - e, csak felírta. A betegtájékoztató szerint egy ciklus alatt csak egyet lehet használni, különben csökken a hatékonysága, de semmi mást nem ír. 2,5 hónapja vettem be az elsőt, most kellett sajnos a másodikat egy hete.


Lehet tőle komoly bajom? Az elsőtől nem borult fel a ciklusom, utána minden rendben volt azt a pár nap fáradságot leszámítva.


Okozhat maradandó károkat (hormonzavart) vagy bármi hasonlót? Eléggé félek...


2018. júl. 2. 13:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
Azt nem értem, hogy ha az esemény utánik bődületes hormonmennyiségével bombázod a tested, akkor már miért nem íratsz fel normál fogamzásgátlót?
2018. júl. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%

A meddőség kockázata fennállhat, de egy egyszerű fogalmazásgátlótól is, úgyhogy szerintem semmi okod félelemre, elegendő idő telt el azóta, amióta az elsőt vetted be !

Ismerek olyat, aki heti szinten szedi, és kutya baja a hölgynek.

De jobb ha nem csinálsz rendszert, mert nem tesz jót az egészségednek !

2018. júl. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Azért nem szedek fogamzásgátlót, mert 7 évig semmi bajom nem volt az óvszerrel és nem próbálkozhatok velük, hogy hátha lesz, amitől nem fáj a fejem, nem hízom meg vagy pattogok ki, főleg, hogy időm sincs hazajárkálni a nődokihoz havonta, hogy hát ez épp nem jött be, újat írjon fel, meg vizsgálatok meg minden.


Nem védekezés helyett használtam egyik esetben sem, bármilyen hihetetlen. Most a hüvelygyűrűn gondolkodom, abban kevés a hormon, azt meg merem próbálni. Vagy esküszöm nem szexelek többet, mert már elegem van az egész stressz mizériából.

2018. júl. 2. 13:35
 4/14 anonim ***** válasza:
70%
Egyreszt valassz ott nodokit ahol laksz es akkor nincs baj a hazajarassal, masreszt a nuvaring lehet jo otlet, de az elhizas nem csak a hormonalis dolgokon mulik hanem h valtoztatsz az etrendeden is es akkor nem alakulhat ki, ha nem volt bajod az ovszerrel akkor most miert nem?
2018. júl. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Évek óta versenyszinten sportolok és az étrendem is szigorúan tartom. Ezért is félek a hormonoktól, én azt nem csinálhatom meg, hogy vállat vonok, ha vizesedek tőle, vagy feljön

4-5 kiló. Nem ezért dolgozom és nem ezért szivatom magam.

2018. júl. 2. 14:21
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet tőle komoly bajod. Félévente egyet lehet bevenni, de azt is csak nagyon indokolt esetben. Hatalmasa adag hormon van benne. Egyszerűbb lenne fogamzásgátlót szedni. Kevésbé zavarja össze a hormonjaidat. Vagy mondjuk megtanulhatnátok rendesen használni a gumit.
2018. júl. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hogy miért van baj az óvszerrel... Nem tudom, vagy szerencsétlen vagyok az utóbbi időben, vagy az új párom nem tudja normálisan kezelni ezt.
2018. júl. 2. 14:27
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Megoldás: a párod tanulja meg normálisan használni a gumit! Nem olyan bonyolult, csak figyelmesen el kell olvasni a tájékoztatót, és követni az utasításokat. A tinik is képesek rá, sokan használják gond nélkül. A sorozatos baleseteknek nem a gumi az oka (főleg, hogy 7 évig semmi baj nem volt), hanem a párod hanyagsága, aki az egészségeddel játszik!

Nem véletlen, hogy évi 2x (6 havonta) lehet csak bevenni, lórúgásnyi hormon!

Egy felelősségteljes férfi ilyennel nem szórakozik. Ha törődne veled, akkor jobban odafigyelt volna már az 1. eset után is. Neki nyilván könnyű, nem a saját bőrét viszi vásárra.. Ugye nem arról van szó, hogy így (taktikázva) akar ledumálni a gumiról?

2018. júl. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, mert mondtam már neki, hogy ha ez közöttünk marad így, kitalálok tartós megoldást, valami mást. Mondtam is, hogy pár hónap, amíg legalább az előző hormonbombámat kipihenem+rákszűrés+vérvétel(ami itt 1 hónap alatt van meg)... Nem hiszem, hogy taktikázna
2018. júl. 2. 14:40
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy nem tudja normálisan kezelni ?

Ha ilyen körülményes a védekezés számotokra, akkor teljesen hanyagoljátok !

És ha véletlenül teherbe esnél, akkor utazz haza a “nődokidhoz” !

Így nem fog fájni a fejetek a védekezés miatt, és kevesebb alkalommal kell orvoshoz fordulni...


Ez nem szerencsétlenség, hanem felelőtlen hozzáállás !

Annyi lehetőség van a mai világban, hihetetlen hogy még mindig vannak olyanok, akik képtelenek megfelelően védekezni egy-egy szexuális aktus alkalmával. A legegyszerűbb megoldás az esetedben az óvszer, ha pedig arra képtelen a párod, hogy használja, annak tudatában, hogy a gyógyszeres megoldás számodra nem ajánlott, akkor az elég szomorú !

Vagy keress más partnert !

Vagy kezdj el jobban odafigyelni erre !

És én a helyedben, mint az előtte szólók is ajánlották, keresnék a jelenlegi környékemen nőgyógyászt !


És akkor most lehet lepontozni !

Mert nem nyali-falizva írtam le a véleményem.

2018. júl. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!