Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kell-e kiegészítő védekezés?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kell-e kiegészítő védekezés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenlegi fogamzásgátlóm 30 mg/150 mg hormont tartalmaz, viszont ezt lecseréltettem egy másikra, az pedig 0,03mg/2mg hormonos. Jövőhéttől kezdem az újat. Van valakinek tapasztalata, kell-e kiegészítő védekezés?


Nőgyógyászom nem mondott semmit, illetve a tájékoztatót is átnyálaztam ( mindkét gyógyszerét), google-t is böngésztem, de nem találtam semmi "használhatót".


Előre is köszönöm a válaszokat!


2018. júl. 17. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
A gyógyszer önmagában elég szokott lenni.
2018. júl. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha úgy váltasz, ahogy a betegtájékoztató írja (igen, egészen biztos leírja, hogy hogyan kell kombinált készítményről váltani!), akkor nem kell kiegészítő védekezés.
2018. júl. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó, csakhogy mindkettő kombinált. Másrészt olvastam egy oldalon, hogy ha magasabb hormontartalmúról váltunk alacsonyabbra, akkor szükséges a kiegészítés. Ezért gondoltam, hogy utánakérdezek itt, hátha járt-e már így valaki és azt a valakit egy rendes nőgyógyász látja el, nem úgy mint engem.
2018. júl. 18. 20:57
 4/5 anonim ***** válasza:

"Ez nagyon jó, csakhogy mindkettő kombinált. "


Nem értem a problémát. Előveszed annak a gyógyszernek a papírját, amire váltanál, és megkeresed, a "kombinált fogamzásgátlóról történő váltás" részt.


A hormondózisokat meg elég nehéz úgy összehasonlítani, hogy az egyiket nem is jó mértékegységben írtad, ráadásul tök másfajta gesztagénkomponens van bennük. De ha jól sejtem, az ösztrogén ugyanannyi, szóval mindegy. De ha különböző is lenne, akkor is pontosan úgy kell váltani, ahogy a tájékoztató leírja a fentebb említett résznél.

Ha leírtad volna a gyógyszer nevét, akkor arra is vettem volna a fáradtságot, hogy megkeressem neked ezt a részt, de mivel ezt az infót titkosítottad...

Bár a dózisokból ítélve valami dienogest tartalmú lehet, Dienille pl.

Ebben az esetben: "Ha más, kombinált fogamzásgátlóról, hüvelygyűrűről vagy tapaszról tér át a Dienille alkalmazására:

Az előzőleg használt készítmény utolsó tablettájának bevételét követő napon elkezdheti a Dienille szedését (ne tartson gyógyszerszünetet).

Ha a korábbi készítmény inaktív (hormonmentes) tablettákat is alkalmazott, az utolsó aktív (hormont tartalmazó) tabletta bevételét követő napon kezdje el szedni a Dienille-t. Ha nem biztos benne, hogy melyik az aktív, illetve inaktív tabletta, kérje orvosa, vagy gyógyszerésze tanácsát.

Hüvelygyűrűről vagy tapaszról való áttérés esetén a Dienille-t a gyűrű vagy a tapasz eltávolításának napján kell elkezdeni szedni, de legkésőbb a következő felhelyezés napján." Ha pedig a 30 mg 30 mikrogramm akar lenni, akkor az ösztrogéntartalmuk tök ugyanannyi, szóval nem is áll fenn az "alacsonyabb hormontartalmúra" váltás.

2018. júl. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ahogy fogalmaztad, azért marha titkos, mert Németországból származik, szóval nem volt sok értelme leírni.


Ezeket mind én is elolvastam tulajdonképpen..


Nem tudom, csak ebben a stílusban megy itt a válaszolgatás?

2018. júl. 18. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!