Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lenne egy érdésem. Szombaton...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bettibianka kérdése:

Lenne egy érdésem. Szombaton kihagytam a fogamzásgátló 3. Szemét. Mekkora baj lehet velőle?

Figyelt kérdés

Kb 1 éve szedem a roxanelle fogamzásgátlót és szombaton elfelejtettem bevenni a 3. szemet amit vasárnap 22 orával később pótoltam, de még szombat este együtt voltunk a párommal. Mekkora gond lehet belőle?

Sok helyen olvastam hogy a fogamzásgátló nem csak a peteérést gátolja, hanem a beágyazódást, a himivarsejteket lelassitják stb.



2018. aug. 27. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tájékoztatót olvasni luxus??!
2018. aug. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csak akkora baj lehet belőle, hogy lehetsz terhes.

A fogamzásgátló akkor fejti ki a hatását, ha az összes szemet beveszed. Ha kihagysz akár egyetlen szemet, máris képes hatástalanná válni.

Szombathoz képest 2 hétre csinálj tesztet!

2018. aug. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves első vállaszoló

Nem nem luxus, nem egyszer olvastam már el, csak mivel utána próbáltam nézni a neten is egy csomó mindent olvastam. Azért gondoltam, hogy megkérdezem hátha valaki konkrétumot tud, mivel szerdáig nem jutok el dokihoz, meg ha megtörtént a baj még nem veszi észre 4 nap alatt. Egy kis reményt próbáltam összeszedni, mivel nem szeretnék még babát, de emberből vagyok és hibázhatok. Nem szoktam kihagyni egy szemet se ez talán a 2. eset 1 év alatt. Nem kell a bunkó stílus. Meg lehet fogalmazni normálisan is.


Második válaszoló: köszönöm válaszod, reménykedek benne hogy egy nap nem volt elég a peteérésre :/

2018. aug. 27. 17:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem a neten kell elkezdeni összevissza olvasgatni mindent. A tájékoztatóban leírtak az egyedüli mérvado információk.


"- Ha 12 óránál hosszabb időt késlekedett a tabletta bevételével, a terhesség elleni védelem csökkenhet. Minél több egymást követő tablettát hagyott ki, annál nagyobb a teherbeesés kockázata.

- Különösen nagy a terhességgel szembeni védelem elégtelenségének a kockázata, ha a csomag elejéről vagy végéről hagyott ki rózsaszín tablettákat. Ezért az alábbi szabályokat kell követnie (lásd még az alábbi ábrát is)."


"- Egy tablettát hagyott ki az első héten

- Vegye be a kihagyott tablettát, amint az eszébe jut, még akkor is, ha ez két tabletta egy időben történő bevételét jelenti. A következő tablettákat a szokásos időben vegye be és alkalmazzon kiegészítő fogamzásgátló módszert a következő 7 nap alatt, például használjon óvszert. Ha a tabletta kihagyása előtti héten szexuális együttlétre került sor, akkor lehet, hogy teherbe esett. Ebben az esetben forduljon orvosához."


Ennyi. Szexeltél védekezés nélkül, lehetsz terhes. Csinálj egy tesztet 2-3 hét múlva.

2018. aug. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!