Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Igaz, hogy az egykomponensű...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz, hogy az egykomponensű fogamzásgátló tablettáknál kisebb az esély a vérrög kialakulására?

Figyelt kérdés
Én sajnos nem szedhetek,mert a családban sokan küzdöttek ilyen betegséggel,mind anyai mind apai ágon (sőt még édesanyám is). Fiatal vagyok,monogám vagyok,unom az óvszert,és szeretnék mást helyette. 21 éves vagyok,16 éves korom óta vagyok együtt a párommal. Ezt olvastam,amit a kérdésben is írtam,hogy a nem kombinált tabik,hanem az egykomponensűek nem okoznak vérrögöt. Ez igaz?

2018. szept. 9. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a vérvizsgálat azt állapítja meg, hogy nem szedhetsz tabit akkor ezzel ne játsz.


Anyám is makacskodott pedig a mi családunk szintén veszélyeztett és talált is nődokit aki felírja a bogyót. Nem kellett 3 hónap hogy az intezívre kerüljön.


Menj el. Csináltas vérvizsgálatot és akkor kiderül, hogy szedhetsz-e. Ha nem akkor a te érdeked hogy ne játszd ki a rendszert (mert sajnos nagyon könnyű), mert az életed múlik rajta.

2018. szept. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na azt képzeld el,hogy nekem nem is csináltak vérvizsgálatot. Fogta felírta pedig mondtam....Azóta már persze le is járt a recept,de akkor köszönöm a választ,keresek igazi és hozzáértő szakembert!:)
2018. szept. 9. 19:52
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

El tudom képzelni. Én 3 nődokinál voltam és én is szóltam, de a 4. vette a fáradságot kivizsgálásra, aki semmilyen hormon tartalmú készítményt nem ajánlott.

Pedig mennyivel kényelmesebb lenne az életem. De ha nem akkor nem.

2018. szept. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos sok a nemtörődöm (és pénzéhes- mivel a gyógyszergyártókkal szerződésben vannak) doki, aki szinte hasra ütésre írja fel, és még arra sem kérdez rá, hogy a családban előfordult-e trombózis.


Ha neked hajlamod van, akkor semmi esetre sem ajánlom a fogamzásgátlót!


Mindenkinek azt tanácsolom, hogy ha ilyen link dokival találkozik, be ne szedje a tabit, hanem menjen el egy normális és lelkiismeretes orvoshoz, aki kivizsgálja!

2018. szept. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

Csak gesztagéntartalmú tablettát lehet szedni trombózishajlammal is, mivel az nem fokozza a kockázatot. Viszont annak nem olyan jó a cikluskontrollja, előfordulhat, hogy szabályos menstruálsz mellette, az is előfordulhat, hogy teljesen elmarad a vérzés, és az is, hogy összevissza fogsz mellette pecsételni, De egy próbát megérhet.

Egyébként spirálból is van már olyan, amit nem szült nőknek is feltesznek, abból is van hormonmentes és hormonos is. Ebből is használhatod a hormonost, mivel abban sincs ösztrogén.

2018. szept. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!