Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló abbahagyásával...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló abbahagyásával kapcsolatos tapasztalatok (? )

Figyelt kérdés

2 éve szedem a Jangee nevű fogamzásgàtlót. Semmilyen probléma, mellékhatás nem jelentkezett a 2 év alatt.

Viszont a youtube feldobott nekem egy videót (My Comfort Zone for You| Ezért hagytam abba a fogamzásgátlöt) és az alatta lévő 290 komment szinte csak negatív. De annyira durva tapasztalatok vannak a fogamzásgátló szedésével és abbahagyásával kapcsolatban is hogy most rámjött a sírás. Nekem is vérvétel nélkül lett felírva és rettegek most. Viszont ahogy olvastam sokaknak az abbahagyás után másfél évvel se jött meg újra a menstruációja, hullott a haja stb stb. Azt se tudom mit csináljak. Tudom nem kellett volna elkezdeni de már késő bánat :(

Szóval nektek az abbahagyása után mik a tapasztalatok?

24N



2018. dec. 2. 22:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell emiatt abbahagyni. Nyugi.
2018. dec. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
Mikor abbahagytam telejesen felborult a hormonháztartásom, és híztam 10 kgt,pedig én nagyon keveset eszem, és sokat mozgok. Ez a 10kg még 2év után sem ment le.Ha választhatnék nem kezdeném el újra.
2018. dec. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%
Ez annyira egyénfüggő, nem lehet rá válaszolni. Valakinek így reagál a szervezete, valakinek úgy. Viszont ezt nem csak fogamzásgátlónál lehet elmondani, ennyi erővel ne kezdjünk bele semmilyen tabletta szedésébe, mert mindegyiken egy oldalnyi mellékhatás szerepel. 290 ember nem olyan sok, gondolj bele hányan szednek foggátlót, és hány pozitív véleményes ember nem ír hozzászólást.. Persze, hogy azok reagálnak, akiknek problémájuk van, a való életben is mindig a panaszkodás van túlnyomó többségben, te meg úgy érzékeled ezáltal, hogy rossz a termék. Én szedtem fogamzásgátlót 3 évig (bár nem ezt), és az égvilágon semmi bajom nem lett tőle sem közben, sem utána. A vérzésem mennyiségét lecsökkentette, beállította rendszeresre, ami másfél évvel a tabi után is ilyen, úgyhogy én például hálás vagyok annak, hogy belekezdtem.
2018. dec. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
51%
En Yasminelle-t szedtem 3 evig, es soha semmilyen problemam nem volt se alatta, se a szedese utan. Nem kell panikolni.
2018. dec. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nekem sincs semmi problémám, ugyanúgy érzem magam mint szedés előtt. Viszont most már szedni sem nagyon merem, de abbahagyni sem, mert arról is csak rosszakat olvasok.

Lehet majd beszélek a nőgyógyászommal.

2018. dec. 3. 10:42
 6/19 anonim ***** válasza:
53%
Nem kell ennyire fosni. Szedjed nyugodtan, semmi bajod nem lesz.
2018. dec. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
37%
A nőgyógyászok általában javasolni szokták a szedését. Én is beszéltem az enyémmel, mert már úgy éreztem, hogy 3 év nagyon hosszú idő, tartani kellene egy kis szünetet. Erre csak az volt a válasza, hogy van párkapcsolatom? Mert akkor minek hagynám abba. Ezek a mai foggátlók nem tartalmaznak már annyi hormont, nem olyan károsak a szervezetre nézve mint a régi tipusúak. Úgyhogy ezt kell neked is eldöntened, hogy van kapcsolatod és hasznod a szedéséből?!
2018. dec. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Igen van kapcsolatom. De ha abbahagynám, a barátom azon se problémázna. Plusz nagyon szeretem hogy napra pontosan tudom mikor jön meg. Úgy tudok tervezni.

Elvileg amit szedek az alacsony hormontartalmú. Tényleg semmilyen panaszom nincs. Járok rendesen szűrővizsgálatra is. Csak megrémített az a rengeteg negatív komment. Vagyis az hogy ennyi nőnek van problémája a fogamzásgátlóval. Olvastam ott, hogy van akinek 5 év után lett tőle tüdőembóliája.

Tőlem meg vért sem vettek a szedése előtt. :( De köszönöm kicsit megnyugtattál. :)

2018. dec. 3. 18:42
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

"Nekem is vérvétel nélkül lett felírva és rettegek most."


Mert nem is kell előtte vérvétel, csak indokolt esetben.

Azt pedig, hogy utána mi bajod lesz, ha abbahagyod, semmilyen előzetes vérvételből nem lehet látni....

2018. dec. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Ezzel én is tisztában vagyok. De mielőtt elkezdtem szedni azt se tudhattuk hogy nem vagyok-e trombózisra hajlamos. Annyit kérdezett az orvos, hogy a családban előfordult-e. Tudtommal nem. Meg nem volt semmilyen téren soha semmilyen egészségügyi problémám. Gondoltam hogy nem mutatja ki semmilyen vizsgálat, hogy mi lesz velem ha abbahagyom...
2018. dec. 3. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!