Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló szedése mellett...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló szedése mellett zavar a menstruációs ciklus közben. Miért lehet? Tapasztalatok? Lehetséges terhesség?

Figyelt kérdés
6 éve szedek fogamzásgátló tablettát, 4 év után váltottam, szóval a jelenlegi (Yangee) tablettát két éve szedem. Az a probléma merült fel, hogy a gyógyszer szedése mellett kb hetente megjelent a menstruációs vérzés. Korábban is volt már ilyen nagyon stresszes időszakban (többek között ezért is váltottam), de akkor a 7 nap szünetben is jelentkezett vérzés. Most azonban egyáltalán nem. Lehetséges hogy most azért nem, mert úgymond már nincs méhnyálkahártya, ami leválhatna a méhfalról? Vagy lehetséges, hogy nem hat a gyógyszer és azért vereztem ilyen sokat? Esetleg a terhesség is felmerulhet? Mindenképp veszek tesztet és nőgyógyászati vizsgálatra is megyek a héten, de addig is szeretném itt elolvasni a véleményeket, tanácsokat, tapasztalatokat. Köszönöm!

2019. febr. 5. 18:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Orulok, hogy egybol kizarod a lehetseges okokat es nem butus, ertetlen lany/no vagy, tisztelet!


En bo egy eve szedek bogyot, a legelso honapot vegigpecseteltem, azota minden a megszokott modon.


-nincs mehnyalkahartya - majdnem beletalaltal, ha bogyozol is van mehnyalkahartyad, de nagyon vekony. Nekem most legutobb 4mm volt, foggatlo szedes elott 11mm - ha jol emlekszem. Azert csokken a vermennyiseg, mert levekonyodik a mnyhartya, es nem lokodik ki megtermekenyitetlen petesejt. (Mivel meg se erik)

-igazabol csak azert jon meg a nem is igazi menstruacionk, mert 7napig nem szedjuk, ha terhes valaki is megjohet a megvonasos, bar szerintem az eleg para..

-ha felmerul benned, hogy “nem hat”, kerj vervetelt a dokitol, ott kiderul, hogy neadjisten valami baj van - azert kernek alt. vervetelt, mert a majadnak stb. rendes mukodesunek kell lennie a felszivodashoz.

-itt, gyakorin sokat lehet olvasni hogy “bogyo mellett terhes”, de ha, amint az elozoben irtam, jol mukodik mindened, nem hanytal/ment a hasad/antibiotikum/orbancfu/idoben beveszed, akkor szerintem nincs mitol felned - de azert csinalj tesztet, megnyugtat.


Nekem a gyogyszer leirasaban benne van, ha nem jon meg a megvonasos, ne ijedjek meg, lehet ilyen, viszont, ha masodik honapra sem, akkor orvos.


Remelem “csak” annyi a baj, hogy nagyon le van vekonyofva a mehnyalkahartyad (ami foggatlas tekinteteben jo, hisz HA meg is termekenyulne a petesejt, nem tudna megtapadni olyan vekonyan).


Azert majd mindenkepp irj, erdekelnek ezek a temak. :)

2019. febr. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!