Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Abbahagytam a fogamzásgátlót,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Abbahagytam a fogamzásgátlót, lehetek terhes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

1 hónapja abba hagytam a fogamzásgátlót, mert az orvosom azt javasolta, hogy 4 év után tartsak egy kis szünetet. Menstruáció 1.napján (késő este jött meg) 3x voltunk együtt a párommal védekezés nélkül. Menstruáció után 1 nappal pedig "kiszállásos alapon" szeretkeztünk. Mekkora esélye lehet a terhességnek? Nem, nem vagyok felelőtlen. Sokat beszéltünk már a babáról, felkészültek vagyunk, de nem tervezzük kimondottan, bár én elgondolkodok rajta... :)

24/L



2019. febr. 16. 23:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Nem, nem vagyok felelőtlen."


"nem tervezzük kimondottan"


Valami nem stimmel..


Egyébként ha már nem szeded a gyógyszert,akkor értelemszerűen esélyes a terhesség.

2019. febr. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
29%

A tabletta hatása elhúzódó, ezért kell szünet, hogy kiürüljön.

Szerintem kicsi az esély.

2019. febr. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
73%
A mai modern fogamzásgátlók azonnal kiürülnek a szervezetből értsd ez alatt azt, hogy ha ma még szeded, de holnap már nem, akkor holnaptól már nem vagy védve. Ergo lehetsz terhes. 1 hónap után meg pláne. Nyilván ez alól kivételt képez a tabletta szünet, de ugye annak során is csak akkor vagy védve, ha utána pontosan folytatod a következő levéllel, egyéb esetben már a szünetben sem vagy védett. Idő ahhoz kellhet, hogy újra beinduljanak a szervezeted természetes működései (peteérés, méhnyálkahártya megvastagodása, stb.), ehhez van, akinél több idő, akár hónapok kellenek, de valakinél ezek azonnal beindulnak. Vagyis rögtön lehetséges abbahagyás után a terhesség. Viszont mivel nagyon alacsony a maiak hormontartalma, így 4 év után, ha nem akarnék gyereket, biztos nem tartottam volna szünetet, hisz nem is kell. Bizonyos orvosoknak véleménye csak, hogy ennyi idő nem árt szünetet tartani, de ha nincs gond, akkor a legtöbb orvos nem is javasolja a leállást, mert utána problémás lehet újra szedni.
2019. febr. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!