Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ti milyen fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti milyen fogamzásgátló tablettát szedtek és a három havi adag mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Mennyire vagytok megelégedve vele, miket tapasztaltatok?
2019. ápr. 2. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Ugyan nem tabletta, de kombinált hormonális, szóval talán releváns: NuvaRinget használok.

3 havi adag 10.000 és 15.000 forint között mozog, patikafüggő.

Nyáron lesz 3 éve, hogy használom, igazából bajom nem lett tőle soha, "csak" a libidómat vitte le a 0-ra, jelenleg ott tartok, hogy ha nem kellene soha többé szexelnem, boldog lennék (mielőtt elkezdtem használni, naponta minimum kívántam, de inkább napi 2-3-szor).

Emellett az elmúlt időszakban vannak emésztési problémáim és furcsa émelygős szédüléseim, ezeket nem tudom, hogy a NuvaRing okozza-e, elméletben okozhatja az is, de nem is számít,a libidóm miatt le akarom cserélni, így semmi értelme. Plusz nem feltétlenül szeretném tovább tömni magam hormonnal, főleg ösztrogénnel. Jelenleg keresgélek alternatívát.

Ezen túl egyébként nagyon jó kis cucc, hihetetlenül kényelmes a használata, árban se rossz szerintem, és engem megvédett a terhességtől. Nem volta furcsa vérzéseim, nem híztam, nem szőrösödtem, a bőröm "szebb lett" (értsd: előtte évi 3-4 pattanásom volt, most évi 1-2), a mellem nőtt egy méretet, szóval elég jól jártam.

Csak libidó nélkül semmi értelme a "szabad szexualitás" lehetőségének. Plusz elbizonytalanodtam a kombinált hormonos termékeket tekintve.

2019. ápr. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy részletes választ adtál.

Remélem újra megkívánod a szexet. Én Lindynettet szedek, 6200ft körül szokott lenni a három havi, és nekem nagyon nagy az étvágyam a párom felé továbbra is.

2019. ápr. 2. 12:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Gestomixet szedek, ez kb 5000. Ez a harmadik, előtte Diane-t, legelőször meg Mistralt szedtem, mindkettőtől hánytam, gyulladt pattanásaim lettek, libidóm nulla lett. Ez szerencsére bevált.
2019. ápr. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én 4 év után most tettem le a Nuvaringet. Ez volt a legkíméletesebb (Diane35 és Belara volt előtte). 3 havi 10 és 15 ezer között van.

Szerettem, hogy nem kell szedni, számolgatni, mert elég hajtani egyet a naptárban hogy mikor kell feltenni-levenni, nem gond a hányás-hasmenés vagy pár fajta antibiotikum se. Védett, nem volt sose gond vele. Lecsökkent a menzeszem 4 napra, de sajnos a libidóm is, hónapokig elvoltam szex nélkül, a gondolat se jött, ha rávettem magam se volt jó, a nyugalom szigeteként léteztem kb... ami kikészített, mert ez nem normális! Pattanásos lettem a végére és fájdalmas lett a menzesz is. Abbahagyás után most semmi gondom már :) Illetve nekem belassult az anyagcserém is kicsit tőle, az ösztrogéntől nőiesen híztam.

2019. ápr. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lindynetettet szedek. A libidóm talán valamelyest csökkent, bár nehéz megítélnem, mert hosszabb kapcsolatban egyébként is jellemző rám, hogy az elején kívánósabb vagyok:) A szünetekben viszont 2 napig fáj a fejem. Ez nem túl kellemes, de korábban is nagyon fejfájós voltam, akkor meg hetente 3-szor fájt, ahhoz képest javulás:D
2019. ápr. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Lecsökkent a menzeszem"

Nem lecsökkent, hanem megszűnt, helyette megvonásos vérzésed volt.

2019. aug. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!