Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Azáliárol cerazettere?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azáliárol cerazettere?

Figyelt kérdés
6 hetes szülés utáni kontrollon azáliát adott az sztk-s doki, hasracsapás alapon. Az első levél alatt végig véreztem, a második alatt 2 hetente megjött. Pedig azt mondta ez és a szoptatás mellett egyáltalán nem lesz vérzésem. Ma visszamentem, most egy másik doki a cerazette gyófyszert írta fel, ennek más az összetétele, hátha ettől nem lesz köztes vérzés. Csak azt nem mondta el a doki, ez mikortól véd. Tegnap fogyott el a levél azália, ma kezdem az újat. Vajon mikortól hathat?
2019. júl. 8. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Olvasd el a betegtájékoztatót, ígérem, ki fog derülni belőle, mikortól véd.
2019. júl. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Na nemár?!

Amikor az azáliát szedtem, ott 1 hetet irt, viszont a doki 2t mondott. Na?! Ilyenkor mi van? :D

2019. júl. 8. 15:21
 3/8 anonim ***** válasza:

És a többől lehet baj? Nem.


De ha ennyire odavagy, akkor kérdezd mwg az orvost.


Amúgy inkább hinnék egy betegtájékoztatónak, mint egy orvosnak, aki hasraütésre ír fogamzásgátlót.

2019. júl. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az orvos a biztonság érdekében túlzott. A mellékelt leírásnak hihetsz, nagy bajba kerülne a gyógyszergyár, ha téves lenne.
2019. júl. 9. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Hasraütésszerűen".

Mégis hogy kellett volna felírni?:D Szoptatás alatt kizárólag egyféle tabletta adható, méghozzá az Azalia.

A Carezette full ugyanaz csak más gyártja.

De mondjuk erre magad is rájöhettél volna, ha elolvasod a betegtájékoztatót.


"Mit tartalmaz a Cerazette?

- A készítmény hatóanyaga: dezogesztrel (75 mikrogramm)"


"Mit tartalmaz az Azalia

- A készítmény hatóanyaga: 75 mikrogramm dezogesztrel filmtablettánként."


Szóval a második doki adott a szarnak egy pofont, hátha (és milyen igaza lett) a beteg elhiszi, hogy jobb gyógyszert kap, mint az előző:D


A pecsételés meg gyakori. Vagy kivárod türelmesen a 3 hónapot, és akkor jó eséllyel megszűnnek a panaszaid, vagy keresel más fogamzásgátló módszert.

2019. júl. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor csak úgy megjegyzem, kedves utolsó, nem csak az azalia van szoptatás mellett ;) ha már ilyen okos vagy. És ez a gyógyszer mellett 1 csepp vérzésem nem volt. Lehet puszta véletlen, mondjad :D jár a keksz ;)
2019. júl. 21. 12:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Mondom, hogy full ugyanaz. Még be is másoltam. Nem nekem kell hinni, hanem elolvasni mind a két betegtájékoztatót és magad is rájössz, hogy a két gyógyszer ugyanaz.
2019. júl. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A hatóanyag lehet ugyanaz, mégis lehet, hogy kissé másként hat, mivel pl. a hordozó másként van összeállítás, de más különbségek is lehetnek.

Biztosan olvastál már olyan sütireceptet, ahol a tésztát egy időre hűtőszekrénybe kell tenni. Az összetétel nem változik, mégse lesz ugyanolyan.

2019. júl. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!