Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Kiderülne, hogy a párom HIV...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiderülne, hogy a párom HIV fertőzött, de nem fertőz mit csinalnatok?

Figyelt kérdés

Kiderülne 1ev után, hogy a szerelmetek hiv fertőzött, de rendszeresen szedi a gyógyszert rá és nem mutatható ki a vérében a vírus


Illetve egy év alatt nem fertőzött meg.

Ti mit tennétek?

Utána olvastam és nem is tud megfertőzni illetve lehet közös gyerekünk is.



2020. febr. 26. 12:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs semmi gond, akkor mi a probléma? Persze biztos ijesztő lenne, mert sok dolgot hallott az ember. De ha nem fertőz, akkor nincs mitől tartani.
2020. febr. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
1es, én is hasonlóan gondolkodom
2020. febr. 26. 12:31
 3/19 anonim ***** válasza:
23%

Ha HIV pozitív akkor fertőzni is fog... elvileg ha óvszert használtok akkor nem, de a gyerek nagy valószínűséggel meg fog fertőződni.

Igen, egy önző f...sz vagyok, de én partnert váltanék, nem akarnék félelemben élni, hogy mikor kapom el.

2020. febr. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
11%
Valamit félreolvastál, ugyanis a vírus jelen van a testnedvekben akkor is, ha gyógyszert szed az illető, tehát akkor is fertőz. A gyógyszer nem a vírust pusztítja el, ugyanis akkor gyógyítható lenne eme betegség. A gyógyszer az immunrendszert erősíti, ugyanis az immunhiányos állapotot kell kezelni. Az pedig, hogy valaki 1 év után tünetileg tiszta, nem jelent semmit, ugyanis a lappangási idő akár 20 év is lehet, ezért rafinált egy betegség.
2020. febr. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%

Utolsónak:

[link]

2020. febr. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Olvassatok már utána légyszíves. Aki HIV+-ként gyógyszeres terápia alatt áll, annak a vérében a kimutathatatlan a vírusszám és effektíve esélytelen hogy fertőzzön.


"A gyógyszer nem a vírust pusztítja el, ugyanis akkor gyógyítható lenne eme betegség."

Ez egy kicsit összetettebb. A gyógyszer a vírust írtja ki a testből, ezért nem fertőz egy kezelés alatt álló ember. De mivel a HIV ún. retrovírus, így fertőződéskor az örökítőanyagát beépíti a mi DNS-ünkbe. Ezért van az, hogyha az ember elhagyja a gyógyszerszedést, a vírus újra megjelenik.


"a gyerek nagy valószínűséggel meg fog fertőződni."

Ez túlzás. Még gyógyszeres terápia hiányában is 15-45% az esélye hogy a gyermek megfertőződik. Ez a szám 5% alá csökkenthető kezeléssel.

who.int/hiv/topics/mtct/about/en/

2020. febr. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
16%

" Kiderülne, hogy a párom HIV fertőzött ".

Az engem egyáltalán nme érdekel ha a te párod fertőzött, az a te gondod.

2020. febr. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%
Hát... ha egy év járás után derülne ki egy ilyen, azért nem elhanyagolható információ, komolyan elgondolkodnék, hogy hová a 3,14csába lett az őszinteség és a bizalom... Nem vagyok benne biztos, hogy együtt akarnék-e maradni vele, és nem a betegség miatt.
2020. febr. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Utolso, nem 1 ev a lappangasi ideje, hanem joval tobb.


Nem tudom. Regen azt mondtam volna. hogy pattanok, de akkor meg nem volt gyogyszerkoktel.


Most mivel szeretem maradnek, es figyelnek rendesen szedje a koktelt.

2020. febr. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Indexes hülyeségekkel nem foglalkozok.
2020. febr. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!