Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Keresztényként szoktatok...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Keresztényként szoktatok szexelni?

Figyelt kérdés

2020. máj. 13. 00:05
A kérdező szavazást indított:
Nem vagyok keresztény és nem.
Nem vagyok keresztény és igen, de bűntudatom van.
Nem vagyok keresztény és igen és nincs bűntudatom.
Keresztény vagyok és nem.
Keresztény vagyok és szoktam, de bűntudatom van.
Keresztény vagyok és szoktam és nincs bűntudatom.
43 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne "szexelnének" a keresztények? :o Nem vagyok az, de (általános műveltség részeként) a bibliai ismereteim szerint egyáltalán nem tiltja, sőt kifejezetten bátorítja a házastársak közötti szexet a vallás!
2020. máj. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom,hogy a házastársak szexelhetnek és a szeretet egyik jelének tartja
2020. máj. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

De, a Biblia tiltja a szexet, amennyiben még nem vagytok házasok. Gondolom arra akart irányulni a kérdés, hogy aki ennek ellenére házasság előtt "bűnöz", annak van-e bűntudata.

Van egy keresztény barátnőm. Ő lefeküdt a barátjával, de nincs bűntudata, mert már meggyónta. Kérdeztem, és ő nem lát benne semmi rosszat. Mondom akkor miért gyontad meg?? "Mert az attól még bűn, ezt nem én döntöm el". Mondom váó.

A másik nem és a saját testéről fogalma nincs se neki se a pasijának (mert ugye maszturbálni is tilos), olyanokat mondott nekem hogy lehidaltam, mikor végre valakivel beszélgetett erről (mert ugye a szüleinek ez tabutéma).

Én is hiszek, de ezek miatt az emberek miatt nem vallom magam kereszténynek. Mert sajnos egyre több helyen látom, hogy ez a kereszténység, és hogy milyen hatással van szegény befolyásolható tinikre :(

2020. máj. 13. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

Utolsó

Magyarországon az emberek kb 99 százaléka ateista :D

2020. máj. 13. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4es, ne mondj sületlenségeket. Az ateista az kimondottan tagad mindenféle hitet. Ez nem egyenlő a "semmiben sem hisz"-el, vagy az agnoszticizmussal.


"keresztény" - sajnos ez sem egyértelmű már. A Kérdező valószínűleg a hívőkre gondolt, de az emberek többsége a vallásosságot érti alatta.

Különbség: a vallásos eljár a templomba, kereszt van a nyakában, de hazudik, ha úgy neki előnyösebb, káromolja Isten nevét stb.. egyszóval állítja, hogy ő keresztény, de a a tetteire ez nincs hatással. Általában nem olvassa otthon a Bibliát és nem imádkozik.

A hívő is eljár templomba, de nagyobb százalékban olvassa a Bibliát és többet imádkozik. Életét igyekszik Jézus parancsai szerint élni.

(most kereszténységre vetítettem le, de bármelyik másik vallásra működik, ahol van intézményesített egyház)


A papírforma szerint a hívő ember csak házasságban szexel. Ha meg is teszi azon kívül, bűntudata lesz.

A vallásos (mivel az életére nincs hatással a vallás, csak a szavaira) nem törődik ilyen szabályokkal, nem okoz neki bűntudatot. Egyébként ez az a réget, jellemzően Amerikában, ahol a lányok prímán tolják az orált meg az anált, miközben ott a kereszt a nyakukban, mondván, hogy a szűzhártyájuk megmaradt, tehát nem követtek el bűnt. Pont a lényegét nem értik az egésznek:D


A különbséget hívő és vallásos között nyilván nem mondhatja ki senki, hisz egyikünknek sem posztja ítélkezni a másik fölött. Konkrét tetteknél persze felismerhető (pl az análos). De aki kereszténynek vallja magát, azt hívőként kell kezelnünk.

Csak ha nem úgy viselkedik, elég csúnya kép alakulhat ki a hívőkről - a vallásosok miatt:D

2020. máj. 13. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon király összefoglaló volt
2020. máj. 13. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
4%
A mai világban a keresztény erkölcsről beszélni felesleges. Nem létezik már 60-70 éve a mindennapi életvitelben.
2020. máj. 13. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatból cáfolom 7es állítását! Vannak, és nincsenek is kevesen! Fiatalok, felnőttek egyaránt!
2020. máj. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ugy legyen! Minél többel találkozzunk!
2020. máj. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%
Amúgy mostmár naponta lesznek ilyen szavazós kérdések? :D
2020. máj. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!