Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Mi a különbség a körülmetélt...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a különbség a körülmetélt és metéletlen pénisz között?

Figyelt kérdés

Nem tudom eddig milyennel volt dolgom.

Vagy ezt a körülmetélést hogyan, milyen korban végzik? És mi az előnye?



2020. máj. 28. 21:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Az előbőr végéből levágnak egy részt - ez a metélés. Szex közben semmi különbség nincs, nem fogod érezni.

Sem előnye, sem hátránya nincs, vallási okból csinálják. Előnye csak akkor van ha valaki fitymaszűkületben szenved, akkor viszont meg kell csinálni a beavatkozást.

2020. máj. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Én egyszer voltam metélt pasival és én éreztem különbséget szexben is. Nem volt túl kellemes, a makkját éreztem belül h kellemetlen valahogy ezt nehéz elmagyarázni. Verni se valami álom mivel nincs bőr amit húzogathatsz. Csak 5 liter nyállal vagy sikosítóval tudod verni neki. Állítólag érzéketlenebb is a makkjuk mivel dörzsölődik folyamatosan a nadrágban/gatyában (mivel nincs rajta bőr)
2020. máj. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Á.Zoli ***** válasza:
95%
Az egyiken fel tudod húzni a makkra a bőrt, a másikon hiába húzod a makkra, nem marad rajta, vagy talán valakinek, rövidebbre vágták és rá sem megy. Bármelyik korban elvégzik. Előnye a hihetetlen tiszta és higiénikus érzés egész nap. Nem válik érzékennyé az által, hogy nem borítja bőr a makkot, ami talán a hátránya is egyben. 😊
2020. máj. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mennyi az esélye hogy Magyarországon összefutok egy metélt pasival? Mennyire gyakori ez?
2020. máj. 28. 21:59
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
A hazai izraelita vallásúakat kb. 100-120 ezerre teszik, ha a fele ffi akkor az 50-60 ezer ember + muzulmánok (mert ott is gyakori a metélés) + kisebb létszámban az orvosilag elvégzett beavatkozások, szerintem kb. 3-400 ezer között lehet, amit 5 millióra vetítve kb. 6-8%-ra saccolom.
2020. máj. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok: igen a kizárólag egészségügyi okból végzett metélés ritkább. De van ilyen is. Viszont én félig arab származású férfival voltam. Náluk ugye ez szokás, szinte mindegyiknek metélve van
2020. máj. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Gyermekkorban végzik? Vagy akár felnőtteknél is?
2020. máj. 28. 22:24
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Alapból a pénisz végét, a makkot egy bőrredő fedi, amit vissza lehet húzni. (Ezt hívják fitymának, vagy előbőrnek.) Magyarországon a legtöbb férfinak ilyen, természetes állapotú pénisze van.


Egyes kultúrákban, vallásoknál (izraeliták, muzulmánok) ezt a bőrredőt még újszülött korban eltávolítják: egy hozzáértő ember eljön, megcsinálja és óvatosan levágja a kis babának. Ezt hívják körülmetélésnek. Ez vallási dolog, szokás náluk.


Egyes férfiaknál szükség lehet orvosi okból is körülmetélésre: előfordul, hogy a fityma nem elég tág, vagy valami miatt elkezd beszűkülni (lehet például cukorbetegség is) és emiatt nem tudja visszahúzni pisiléshez, nem tudja rendesen megmosni alatta vagy szex során jár kellemetlenséggel: ekkor serdülő, vagy felnőtt korban is megcsinálják. Orvosi kisműtét, kórházban hajtják végre, kap helyi érzéstelenítő injekciót, félóra alatt kész, pár hétig, amíg gyógyul, kellemetlen, de utána rendbejön.

2020. máj. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Á.Zoli ***** válasza:
100%
Van esélye, hogy összefutsz, nem csak vallási ok jöhet szóba. Magán klinikán pénzért bárkinek elvégzik a beavatkozást, aki csak saját elhatározásából úgy dönt.
2020. máj. 29. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%
Én is gondolkozok rajta, hogy megcsináltatom, szerintem jobb úgy.
2020. máj. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!