Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Hogyan lehet megszabadulni a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet megszabadulni a stressz okozta potencia problémáktól?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel már több éve vagyunk együtt.

Alapvetően teljesen rendben van/volt a szexuális életünk.

Viszont kb. egy éve építkezésbe fogtunk, nagyrészt mi magunk csináljuk, ami alapjáraton is rengeteg meló és fáradtság, plusz erre még menet közben rájött a covid okozta felfordulás, csökkentett fizetés nekem is, neki is.

Ezek miatt először az ő részéről jöttek az elutasítások, fáradtság, sz-r lelkiállapot miatt, a fentiekből adódóan.

Én megértettem, nem is erőltettem a dolgot.

Szóval eléggé megritkultak az együttlétek, és ez a részemről sajnos azzal járt, hogy valahogy kiestem a ritmusból, elvesztettem az önbizalmam, az a havi 1 szex is már nem olyan, hogy alig várom, hogy megtörténjen, hanem folyton egy megfelelési kényszer van bennem, hogy ha már ennyire ritka, akkor muszáj teljesíteni.

És nagyon ráfeszülök agyban a dologra, hogy nehogy csődöt mondjak, és persze murphy törvény, nyilván emiatt nem jött össze a dolog az utóbbi néhány alkalommal, ami meg csak még tovább gerjeszti ezt a negatív visszacsatolást.

Pedig kívánom nagyon, elég egy hevesebb csók, és már állok, mint a cövek, de amikor belekezdünk, már annyira feszült vagyok, hogy nem igazán megy a dolog.


Tudom, vele beszéljem meg, meg is próbáltam, de nem volt igazán megértő se figyelmes ezügyben.


Mit tehetnék, hogy kiszedjem magam ebből a lefelé spirálból, és feszülés meg stresszelés nélkül tudjak vele szexelni?


2021. febr. 13. 17:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Erre en is kivancsi vagyok. Stressz miatt nalunk is kikopott. Havi 1nek is kb orulhetek. Es en is ugy vagyok, h nem is kivanom a macerat. Annyi az onbizalmam mint egy szuz fiunak...


Probaltam a kommunikaciot. Ideig oraig segitett. De aztan el vagyok felejtve hetekig. Es en is ra vagyok parazva, szerencsere meg nem csodoltem be, de azert 1 honap utan nyilvan nem birok fel oras menetet... az meg ugy keveske. Es en is felek attol h mikor parazok ra annyira, hogy ne is alljon fel. Nem latok megoldast es kiutat. Nalad is kedves kerdezo, a stressz jelentos csokkenese vezethet vissza az utra. De a penzugyi dolgok es egy epitkezes a legdurvabb libido es kapcsolat gyilkosok. Nem irigyellek. Ha megtehetitek, probaljatok kikapcsolni egy-ket hetre. Nem kell utazni, ilyen home wellness es sok alvas is lehet tud segiteni. Ehhez le kell tenni a felelmeket, hogy de akkor mi lesz a munkaval, meg ilyenek. Ami rohadtul nem egyszeru. Remelem tudtok valtoztatni. F31

2021. febr. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ami rossz: ha a barátnőd nem megértő, támogató, együttműködő attitűdöt vesz fel ezzel kapcsolatban, azzal csak tovább növeli a teljesítmény szorongásodat (s lehet, nem is veszi észre, de ezzel maga ellen is dogozik). Ráadásul efelett, felette nincs kontrollod.


Ami jó: tisztán és objektíven látod a jelenlegi helyzet kialakulásának okait, a teljesítmény szorongás ördögi köreit. Ha a barátnőd nyitott rá, hogy ezt közösen megoldjátok (mert ez nem csupán a te problémád, ez a közös problémátok), akkor megbeszélhetitek, hogy egy ideig a szexuális tevékenységek során nem cél a (kölcsönös) kielégülés, nem cél, hogy erekciód legyen. Érdemes visszalépni párat, s levetkőzni, félretenni a teljesítmény fókuszt, az orgazmust, mint célt, mert jelenleg épp e célok görcsös hajszolása miatt a fókuszod nem a szexuális energiák megélésén, átélésen van, hanem azon, hogy neked itt teljesítened kell. Szeressétek egymást, kényeztessétek egymást, élvezzétek egymás testét úgy, hogy kimondjátok, kvázi deklaráljátok, itt és most nem cél a kielégülés.

2021. febr. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!