Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Nem akarom eltartani a barátnő...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem akarom eltartani a barátnőm, ezért szakítani akar? Nők, ti szakítanátok velem?

Figyelt kérdés

Már három éve vagyunk együtt, én 27, ő 24. Nagyon jól keresek, bőven megtudnánk élni abból, ha én dolgozom. Ő azt mondja, otthon elvégezne minden házimunkát, főzne, stb. Jelenleg úgy zajlik a közös életünk, hogy be van osztva, ki mikor főz, beadjuk a pénzünk egy részét közöse, amit muszáj. Szóval megvan az önálló életünk egymás mellett. Én ezt szeretem, és nekem így tökéletes. Nem szeretnék összeragadni ilyen szinten vele, a függetlenségemet nem akarom elengedni. Talán egyszer, de most nem érzem így.


Őt ezt nagyon irritálja, szinte folyton fortyog emiatt, és már kis dolgokból is konfliktust csinál, hogy ide lyukadjon ki, hogy én miért nem tartom el őt, ennyire nem érdekel engem. Pedig de, érdekel és szeretem, de ez nem ettől függ. Mintha elvesztené a racionalitását ilyenkor. Szerintem már nem élünk ilyen korban, és jó, ha szakmailag fejlődik, teljesít. Az, hogy most naponta főz és takarít... Hát szerintem semmi, munka mellett megcsinálom én is így.


De már olyan durván ki van akadva, hogy kezdek kételkedni magamban. Attól hogy jól keresek, miért jelentené azt, hogy most ez a helyes? Szerintem teljesen ésszerű a döntésem, még ha párkapcsolatban is vagyunk, nekem ezek az igényeim, és ha bánt ez miatt, most nem jutunk előre. De nem tudom. Csak tudni szeretném, ti mit éreznétek. Ti eltartanátok? Egyébként sokat költ ilyen szépségápolási dolgokra, meg ruhára, de még ígyis, meg se érezném anyagilag. De jobban szeretem a hobbimra költeni a pénzemet (autó), illetve befektetem.


Nők, ti szakítanátok velem ezért? Mit gondoltok rólam?

Férfiak, ti mit gondoltok erről? Mit tennétek a helyemben? Szerintetek jól teszem, hogy megtartom az önállóságom, vagy már ideje nekem is "egybeolvadnom" vele? Azt mondja, akar képzésekre járni, ha eltartom. De akkor sem látom értelmét, miért kéne ezt tennem. Oldja meg, ahogy tudja. Ebben úgy érzem kicsit, hogy nem tudom támogatni, szeretném, ha erős lenne, függetlenebb, hogy ne egymástól függjünk.



#férfi #nő #eltartás #Tradicionális kapcsolat
2021. márc. 16. 01:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
jeezus haver, dobd ki, el ne tartsd... eletkeptelen csaj. akarmit is erzel te is latod hogy egy golddigger(szerű). nehogymár mert te tanultal es sokat tettel azert hogy jol keress. azt jelentse hogy egy not elkell tarts, mert jol keresel.
2021. márc. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam rajta, hogy gold-digger természete van e, de eddig ez nem volt. Gondolom, az ő szemében egy párkapcsolatban ez az alap, természetes, és ezt nem tudja elfogadni, hogy nálam nem?
2021. márc. 16. 01:09
 3/19 anonim ***** válasza:
60%

Azt gondolom nektek nem kellene egy párt alkotnotok... "szeretem" - de közben meg vágysz a függetlenségre, még külön úton akarsz járni, megőrizve kvázi az anyagi függetlenséged, nem egységes párként tekintesz kettőtökre hanem két különálló ember aki összeköltözött mert úgy kényelmesebb. A racionalitás vezérel, nem az érzések.

Ti nem egy érzelmi közösséget alkotó pár vagytok, hanem "csak úgy együtt". A pénz kezelésében is elég nagy köztetek a különbség.


Hogy értsd: amúgy nem a pénz a legnagyobb gond kettőtök között, hanem az érzelmek hiánya. Legalábbis nem olyan fokúak hogy arra hosszabb távon alapozni lehetne. Ezért feszültebb ő is, s ezért rugózol te is a dolgon. Váljanak el az útjaitok, inkább most mintsem beleragadjatok egy megszokásbeli, a változástól való félelem miatti kapcsolatba. Ha most ilyen a kapcsolatotok akkor milyen lesz 5 év múlva? Ilyen felfogásbeli különbséggel akarnátok belevágni a gyerekvállalásba?

2021. márc. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Szerintem a kapcsolatunk változhat, javulhat, és lehet gyerekünk együtt.

De én nagyon szeretem őt, és imádom az életstílust, amit élünk. Jó látni azt is, hogy őt lefoglalja a munka, kihívásokkal szembesül. Kicsit elesett ember, és szüksége lehet erre. De lehet igazad van. Talán nem olyan erős a szerelem, de attól még van. Csak félek, hogy elrontja, beleszól több dologba, elhagyja magát, vagy túlköltekezik. Annyi gond keletkezne belőle.


Köszönöm a válaszod. Nem olyan könnyű azért csak úgy elengedni valakit, csak azért mert egy nagyobb félreértésen megyünk keresztül. Nem így megy.

2021. márc. 16. 01:17
 5/19 anonim ***** válasza:
85%

Ha máris sokat költ, később még többet fog. Ha nem kapja meg, félre is fog lépni.

Ha normál keretek közt költekezne, egyébként nem lenne baj, sokan élnek háztartásbeliként, s majd a gyerek mellett úgy is ezt kell tennie, de amit írtál, ennek a csajnak nem a "normális életmód" a szintje, s följebb fogja tenni a lécet.

Szerintem mielőbb szakitasz vele, annál jobban jársz. Sokkal szerényebb lányokat találhatsz kisebb városokban. A szerénység sokat függ az életmódtól, az pedig az élőhelytől, de a szépség arányosan van szét osztva. Nagyon szépeket találhatsz "szegényebb" helyeken, akik akár életük végéig ragaszkodni fognak hozzád.

2021. márc. 16. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Értem. :/ Csak elég sok időt és energiát fektettem a kapcsolatunkba. Olyan fura lenne, ha most ez miatt érne véget. Teljesen beképzeli, hogy nem szeretem, és mennyire önző vagyok. Nem érti meg, hogy ez nem a pénzről szól. Ha elmegy, menjen hát, csak sajnálom azért. Egy nagy érzelmi hulláma is lehet, mert ilyet nem tapasztaltam még tőle, csak utalt rá párszor, de mindig elmagyaráztam neki, hogy miért nem jó ötlet szerintem.
2021. márc. 16. 01:24
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

"nem olyan erős a szerelem, de attól még van" - na látod az a kérdés, hogy ez elég-e ahhoz hogy egy életen át kitartsatok egymás mellett ha ilyen szintű eltérések vannak köztetek számos dologban.

"és imádom az életstílust, amit élünk" - az életstílust imádod, vagy a másik embert?


Nem ez az egy "félreértés" a gond, egy vita miatt természetesen nem kell szakítani. Hanem azok a problémák amik az értékrendben és az erős érzelmek hiányában megmutatkoznak. Ez a mostani vitátok csak a felszín. A gondok mélyebben vannak.


Visszakérdeznék: mi is a jövőképetek, hogy képzelitek el a közös jövőt, hogy látjátok egymást, a kapcsolatotokat mondjuk 5 év múlva? Ebben egyeznek egyáltalán az elképzelések, van közte közös nevező?

2021. márc. 16. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Értelek. Hát, őt is imádom, mert csak vele valósulhat meg ez az életstílus, hogy van egy barátnőm, és közben élvezem az életet. Más túl sok figyelmet igényelne, szerintem. Jókat írsz nagyon.


Hát... Nem terveztünk konkrétan semmit, csak élvezzük egymást. De persze, a fejünkben ott van, meg beszéltünk róla, hogy majd ha úgy alakul, akkor gyerek, házasság, stb. Ezt ő is lazán vette. Azt láttam, neki is jó, ami van. Leírva nem érzem én sem komolynak ezt a kapcsolatot annyira.


Talán olyan, mint egy nagyon szoros barátság, amiben van élvezetes intim kapcsolat, mély beszélgetések, de valami kapcsolódási pont nincs meg, ami miatt hajlandó lennék feladni a függetlenségemet.

2021. márc. 16. 01:33
 9/19 anonim ***** válasza:
75%

Nem egyeznek az alapvető értékeitek. Te egy önálló, független nőt akarsz, ő viszont a nőket alsóbbrendűként kezelő, múltszázadi egykeresős családmodellben hisz.

Kérdés hogy hajlandó lennél-e az általad imádott nőt házicseléd státuszban elfogadni, vagy olyat szeretnél akivel egyenértékű, valós társak vagytok, és nem függ tőled meg a pénzedtől.

Szerintem tudom a választ, és szerintem te is.

2021. márc. 16. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Na látod itt van a bibi. Ez amolyan "legyen mert úgy szokás hogy van az embernek nője/pasija" szerű kapcsolat. Érzelmileg fogalmazzunk úgy ép' csak amennyi (felszínes). Valószínűleg az ő részéről is, ezért van köztetek annyi vita és vesztek össze.

Fiatalon, amíg nincs különösebb cél addig tök jó meg minden, kényelmesben elvagytok - amíg ki nem alakul valami kardinálisabb nézetkülönbség (mint most). Igazából egyikőtök sem veszítene túl sokat a jövő szempontjából. Erre közös gyereket nincs értelme alapozni. Hasonlóan sekélyes érzelmi szintű kapcsolatot bármelyikőtök kialakít. Nem a másik ember a fontos, csak X a képletben, ahova rengeteg ember behelyettesíthető a "közben élvezem az életet"-hez. Teljesen felesleges arról vitatkoznotok hogy ki tart el kit, mert nem tart egyszerűen ott a kapcsolatotok.

Mondhatnám, hogy időrablás - de még fiatalok vagytok. Így is úgy is az lesz a vége hogy szétváltok, s remélhetőleg megtaláljátok akivel tényleg lehet közös jövőt alapozni, csak ne ragadjatok bele a "semmilyenbe" 10 évig.

2021. márc. 16. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!