Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Ha katolikus vagy, te betartod...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha katolikus vagy, te betartod a szexualitásra vonatkozó törvényeket hited szerint? Ha nem tartod be, nincs a lelkedben ellentmondás ezek miatt?

Figyelt kérdés

Törvények:

házasság előtti szex tilalma,

maszturbáció tilalma,

orális szex tilalma,

teherbeesés elleni védekezés tilalma,

abortusz tilalma - nemi erőszak esetében, és várhatóan fogyatékkal élő gyermek születése esetében is,

homoszexualitás minden formájának tilalma,

+

csak gyereknemzés miatti szexuális érintkezés.



2021. aug. 25. 17:11
A kérdező szavazást indított:
Igen mindent betartok, mert csak így juthatok a mennyországba.
Ha tudom betartom, ha vétek ellenük, azt meggyónom és penitenciát gyakorlok.
Nagyrészt eljárt felettük az idő, így saját szabályaim szerint élem a szexuális életem.
Nem értek egyet sok törvénnyel, ezért amivel nem, azokat nem tartom bűnnek így nem is vétek ellenük.
Csak a vallásom katolikus, hitem nem, megkereszteltek, de mivel nem gyakorlom a, nem tartom be őket.
21 szavazat
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
94%
Ezeket nem Isten tiltja, hanem az egyház. Én Istenben hiszek, nem az egyházban.
2021. aug. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
32%
#1 magyarán nem vagy katolikus. a kérdés katolikusokhoz szólt.
2021. aug. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Idézd már ide nekem azt a sort a Bibliából ami tiltja az orális szexet...
2021. aug. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
A homoszexualitás tilalmát betartom mert ugyebár hetero vagyok 😂 A többit nem. Aki középkori dogmák szerint akar élni tegye, az ő dolga, az ő vallása. Nincs gond amíg megtartja magának az elveit és nem akarja rámerőltetni meg jól megmagyarázni hogy éljek.
2021. aug. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy példa a felsoroltak közül (maszturbálás). A Biblia szerint volt egy férfi, Onán, akinek a bátyja meghalt, és Isten megparancsolta neki, hogy nemzzen gyereket a bátyja özvegyének (ez akkoriban szokás is volt). Onán erre nem volt hajlandó, a földre engedte a magját, vagyis onanizált. Az egyház ezzel magyarázza, hogy a maszturbálás bűn, holott Onán bűne nem maga a maszturbálás volt, hanem az, hogy nem engedelmeskedett Isten parancsának. Gyanítom, hogy a felsoroltak közül még jó néhány tilalom született hasonló szándékos félremagyarázásból.
2021. aug. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
89%
Annyira tartom be mint a régi pápák, meg a mostani papbácsik. Ja nem, annyira azért nem mint az utóbbiak, mert nem molesztálok gyerekeket 😂
2021. aug. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Orális szex onnan jön hogy csak gyermeknemzés céljából szabad szexelni. Abból pedig nem nagyon lesz gyerek...

De lehet nincs rá kádencia :))

2021. aug. 25. 17:44
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
A Biblia pl. csak a férfiak közötti homoszexualitásről tesz említést, a nők közötti szexuális kapcsolatot nem is említi. Úgyhogy leszbikus szex mehet a Biblia szerint!
2021. aug. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel ma hazafelé akkor nem dughatom meg a szeretőmet, hiszen nem gyereknemzés a cél. Még szopás-nyalás nélkül se... 😂
2021. aug. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Sokan rosszul tudják, mert szentségi házasságon belül nemcsak gyermeknemzés céljából lehetnek együtt a házastársak, a kitétel annyi, hogy nyitottnak kell lenni a gyermekáldásra, azt nem szabad akadályozni.

Tehát a kölcsönös örömszerzés egyáltalán nem tiltott. Ha nem szeretne a házaspár gyereket, akkor megengedett az is, hogy olyan napokon szeretkezzenek, amikor a nő a ciklusának terméketlen szakaszában van.

2021. aug. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!