Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Vannak még lányok, aki vallási...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak még lányok, aki vallási okokból csak házasságkötés után veszítik el a szüzességüket?

Figyelt kérdés
Ha van ilyen, akkor azt ők tehernek élik meg, vagy jó ez így? Esetleg pont azt nem értitek mit csinál mindenki más? Emiatt hamarabb férjhez mentek, mint egyébként tennétek?

2021. okt. 5. 22:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
63%
Meg különben is, honnan tudhatnád te előre, hogy a szexben is klappolni fogtok? Mi van, ha túl nagy, vagy netán túl kicsi a mérete? Márpedig egy egészséges házasságnak vagy kapcsolatnak a szex az egyik alapja.
2021. okt. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
89%

Jó is, amikor nulla fogalmad van a szexualitásról, intimitásról, a másik nemről úgy általában, de majd minden kiderül esküvő után.

Ebből szokott az lenni, hogy két egymáshoz amúgy baromira nem passzoló ember szenved egymással pár évet, és elválnak.

23 éves vagyok,egy kapcsolatom volt, ami 4 évig tartott, és 0 tapasztalattal sokkal rosszabb volt a szexuális életem. Nyilván nem emiatt mentünk szét, de ma már tudom hogy az minden volt csak jó nem. Pedig nem feküdtem le mindenkivel köszi az általánosítást, de két emberrel volt eddig életemben. Csak nem vagyok olyan prűd, hogy hagyjam, hogy a leendő férjem azzal magyarázza a szar szexuális életet, hogy velem van a baj.

2021. okt. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez a lány jutott eszembe erről a kérdésről, illetve néhány válaszról.


Lehet valaki keresztény és hívő, de nem szabad túlzásokba sem esni ezáltal... Én elismerem, hogy ez mindenkinek a saját döntése, de ők fogják majd nagyon rosszul érezni később magukat, ha nem stimmelnek a dolgok.

2021. okt. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

A 10-eskével nagyon egyetértek. "Gyakorlat teszi a mestert." Nem tudom én sem elképzelni, hogy csak a házasság után legyen életem elsö szexuális élménye.

Na, most jöhetnek a válásról szóló megbotránkozások.

Szerethetek én valakit nagyon, össze is házasodhatok, és... akkor derül ki, hogy az ágyban nincsen egyetértés. Nagy baj !

2021. okt. 6. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
88%

Vannak még ilyenek, de ma már tényleg ritka. Régen ha lefeküdtek valakivel házasságon kívül,szüzen akkor volt, hogy kínzással bűntették őket. Ma már nem szoktak ilyen kemények lenni a szüleik sem. Mondjuk nem mindegy mire gondolsz, hogy hol? Magyarországon tényleg ritka, de vannak olyan helyek pl.amerikában is ahol amis (bocsi ha nem jól írtam) közösségek élnek. Náluk a házasság előtti szex tilos, ha valaki megteszi gyakran kiűzik a közösségből. A muszlimoknál meg pláne nem lehet szexelni, a férfiak gyakran megszegik ezt a dolgot, de a nők szinte soha.

Ennek ellenére én ismerek egy lányt akivel egy suliba jártam, ő nagyon vallásos, úgyhogy természetesen ő is tartja magát ehhez (és szerintem ő nem is fogja ezt a dolgot megszegni). Nem igazán ismertem, de nem hiszem, hogy teherként élné meg, hiszen így nevelkedett, neki ez a normális. Az Isten iránti szeretete nagyobb mint a szexuális vágya.

2021. okt. 6. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
73%
Én ilyen vagyok, de nem csak lányba van ilyen, a férjem se volt mással. 2 év után házasodtunk, 25 évesen.
2021. okt. 6. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Vannak, voltak, lesznek. Nem is a lányoknak nehéz ez igazán, bár vannak történetek, amikor morálisan is elítélhető módon alakult ki együttlét a lány kezdeményezésével ilyen elfojtás miatt.


A római katolikus egyházra van rálátásom, fiatalon közösségi tag voltam, ma is vallásos vagyok.


Teljesen érthető az egyházi tanítás állásfoglalása. Szexuális aktus csak házasságon belül üdvös, elsődleges célja az utódnemzés, másodlagos minden más velejáró jó dolog.

Lehet, és nagyon szép dolog is várni a szexszel házasságkötésig. Sok ilyen pár van, ők a legritkább esetben válnak el. Sokszor csak azért, mert az együttélésben nem a szex az, ami az elsődleges, mint sok más, világi gondolkodású párnál.

A problémát ott látom, amikor egy vallásos pár azért siklik át fontos nézetkülönbségek, személyiségjegyek fölött, mert annyira kívánják az együttlétet, hogy belemennek a házasságba. Ilyenkor szokott kínlódás, válás lenni a dolog vége.

A másik dolog, hogy csupán 100 évvel ez előtt egy 20-22 éve lány már szinte vénlánynak számított. Azt sem tartom valószínűnek, hogy házasságig a fiúk szűzek maradtak. A vallásos közösségekben is a fiúk tartóztatják meg magukat nehezebben szerintem.

Tehát akkoriban az első aktus 18-19 évesen megtörtént, ahogy ma is jellemző. Csak akkor már házasok voltak. Az egyházi tanítás pedig azt várja el, hogy akár 25-28 éves korig várjanak ezzel, amikor olyan élethelyzetbe kerülnek,(továbbtanulás, stb.) hogy reális legyen a házasság. Valljuk be, manapság a 18-19 éves korban megkötött házasságok meglehetősen ritkák, vagy épp oly kérészéletűek, mint a többi.

Ezért kevés az olyan lány, aki kivár házasságig, mivel a fiúk többsége sem vár odáig. Aki mégis, az szerencsés lehet, ha talál olyan normális fiút, mint a 16- hozzászóló. Elég ritka az ilyen.

2021. okt. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
32%
Ha mindig ugyan abba ültök bele honnan tudjátok hogy tényleg jó?🥴
2021. okt. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

#18


A jó az jó, ha valakinek valami jó, az jó.


Lehet hogy van jobb, mégjobb, legjobb, de ha már ami van az jó, az jó.

2021. okt. 6. 11:56
 20/22 anonim ***** válasza:
64%

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣hat végül is


Ha viszont nem lesztek szexuálisan kompatibilisek egymással akkor mi tortenik ? Válás ?

2021. okt. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!