Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Katolikusok, mi fér bele egy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Katolikusok, mi fér bele egy párkapcsolatban, házasság előtt?

Figyelt kérdés

Tapi, csók vagy más...?



Ezt most kifejezetten, csak a hitét gyakorló,Katolikus emberektől kérdezem...csak tőlük szeretnék választ.

Köszi



2022. szept. 23. 09:38
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
82%
én úgy tudom hogy az orál meg a kézzel izgatás még belefér
2022. szept. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
75%
Katplikusként is elég elvakultnak kell lenni hozzá, hogy valqki ne szexeljen házasság előtt...
2022. szept. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

2-es; A katolikusoknál tilos, házasság előtt.


Bár különböző egyházak vannak, de az, hogy ne legyünk parázna, az mindegyiknél érvényes...

2022. szept. 23. 09:48
 4/31 anonim ***** válasza:
36%
#3 nem.
2022. szept. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
66%
4# Nem érzem magam sérültnek. Nekem is ugyanannyi jogom van az élethez, mint Neked. Tartsd tiszteletben, hogy ki, hogyan gondolkodik, ez mindenkinek a saját szuverén joga. Egyébként meg nincs olyan magyar szó, hogy vallássérült.
2022. szept. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
79%

Kedves kérdező!

A katolikus egyházban az alap tétel, hogy ne legyen szex házasság előtt.

Viszont az ilyen dolgok, mint az orális kényeztetés, vagy kézzel izgatás, ez a mai világban egy elég vitatott dolog. A katolikus tanítás szerint ez sem fér bele. Amit megenged, az a csók.

Az egy teljesen más kérdés, hogy az emberek mennyire tartják ezt be. Meglátásom szerint a párok java részénél a kéz illetve orális kényeztetés jelentős szerepet tolt be.

Bevallom, én a szexre még várok, és ameddig tudom szeretném megtartani ezt. Szerintem képviselünk valamit, ami eddig egy társadalmi norma volt, és ezt nem szabad csak úgy kidobni.


Üdvözlettel: egy katolikus hitét aktívan gyakorló fiatal.

2022. szept. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, azt értsd meg, hogy a bűn eredendően emberi, és természetes.

Részed a bűn,vétkezel, elbuksz,és nem leheszt tökéletes.

Rengeteg katolikus embert ismerek, aki ugyan olyan katolikus életet él, mint mások.

Nem az amishokra kell gondolni.

2022. szept. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
90%

#8 vagyok.

Ugyan olyan nemi életet él.

2022. szept. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
73%

#6

"Nem érzem magam sérültnek."


Attól még lehetsz.


"Nekem is ugyanannyi jogom van az élethez, mint Neked."


Az élethez való jogodat senki nem vitatta el. A te érvelési hibád: szalmabáb.



"Egyébként meg nincs olyan magyar szó, hogy vallássérült."


De van, a magyar nyelv teljesen rugalmasan tud ad hoc módon összetett szavakat képezni, így keletkeznek az új szavak. Ezelőtt harminc évvel még "okostelefon" szó sem létezett, most mégse mutogatsz a lexikonra hogy de hát nincs is ilyen szó. Egy szót az határoz meg, hogy a befogadó fél érti-e a jelentését, és a vallássérült (ill. valláskárosult) szó jelentését pontosan lehet érteni. Te is érted, azért duzzogsz.

2022. szept. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
gondolom mindig más, modern korban már lazább a felfogás, nekem egy osztálytársnőm volt, aki szigorúan vette a vallást és elmondása szerint talán a leginkább "muszáj", az a védekezés mellőzése, vagyis nincs gumi. Ismerek néhány családot, ahol sok a gyerek, mert ők is nagyon hívők, szóval lehet benne valami. Gondolom a "kihúzás" az egy kiskapu ezesetben
2022. szept. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!