Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Csökkent a libidóm, szinte...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csökkent a libidóm, szinte teljesen meg is szűnt minden vágy bennem. Okok, amiért történhet mindez?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lassan több mint másfél éve vagyok együtt a párommal, 21 vagyok. Szeretem őt, a kapcsolatunkban alapvetően nincsenek problémák, a mostani gondról is beszélünk, beszéltünk már. Tavasz vége óta vettem észre, hogy elkezdett csökkenni a libidóm, ezzel pedig az aktusok száma is. Nem ugyanaz a szexuális igényünk a párommal, de eddig mindig meg tudtuk ezt beszélni, a kettőnk "átlagigényét teljesítettük" eddig kb. Egy természetes folyamat szerintünk az, hogy egy kapcsolat változik, az első szerelmes hónapok és egymás jobb megismerése után a szex is változhat, a mennyiség is. Viszont nekem egyre inkább kevesebb és kevesebb vágyam van a szexre, pedig jó, élvezem fizikailag amit a párom csinál, minden héten el is megyek, a párom erre is figyel. Valahogy fejben nem tudok ráhangolódni (de nemcsak rá, senkire sem, egy férfit sem kívánok), sőt már az önkielégítést sem kívánom, pedig előtte a párommal való alkalmak mellett még arra is szükségem/szükségünk volt a heti 2-3 együttalvás mellett. Nekem nagyon ritkán jön meg a hangulatom az igazi jó szexhez, mondjuk havi 1x, de szeretnék én is többet, és bár a párom nem erőlteti, nem neheztel rám, látom, hogy neki is jól esne több szívvel lélekkel "végzett" szex. Amúgy kb heti 1-2x szoktunk ennek ellenére együtt lenni, ilyenkor hosszú az előjáték, ami szép lassan meghozza a kedvem a dologhoz, annyira, hogy legyen valami. Nődokihoz december elejére kaptam időpontot, mostmár megnézetem magam, meg kérek ott is tanácsot, de kezdek kicsit elkeseredni, mert tényleg szeretem a párom és szeretném ha többször lenne vágyam a szexre. (Azért furcsállom, hogy most nincs, mert előtte egy évig, meg előző barátommal is bőven több volt a libidóm.) Aki tapasztalt már ilyet, tudna tanácsot adni? Akár az okok terén, akár abban, hogy mivel lehetne növelni a vágyamat? Szexuálpszichológuson gondolkodtam még, de sajnos egyetemisták vagyunk és albérlet mellett nem tudom mennyire bírnánk tartani az ő árait is.

2022. nov. 22. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg pont hogy nem a nőgyógyászhoz tartozik ez a dolog. Ha olyan bajod lenne ,azt éreznéd. Inkább a szexuálpszichológus.
2022. nov. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Rengeteg oka lehet.


- fogamzásgátlót szedsz?

- bármilyen másik gyógyszert?

- lehet hormonális probléma

- lehet pszichológiai eredetű (nem feltétlen szexuálpszichológus kell, simán lehet, hogy mondjuk munkahelyi vagy sima párkapcsolati dolog van a háttérben)

- lehet bármilyen betegség eredménye

- simán már nem vágysz a párodra, bár ezt egyelőre magadnak sem ismered be (néha a testünk hamarabb reagál, mint a fejünk). Ilyesmiben szintén pszichológus tud segíteni

2022. nov. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem szedek semmilyen gyógyszert, fogamzásgátlót sem. A nőgyógyászhoz a betegség, hormonális probléma kizárása miatt megyek, ha ott nem lesz semmi, akkor elkezdek gondolkodni a pszichológuson. Köszi a válaszokat!
2022. nov. 22. 14:56
 4/8 anonim ***** válasza:

Tanacsot nem tudok írni csak tapasztalatot.

Szóval volt egy barinőm és meselt arról hogy olyasmi volt a kapcsja mint a tied hogy hosszú előjaték meg előre lezsírozott együttlétek...

Én meg pont a fordítottja vagyok. Ha rámjön én ott és akkor akarom, nulla előjáték.

Ezert rendszeres volt, hogy etteremben előrement a vc be.

Vagy közös program alatt közöltem vele hogy nem bírok magammal most akarom ezert rendszeres lett hogy kocsiban csinaltuk...

Én azóta is ilyen vagyok, pedig ennek már sok éve.

Szenvedély itt és most 200as pultussal.

Viszont a többség nem ilyen.

Te sem vagy ilyen.

Komfortzónában...előre felkészülve nekem nagyon gyorsan uncsi lenne.

És aki nem ilyen azokat az olyen dolgok tűzbe hozzák, mint amilyen en vagyok.

megmozgatja az adrenalin szintjüket, hogy varatlanul azonnal és ellentmodást nem tűrve akarják és szenvedélyesen kívánják őt.


De az egyik exem fogalmazta ezt meg találóan ami önismereti szempontból nekem is tanulságos volt és elgondolkodtató

Ezt mondta

-Te mindehol képes vagy dugni csak ágyban nem.

2022. nov. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nyilvánvaló külső okot nem találsz (gyógyszer, betegség, valami egyértelmű stresz helyzet, mint pl iskolai, anyagi probléma, vagy mondjuk egy haláleset), akkor annyit tudsz tenni addig is, hogy próbálod őszíntén végiggondolni a kapcsolatod, hogy mit vársz, és mit kapsz. És nem a "jaj, mi nagyon szeretjük egymást" szinten, hanem azon, hogy a kevésbé rózsaszín dolgokat is számba veszed.



Nyilván egy terapeutával ez könnyebben megy, de a semminél jobb

2022. nov. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi bajod nincs, csak valójában nem annyira kívánod a párod. Ráadásul "öregszel", változhat ebben is az ízlésed. Kibuliztad magad és ennyi, nem kívánod állandóan a szexet. A legtöbb ember ilyen, csitulnak ezek a dolgok.

Lehet, hogy az előző pasidat mégiscsak jobban kívántad, máshogy csinálta a dolgokat. Lehet, hogy jó, ami most van, csak magadnak sem vallod be, hogy máshogy még jobb lenne.

Nekem ez inkább olyan homokba dugom a fejem szituációnak tűnik, de persze orvoshoz elmenni sosem árt.

2022. nov. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

És ha valóban az a helyzet, hogy nem kívánom már annyira a párom - mit lehet tenni, hogy újra kívánjam? Az egyik legjobb barátom az életben, lelkileg is nagyon sokat támogatott és emberileg, szakmailag is életem párjának tartom, akivel szívesen élném le együtt az életem. (Persze ezt másfél év után nem döntöttük még el, várunk még 2-3 évet vele biztosan, de jelenleg így érzem.) Szeretném megoldani a problémát, ha lehet először és ha nem megy, akkor gondolkodnék csak el a szakításon. (Az előző barátommal csak fél évet voltam együtt amúgy.)

5-ös: a mit várok és mit kapok kérdésen is sokat gondolkodtam a válaszod óta, de nem tudom pontosan mire érted. Az egész kapcsolatra? A szexre? Inkább utóbbin gondolkodtam, mivel ez a problémás. Mivel az első ember, akivel szexuális kapcsolatom van, nem feltétlenül tudom erre a választ, ugyanakkor azt tudom, hogy kielégít. Tulajdonképpen elvárom, hogy elélvezzek és ha éppen rámjön ennek a vágya, meg szoktam kapni. A többire hogy lehet rájönni? :)

4-es: lezsírozva nekünk sincsenek az alkalmak kvázi, sokkal inkább van az, hogy csak heti 2-3x tudunk együtt aludni, emiatt pedig evidens, hogy olyankor próbálunk együtt lenni. De az első hónapokban nekünk is voltak hasonló együttléteink - megpróbálom majd felvetni a páromnak a gyors, szokatlan helyeken lévő egyuttleteket. Ezekkel inkább az a bajom, hogy bár jólesnek, én csak lassan tudok elmenni és erre nincs idő ilyen helyeken.

2022. nov. 22. 18:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Mekkora neki?
2022. nov. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!