Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Nyalástól is el lehet kapni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nyalástól is el lehet kapni HPV-t és/vagy egyéb nemi betegséget?

Figyelt kérdés
Azt feltételezem, hogy nem, hiszem csak a csiklóját izgatod a nyelveddel, nem hatolsz be. Viszont sokan mást mondanak, szeretném tudni, hogy melyik a helytálló
2023. febr. 2. 09:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

#6: "A szervezet kidolgozza magából."


Nem dolgozza ki, krónikussá válik, így már nem fertőz, ha szemölcsök nőttek, azok eltűnnek. De a vírus visszahúzódva az idegdúcokban rejtőzködik, amíg újra le nem gyengül a szervezeted annyira, hogy előtör.

2023. febr. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

A múltkor a doki nekem valami olyasmit mondott hogy ezt ugye bárki elkaphatja és hordozhatja éveken keresztül tünetmentesen, majd ha legyengül az immunrendszere akkor okozhat elváltozást a hpv szűrésen.

És lehet ha nekem nem okoz tünetet se problémát a másik viszint gyengébb immunrendszerű nála meg fog. És mivel az óvszer sem véd így erre nincs jó megoldás.

2023. febr. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

#10: tévedés. Ne terjessz hülyeségeket, mert még lesz aki elhiszi.

SOHA nem győzi le, maximum jó esetben tünetmentes lesz.

2023. febr. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"Úriember mosdó előtt is kezet mos (nőknél meg kötelező)."


Úriember inkább nem fogdossa hugyozásnál a makkját, a fityma bőre meg nem laphám, így nem érzékeny rá. Ennyi erővel vannak olyan szemölcsök, amik a bőr bármely részein megjelenhetnek és ha a fertőzött után megfogsz bármit vagy hozzáérsz valamihez, akkor ha van bármilyen felszíni hámsérülés, akkor el is kaptad.

2023. febr. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

9-es! Dióhéjban írtam le. Okozhat a pasiknál is gondot persze, de nagyon kis %-ban és az immunrendszertől is függ. A HPV pedig nem marad meg. Ez tévhit. Beszélj egy olyan dokival aki erre specializálódott. Elég sok tévhit kering a köztudatban.

Az pedig evidens, hogy a tünetnmentes is fertőz, hisz attól még pozitiv. De lehet, hogy nem tud róla és lehet a párja sem ha épp átveszi. Az is lehet, hogy mindkettőjüknél ugy megy át a szervezeten, hogy nem is tudják, hogy valaha bennük volt.

2023. febr. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

#15: kérlek ne terjessz te is csacskaságokat. Ez szimplán nem igaz.

BEszéltem olyanokkal és utána is néztem, mert érintett vagyok.

Megmarad. Örökre, méghozzá DNS-szinten (lévén a HPV DNS-vírus). Mint mondtam, lehet valaki élete végéig tünetmentes, de megmarad.

És bizony jónéhány káros fajtája van, férfiak is simán kaphatnak gégerákot, hererákot stb tőle. Ne bagatellizáljuk el.

2023. febr. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Ha tegyük fel ez örök életre megmarad akkor az a személy aki elkapta már többet nem is élhet nemi életet?

Vagy ha tünetmentesre kezelik már nem fertőz?

2023. febr. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
44%

Ez olyan lesarkosítva, mint a herpesz vírus. Egyszer előjön, akkor onnantól hajlamos rá az adott illető.

De ettől még él és amikor nincs herpesze nem fertőz a benne előforduló herpesz vírus. HPV hajlam is bárkiben előfordulhat. Van aki HPV-ssel szexel vagy használ azonos törölközőt, mégsem lesz HPV pozitív.

Az a professzor, akivel én beszéltem, ő azt mondta, hogy tulajdonképpen nincs olyan ember, aki ne találkozott volna már a HPV vírussal valahol, valamilyen formában. Az immunrendszer és a hajlam, ami nagy mértékben befolyásolja annak lekezelését, legyőzését és akár annak következményeit.


Én csak azt mondom, amit a doki nekem. Nem vagyok orvos, okoskodni sem akarok. Ha én hülyeséget írok, akkor ő is azt mondott.

2023. febr. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
A HPV-t egy sima kézfogással is el lehet kapni, mivel bőr-bőr érintkezéssel (azaz nagyon könnyen) terjed. Az már más kérdés, hogy ép bőrfelületen nem fog okozni semmit. Magyarországon a lakosság 40-60%-a HPV-fertőzött. Lehet, hogy már rég elkaptad.
2023. febr. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

18: lehet, hogy csak félreértetted a dokit.

Azt jól mondta, hogy pl. az immunrendszer állapota befolyásolja, hogy tünetmentes leszel-e, vagy esetleg elmúlnak a tünetek, de legyőzni nem lehet. Mint semmilyen DNS-vírust. Örökre benned marad, ha szerencsés vagy, nem lesznek tüneteid és komolyabb betegséged. És ha a párod/partnered is szerencsés, neki sem.

2023. febr. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!