Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Femcel. Mesterségesen kreált...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Femcel. Mesterségesen kreált szitokszó, vagy létező társadalmi csoport?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok? Kort, nemet, eddigi szexuális partnerek számát is írjátok le kérlek.

márc. 22. 21:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
unatkozó emberek találták ki ezt is és az incel szót is. amióta van emberiség, léteznek ilyen csoportok, de marha jól megvoltunk külön elnevezések nélkül is. csak valahogy fokozni kell a semmit.
márc. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

#1

Kor, nem, eddigi partnerek száma?

márc. 22. 22:09
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
2. nem gondolom, hogy ez releváns lenne a véleményem szempontjából.
márc. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Oké, gondolj amit szeretnél. Én mást gondolok, tehát abszolút releváns paraméterek, amiket nem akarsz elárulni
márc. 22. 22:14
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Kívülállóként nem is szemlélhetem ezt az egészet? Nem befolyásolja a véleményem, hogy hol vagyok benne. Csak ritkán hallok erről a témáról, mert nem érdekel. Akkor is főleg gyakorin olvasok erről, ha véletlen éppel feljövök. Unatkozó emberek csámcsognak azon, hogy kinek mennyire megy vagy nem megy a pártalálás. Nekem jobb hobbijaim vannak, mint ilyeneken csámcsogni.
márc. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"Nem befolyásolja a véleményem, hogy hol vagyok benne"


Nyilván mindenki ezt hiszi. Az is, aki mélyen érintett (avagy érintetlen).

márc. 22. 22:23
 7/14 anonim ***** válasza:
42%
kar hogy kerdest nem lehet pontozni, egy nagy 0 lenne
márc. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Létező társadalmi csoport, amióta világ a világ mindig is voltak olyan férfiak és nők akik sosem házasodtak meg, volt párkapcsolatuk vagy szexeltek. Akármennyire is szeretik azt hangoztatni hogy ez a jelenség nőkkel nem történhet meg. Azt aláírom hogy férfiaknál tényleg sokkal gyakoribb, de ettől független szükségtelen hazugnak kikiáltani egy nőt csak azért mert a saját élettapasztalatairól beszél. Másik részről én személy szerint nem szeretem se az incel se a femcel szavakat, ezek tényleg "új" szavak, és már rég elvesztették az eredeti jelentésüket. Eredetileg tényleg csak annyit jelentett az incel is hogy olyan férfi aki akaratán kívül "cölibátust" tart. Manapság ehhez társultak olyan jelzők mint mentálisan sérültek, nőgyülőlök, ostobák, elferdült világképpel rendelkeznek és szélsőséges nézeteket vallanak. Femcel ugyanez, csak nőben. Nem csoda hogy az emberek távol akarják magukat tartani tőlük, aki meg éppen beleillene a csoportba a párkeresési sikertelenségek miatt az se fogja magát incelnek vagy femcelnek mondani mert rendben van és egészséges mentálisan. Ha nagyon cimkézgetni akarnám magam én is lehetnék femcel, de értelmetlennek és feleslegesnek tartom.

Értelmetlennek tartom amúgy ezt az egész címkézgetést, meg magát a szubkultúrát is. Gyakorin meg pár YouTube vidin kívül én se találkoztam vele nagyon, de engem is hidegen hagy. Eleinte néztem egy-két témába illő videót hogy tudjak min szörnyülködni, de elmúlt az újdonság varázsa vagy 10 percen belül. Ha látom is inkább továbbpörgetem most már. Felesleges időt vagy energiát fordítani rájuk, mint ahogy más, szélsőséges csoportokra sem. Ugyanígy ahogy mondjuk élből ignorálom a vér-állatvédő aktivistákat is (PETA-ra gondolok itt pl, magával az állatvédelemmel semmi problémám).

márc. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

25 éves nő, 1 szexuális partner.

Igen, vannak olyan emberek, akikre illik a definíció, nem hazudik minden nő, aki azt állítja, hogy nem kell se szexre, se párkapcsolatra senkinek. Ettől függetlenül több kár, mint haszon származik abból, ha ilyen módon stigmatizáljuk az ilyen jellegű problémákkal küzdő embereket.

márc. 23. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Az első online közösség, amely az "incel" kifejezést használta, 1993-ban indult, amikor egy kanadai egyetemista, aki csak keresztnevén, Alana néven volt ismert, létrehozott egy weboldalt, hogy megbeszélje szexuális inaktivitását másokkal. Az "Alana's Involuntary Celibacy Project" (magyarul: Alana önkéntelen cölibátus projektje) elnevezésű weboldalt minden nemű emberek használták gondolataik és tapasztalataik megosztására. 1997-ben egy olyan levelezőlistát indított a témában, amely az INVCEL rövidítést használta, amelyet később "incel" -re rövidítettek, "bármilyen nemű bárki számára, aki magányos, soha nem volt szexuális kapcsolatban vagy hosszú ideje nem volt kapcsolata"."


Szóval az egészet egy nő alapította.

De!


"2000 körül abbahagyta az online projektben való részvételét, és egy idegennek adta át a webhelyet. 2018-ban Alana így nyilatkozott a projektjéről: "Ez határozottan nem egy csomó srác volt, akik a nőket hibáztatták a problémáikért. Ez egy elég szomorú változata ennek a jelenségnek, ami manapság történik. A dolgok megváltoztak az elmúlt 20 évben."

Amikor olvasott a 2014-es Isla Vista-i gyilkosságokról, és arról, hogy az incel szubkultúra egy része dicsőítette az elkövetőt, ezt írta: "Mint egy tudós, aki feltalált valamit, ami végül háborús fegyver lett, nem tudom ezt a szót sem kiiktatni, sem a szebbik nemre korlátozni, akiknek szükségük van rá." Sajnálatát fejezte ki, hogy a használat megváltozott az eredeti szándékától, hogy egy "befogadó közösséget" hozzon létre minden nemű ember számára, akik a társadalmi esetlenség, a marginalizálódás vagy a mentális betegsége miatt szexuálisan nélkülöznek."


Szóval, amikor megjelentek a hisztis pasik, akkor kisiklott az egész kezdeményezés.

márc. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!