Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Szexfüggő lennék vagy mi...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szexfüggő lennék vagy mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Mindig is nagyon magas volt a libidóm. 12 éve élek párkapcsolatban, egyszer pár évvel ezelőtt megcsaltam egy alkalommal. Mostanában nem tudok leállni azt érzem, sokat önkielégítek, és ami a legbetegebb, hogy teljesen ráfüggtem egy szexpartner kereső oldalra, ahol igazából csak nézelődök. Párommal jó a szex, igaz számomra kevés. Félek, hogy ismét félre fogok lépni, mert hiába adja meg a tőle telhető maximumot, nekem nem elég. Biztos vagyok benne, hogy nálam van a gond. Van aki esetleg hasonló cipőben jár?

Nő vagyok, privát üzeneteket nem kérek.

Köszi, ha értelmesen válaszolsz.



ápr. 24. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Tévképzet a magas libidó, csak egyszerűen nem kapod meg azt, amire vágysz...
ápr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Fehérmájú vagy. Ennyi.

Van ilyen.

El kell fogadni.

ápr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, amit az a szexpartner kereső oldal megad? Miért "függtél rá"? Talán önmagában már az is izgalmas, hogy nézegetsz, esetleg levelezel, beszélgetsz a szexről másokkal, akiknek hozzád hasonlóan magas a libidójuk?

23L

ápr. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Ha elmész pszichológushoz, akkor minden bizonnyal majd diagnosztizál valami defektet.:)


Komoly tudós emberek viszont máshogy vélekednek.


Csányi Vilmos etológus, akadémikus:

"Az ember rendkívül szexuális lény. Ezt a társadalmak próbálják eltusolni. Statisztikai adatok alapján átlagban kétezer aktus kell ahhoz, hogy egy gyermek szülessen. A kultúra ezzel szembe ment, nem lehet pillanatonként megállni és szexszel enyhíteni a konfliktusokat. A vadászó, gyűjtögető embernél megjelent a párkötődés viselkedése, ami lehetővé teszi a munka szerinti differenciálódást. Ennek az a feltétele, hogy ne legyen a hímek között vetélkedés a szexért, mert ha van, akkor nem mennek el vadászni. A nőknek az ivarzási ciklusát nem lehet kívülről látni, mint a csimpánznál. A vetélkedés kiküszöbölése úgy oldódott meg, hogy kialakult a párkapcsolat, ami azt is biztosította, hogy négy évig, amíg a gyerek szopik, addig az apja segítsen a családnak. Négy éves periódusra egy stabil párkapcsolat jött létre. Természetesen a valóságban ezek a viszonyok sosem tiszták, tehát az ember nem lett teljesen monogám.

...

Visszatérve a párkapcsolatokra, a több millió éves ősök poligámok voltak és ma is vannak poligám és monogám társadalmak..."

[link]


Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas biológus "Az őrült majom" című könyvben:

"Szerintem a mai fiatalok egyik legcsodálatosabb vívmánya, hatalmas

erkölcsi bátorságának jele az, hogy vissza tudták adni a legerősebb emberi

érzés, a szexuális vonzódás tisztaságát és méltóságát. Sokkal gazdagabbá

és szebbé tették az emberi életet, és engem személy szerint arra

késztettek, hogy azt kívánjam, bárcsak ötven vagy hatvan esztendővel

később születtem volna.

Érdekes lenne végigmenni erkölcsi meggyőződéseink teljes skáláján,

hogy megvizsgáljuk, vajon ugyanolyan ingatag alapokon állnak-e, mint a

nemi erkölcs állt; hogy megvizsgáljuk, nem lehet-e őket jobb, tisztább,

gazdagabb erkölcsi normákkal helyettesíteni. A világ minden reménysége

ifjúságunk képességeiben és törekvéseiben lakozik. Ha ifjúságunk képes

volt egy új, egészségesebb szexuális kódot alkotni, ha képes volt

félredobni a nemiséggel kapcsolatos mélyen gyökerező, hagyományos

színlelést és szemforgatást az őszinteségért, becsületességért és

méltóságért, miért ne lehetne az ifjúság új erkölcsi szemlélet kialakítója

más területeken is, amelyektől az életünk függ. Az ifjúság megpróbálja

felváltani a szűk látókörű nacionalizmust az emberi szolidaritással, a

háborút a békével. Ha egyáltalán imádkoznék valamiért, azért

imádkoznék, hogy ez sikerüljön neki, hogy soha ne adja meg magát, a rá

váró büntetések ellenére sem."

[link]

ápr. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Ez nem függés, csak vágysz az újra.

Unalmas 12 év után, ugyanaz a pasi, meg nem is kap már el úgy, mint ahogy azok a pasik írogatják akikkel levelezel.

ápr. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Nem szexfüggő vagy, csak simán magas a libidód a párodé meg alacsonyabb. Éhes makkal meg persze hogy disznókat álmodsz, de fordítva is igaz, ha ki vagy éhezve persze hogy állandóan "azon" jár az eszed. A partnerkeresőkről jövő impulzusokkal próbálod pótolni azt ami nagyon hiányzik.
ápr. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Nincs veled gond unod màr a pàrod és nem teljesít úgy
ápr. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Melyik ez az oldal, amire így rá lehet függeni?
ápr. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!