Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Miért főleg melegek járnak...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért főleg melegek járnak AIDS tesztre?

Figyelt kérdés
Egyébként hova érdemes menni? Én bi vok úgy érzem, ezért tervezem elmenni, de átgondoltam, hogy amúgy mennyi olyan csaj van aki könnyen kapható szexre és vhogy mégse járnak el szűrésre, ahogy a srácok se:( Ez pedig felelőtlenség....

2014. ápr. 5. 17:19
1 2
 1/11 Mr. Truth ***** válasza:
Mert seggbol szájba jobban terjed a betegség.
2014. ápr. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
Mivel a melegek általában egy éjszakás kalandkor sem szoktak gumit húzni (a heterok többségének is csak teherbeesés ellen jut eszébe) így jobban veszélyeztetve vannak. Egyébként sajnos Magyarországon tényleg kevesen járnak, bármilyen szűrésről is legyen szó. Hiányzik ennek a megszokottsága nálunk.
2014. ápr. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Mert seggbekukival könnyebb elkapni.
2014. ápr. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen szexuális kapcsolattal egyformán terjed, vagyis az előző válaszok totális baromság. Nő - férfi kapcsolatban is lehet anális szex. Aki AIDS-es emberrel szexel gumi nélkül az el is kapja.
2014. ápr. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Főleg prostik járnak és vendégek. Én is voltam.
2014. ápr. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Béla211 ***** válasza:

Elkaphatja. De nem biztos ,hogy egy aktus útán el is kapja.

Szexuális úton való terjedés

A HIV fertőzéseknek kb. 70-80 %-a ezen az úton történik. A fertőzés kockázata természetesen függ a szexuális érintkezés módjától: legveszélyesebb az anális közöslés, ezt követi a vaginális közösülés, majd az orális szex. A vírus megtalálható a fertőzött ember ondójában, illetve hüvelyváladékában és menstruációs vérében.


Közösülés

A közösülés során a fertőzött testváladékban lévő vírus szabad szemmel láthatatlan, pici hámsérüléseken jut be a partner véráramába. Ilyen kis hámsérülések még a leggyengédebb közösülés során is keletkeznek.

Anális behatolás esetén sokkal több az ilyen sérülés, ezért ez a fajta mód sokkal veszélyesebb a HIV-fertőzés szempontjából.

Megfelelően használva a kondom sokat segít a különböző szexuális úton terjedő betegségek elleni védekezésben, beleértve a HIV-et is. Fontos, hogy ne használjunk olajos alapú síkosítót, mert ez tönkreteszi a kondomot, és nem véd tovább. (Ilyen a vazelin, a masszázsolajak).

Semmilyen másfajta fogamzásgátló eszköz (tabletta, pesszárium, spermicidek, megszakított közösülés, stb.) nem véd a fertőzés ellen.


Orális szex

Orális szexről beszélünk, ha a partner a szájával vagy a nyelvével ingerli a másik nemi szervét. Jelenleg nem lehet pontosan megmondani, mekkora eséllyel kapható így el a HIV vírus: valószínűleg kicsi a kockázat, de előfordul. Növeli a fertőződés esélyét, ha valamilyen kis vágás, hámsérülés, vagy vérzés van akár a szájban, akár a hímvesszőn vagy a hüvelyben. Ne feledjük, hogy apró hámsérülések már a fogmosás során is keletkeznek a szájban!


Csók?

Elméletileg nem lenne kizárt, hogy nyelves csók útján terjedjen a HIV, pontosan az előbb említett hámsérülések miatt. A nyálban azonban a vírus már életképtelen, ezért az átvitel kockázata elhanyagolható: a betegség ismerete óta nem írtak le csókolózás útján való fertőződé

2014. ápr. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mivel a melegek közt kezdett terjedi először Amerikában, aztán Magyarországon is, ezért még mindig sokkal nagybb az esélye, ha meleg férfival szexelaz, mint ha átlag hetero férfi-, nővel, hogy a partnered HIV fertőzött. Ha jól emlékszem, a statisztikák szerint az újonan fertőzöttek fele meleg férfi, ami arányukhoz képest sok, bár a heterok lassan hozzák be "lemaradásukat".

Másrészt a melegeknél gyakoribb az alkalmi szex, mert ugye mindkèt fél férfiből van, meg külső összetartó tényező is kevesebb, mint a gyerek, vagy társadalmi normák.

2014. ápr. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kicsit kutakodtam én is. Kezdjük azzal, hogy a melegek nem s-ggből szájba nyomják... Szerintem védekeznek is. Én személy szerint bi vok és még egy srácot se dugtam meg gumi nélkül és egyik se akarta nélküle. Tehát felelősebben csinálják, mint a csajok, akik tényleg cska akkor akarnak gumit ha nem szednek tablettát...


Ami a fertőzéseket jellemzi. Kimutatták, hogy valóban arányaiban több a meleg/bi partner aki beteg, de azt is, hogy ők elmennek szűrésre, míg a heterók nem. Tehát arányaiban több esélyük van, hogy kiderüljön, mint azoknak akik el s eljárnak a tesztekre. Persze azért az évi 100-150 ember nem is sok a 10.000.000 emberhez mérve. De érdekes, hogy csak a 10% nő és 90% pasi.

2014. ápr. 6. 09:28
 9/11 ftf1983 ***** válasza:

Az egy oltári nagy baromság, hogy a melegek kevésbé használnak gumit, mint a heterók. A melegek sokkal tájékozottabbak ebben a témában, mint a heterók. És sajnos még mindig azt hiszi sok heteró, hogy a nemi betegségek csak a melegeket érintik. Én nagyon sok heteró sráctól hallottam azt a mondatot, hogy "ha a csaj szed tablettát, akkor minek a gumi". Az STD-Centrum munkatársai elmondása szerint a heteró férfi betegek a legrosszabbak, mert nem annyira szeretnek együttműködni, kezelésre járni, sőt felháborodnak sokszor, amikor közlik velük, hogy nemi betegségük van, mondván, hogy ők csak nővel szexelnek...

És valóban a tesztekre önként nagyon elenyésző számban mennek el heterók. A heterókat általában HIV-re valamilyen egyéb betegség kapcsán szűrik és sokszor a heterókat előrehaladott HIV stádiumban sokszor már AIDS fázisban szűrik ki.

2014. ápr. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 ftf1983 ***** válasza:

Érdemes elolvasni:

[link]

2014. ápr. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!