Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Meg lehet valamilyen módon...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg lehet valamilyen módon szabadulni egy szexuális fétistől? Valakinek már sikerült?

Figyelt kérdés
2015. okt. 18. 23:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én hallottam olyat, hogy pszichológushoz járt valaki, teljesen más miatt. És a kezelés során, bár nem is ezt kezelték, elmúlt egy ilyen vonzódása.
2015. okt. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 _Harry Potter_ ***** válasza:
Igen. Ha sikerül megutálnod. Ha nem, sajnos nem tudok más megoldást. Talán szakember segíthet. Fordulj orvoshoz.
2015. okt. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 RootedRainbow ***** válasza:
Ezeknek nagyon-nagy részben lelki háttere van. Pl. nekem van egy túlzott mell fétisem, aminek a hátterében egy orális-fixáció nevű pszichés betegség áll. Ezeket Szexuálpszichológus szakember tudja kezelni, ha TÉNYLEG IGÉNY TARTASZ RÁ. (Mert például nekem ez így rohadt jó, nem gáz, én nem kezeltetem ki magam)
2015. okt. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hármas, szerintem ne is nevezd ezt betegségnek (mint ahogy nem is az)
2015. okt. 19. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 RootedRainbow ***** válasza:
Nem az eredmény a betegség, hanem a kialakulása. Ez onnan alakult ki, hogy túl sokáig voltam szoptatva kiskoromban, és utána nagyon megviselt pszichésen, mikor abba lett hagyva. Nem ezek a fő tünetei, mindent rágok mániákusan, körmöt, telefont, csavart, ami a kezembe kerül. De ennek a történetnek van egy ilyen mellékszála, hogy imádom a melleket... de mint mondom, az nem is baj :)
2015. okt. 19. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
4. Mivel ez gyógyítható, kezelhető, minek nevezzük, ha nem betegségnek? Más kérdés, hogy együtt lehet élni bizonyos betegségekkel. Nekem is van fétisem, ez is azért alakult ki, mert bizonyos dolgok nem úgy történtek gyerekkoromban, ahogy kellett volna. Szóval nem leszólni akarok senkit, én is átélem a dolgot, de attól még nem kell máshogy nevezni, mint ami.
2015. okt. 19. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az orvosok mellet a pszichológusokat is utálom :)

Itt, ma Mo.-n rengeteg köztük a múltszázadi elméletek, definíciók között megrekedt selejt, akik nem hogy általánosságban nem követik a hivatásuk fejlődést, de még a szakterületükét sem.


A pszichológiát pedig szemfényvesztésnek tartom, annyira egzakt kb mint a mágiaelmélet :)

A konzervatív pszichogia szerint mindenki beteg, az egészséges ember nem is létezhet, hiszen mindenkit állandóan különböző hatások érnek, nap mint nap.

Amik miatt különböző lelki folyamatok zajlanak, alakulnak ki bennünk, egyik se normális :D

Betegségnek én azt tartom, ami negatív hatással van az emberre, ami semleges vagy jó, az csak egy állapot.

Mindenkinek vannak olyan állapotai amire a kedves pszichológus ráhúzhatja, h betegség!

Neki a magának is, tehát ha kezel, nem tudhatom, tudatosan vagy tudatalatt nem-e valamelyik komplexusát éli ki rajtam, ahelyett, hogy kezelne :D


Visszatérve a fétisedre kérdező, gondolom zavar téged, vagy negatív hatással van rád. Ez esetben nézd át a fétiseddel kapcsolatos friss akár angol nyelvű szakirodalmat is, és próbálj meg egy normális pszichológust keresni! (Nagyvárosban akár még könnyű is lehet, tájékozódj fórumokon, hozzászólásban, olyat keress aki nem erőlteti a vegyi kezelést, és naprakész a dolgokban)

2015. okt. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

6# Az orális fixáció NEM betegség. Egy komplexus, amiből alakulhat ki betegség, de önmagában nem az. Nem meríti a betegség kritériumait.


7# Szíved joga, hogy azt utálj, akit csak akarsz. Utálhatod az orvosokat is, de ha vesegörcsöd van, akkor gondolom, nem autószerelőhöz fogsz fordulni, és a fájó bölcsességfogadat sem a banki ügyintézővel húzatod ki.

2015. okt. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én nem akarok megszabadulni a párom harisnyáitól :).
2015. okt. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Miért szeretnél megszabadulni tőle?


Ha olyan fétisről van szó, ami veszélyes akár rád, akár másokra, akkor javaslom pszichológus felkeresését, ő segíthet feltárni az okokat és elterelni a gondolatokat.


Ha nem veszélyes, de mondjuk az illető párjának nem tetszik, akkor üljenek le és beszéljék át ketten egymással, hogy az egyiknek mi tetszik és miért, a másiknak pedig mi nem tetszik és miért. Két értelmes, őszinte ember, aki szeretné a másikat boldognak látni, képes lesz kompromisszumra jutni.

2015. okt. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!