Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Miért lettem apakomplexusos,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért lettem apakomplexusos, ha minden rendben van apukámmal és szeretet is kapok bőven? Vagy ez nem is az?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre,hogy a 30on túli pasik (30+-50)jönnek be,mind külsőre mind belsőre,pedig itthon minden rendben van. Akkor ez lehet nem is apakomplexus,csak egyszerűen nekem ez a korosztály jön be?

2015. okt. 29. 12:11
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Az apakomplexus nem feltétlenül apahiányból ered, sok más, mély, tudattalan oka lehet. Plusz az anyával való kapcsolat is közrejátszik.

Az egészséges pszichoszexuális fejlődés úgy zajlik, hogy az ödipális szakaszban a kislány magának akarja az apukáját, és ezért tudattalanul az anyát el akarja távolítani a kapcsolatból. Mivel szereti, ezért kínos érzéseket él meg, ennek feloldására azonosul az anyával, elfogadja, hogy a szülei alkotnak egy párt, és új (kortárs) kapcsolatokat keres. Viszont ez a "normális" minta nagyon sok ponton elcsúszhat, sok múlik a család szerkezetétől, a családtagok közti láthatatlan dinamikától...


Én is ismerek olyan nőt, akinek irigylésreméltó a kapcsolata az édesapjával, mégis mindig idősebb férfiakhoz vonzódott. Valódi párkapcsolata soha nem is volt, mindig szeretői státuszban maradt. Nem tudtam megfejteni, hogy mi állhat emögött, pedig sokat gondolkoztam rajta.

2015. okt. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ezt túlgondolni, meg kategórizálni, neked így jó és kész

Egyébként a jó apa lánya kapcsolatból is eredhet az, hogy te idősebb férfiak mellett érzed magad biztonságban és nekik szeretnél megfelelni.


Hány éves vagy? Tini még, vagy már huszonéves?

2015. okt. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Én is így vagyok vele, engem zavar, mert nyilván komolyan befolyásolja a szerelmi életemet, de hát ez van...
2015. okt. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok. Köszönöm az eddigi válaszokat,ment a zöld kéz, az 1-es válaszoló különösen sokat segitett! :)
2015. okt. 29. 12:50
 5/10 anonim ***** válasza:
34%

18 az határeset.

Ismerkedhetsz huszonéves és harmincas férfiakkal is, az meg rajtad áll, hogy mennyire komoly kapcsolatra törekszel

2015. okt. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül a családi környezet az oka. Elvégre melegek sem attól lesznek melegek, hogy ilyen vagy olyan a családi viszonyuk, így születtek. Neked is benne lehet a génjeidben.
2015. okt. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

én is így vagyok ezzel, de nem hinném hogy apakompexus, csak szimplán az idősebbek jönnek be

szerintem nálad is csak ennyi lehet

2015. okt. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Fiatal vagy még..majd kinövöd..volt két barátnőm akinek szintén a 30-60 kategória tetszett..igen jól olvastad..60!

És láss csodát mind a kettőjüknek fiatal párja van..az egyiknek 4 évvel fiatalabb..ne parázz..

2015. nov. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Van egy közkeletű téveszme, miszerint akinek az idősebb férfiak jönnek be,az apakomplexusos.


És egyébként ha meg az vagy, akkor mi van?

Van aki feledékeny, van, aki mindig elkésik mindenhonnan, van, aki nem képes rendet rakni a szobájában, van, aki válogatós a kajában, van, aki besértődik minden segítő szándékú kritikára és van, aki vonzódik az idősebb férfiakhoz. És akkor mi van?

18 éves vagy, még keresed a helyed, nagy valószínűséggel elmúlik az ilyen vonzódásod.

És majd visszajön egyszer, majd 20-30 év múlva megint egy ötveneshez fogsz vonzódni. :)

2015. nov. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor gyakorlatilag mi a különbség az apakomplexus és az "idősebb férfiak vonzanak-dolog" között ?

Bocsánat az off-ért és új kérdésért, de mégiscsak a témához vonatkozik valamelyest...

2015. nov. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!