Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Homofób lennék bi létemre?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Homofób lennék bi létemre?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy azokkal az ismerőseimmel szemben, akikről kialakítottam egy olyan képet magamban, hogy valószínűleg heteroszexuálisak, csökken a tiszteletem/megbecsülésem (nem tudom hogy fogalmazzam meg), ha utólag kiderül, hogy melegek. Sőt, még ismerősnek se kell lennie, elég, ha olyan híresség, akit esetleg megkedvelek valamiért.


Külön érdekes, hogy van akiről a kezdetek óta tudom és enne ellenére nagyra tartom. Illetve akikről az derül ki utólag, hogy bi, azokkal sincs ilyen. Sőt, valahogy még közelebb is érzem magamhoz amiatt, hogy "hasonló cipőben jár".


Elnézést, hogy nem tudom jobban megfogalmazni.



2016. jún. 14. 12:53
 1/5 A kérdező kommentje:
Sikerül a kategóriát félrenyomnom ahogy látom. :D
2016. jún. 14. 13:14
 2/5 October15 ***** válasza:
51%

Best kategória EU. :D


Attól függ.

Arra gondolsz, hogy titkolja, hogy búzakalász vagy arra, hogy neked nem tűnt fel, hogy süt mint a kályha? [Amúgy maximum az időjárás a meleg. :) Vannak erre szép régi magyar szavaink.. csak azt éppen a GYK nem szereti.]


A hetero / homo és a bi között azért hangyányit kisebb a szakadék mint a hetero és a homo között. Gondolom innen ered az, hogy utóbbi nem probléma, + fura lenne ha biként azért "csalódnál" valakiben mert bi.


Homofób aligha lehetsz úgy, hogy egyébként nincs velük bajod csak akkor ha utólag derül ki.

2016. jún. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem titkolásról van szó, csak ha nem tűnik fel és utána egy beszélgetésnél felmerül, vagy épp megjelenik valaki a barátnőjével vagy barátjával és zuhan az áll. :D


Hirtelen átértékelődik egy rakás reakció/beszélgetés. Kiderül, hogy egy rakás dolog nem az adott személy nyitottságából/jófejségéből fakadt, hanem abból, hogy eleve ilyen körökben mozog. Ilyesmik.

2016. jún. 14. 15:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Nos, a homofóbia, meg a biszexualitás létezhet egymás mellett is, csak heves önutálatot eredményezhet. Lenézed a meleg partnered, de felizgulsz rá, emiatt pedig legszívesebben elsüllyednél, de hát ez van. Ha esetleg leírnád, hogy konkrétan mi váltja ki belőled az ellenszenvet ezeknél az embereknél, segítene. A tudat, hogy férfiakkal feküdnek le?
2016. jún. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igazából nem ellenszenv ez, csak ami felépül bennem a személye iránti tisztelet és megbecsülés formájában, az egy csapásra leomlik.


Lehet, hogy ez amiatt van, hogy megvan bennem egy előfeltételezés az "átlagos heteroszexuális" és az "átlagos homoszexuális" viselkedésről és ezek nem kompatibilisek. Nem tudom.

2016. jún. 17. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!