Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Mi az az orgazmus? :D Mit...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az az orgazmus? :D Mit válaszoljak a 11 éves lányomnak?

Figyelt kérdés

Tegnap azzal a kérdéssel jött haza napközis táborból az ötödikes lányom, hogy magyarázzam el neki, mi az az orgazmus. Elég nyitott, liberális szülőnek tartom magamat, de a válasz átgondolásához időt kértem :D

Szerintetek mit mondjak neki? Hogyan magyarázzam el? :)



2017. jún. 22. 14:45
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem kell annyira részletesen neki erről beszélni, egyelőre elég annyi, hogy: több jele van annak, hogy a partnereknek igazán kellemes az együttlét. Viszont lehetne arról beszélni, hogy pl. nagyon válogassa majd meg a fiúkat, ne adja magát oda könnyen (hogyan ne adja magát könnyen férfi szemszögből), milyen konkrét hazúgságok léteznek udvarláskor fiúk részéről, milyen jelek vannak annak, hogy komolyan bejön majd ő, mint lány/nő annak a fiúnak és nem csak egy trollkodásnak hiszékeny partnere, stb.
2017. jún. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
90%

Az igazat.


2-3 év múlva úgy is lesz benne része. Nem, nem feltétlenül fiúval, akár csak sima maszturbálással is.

2017. jún. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Az együttlét csúcspontja.
2017. jún. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Nyilván hogy az "igazat", de egy 11 éves nyelvén hogyan??
2017. jún. 22. 15:03
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Egy 11 éves gyerek már nem kisgyerek. Lehet, hogy biológia órán az ember szaporodását még nem tanulták (úgy emlékszem 8. osztályos anyag), de el lehet mondani, hogy mi az a szex, mi történik egy férfi és egy nő közt, ebből hogyan lesz a gyerek, és ebben hol jelenik meg az orgazmus.

Szerintem nincs ebben semmi probléma.

Egyébként lehet, hogy a lányod már javában maszturbál, csak fingja nincs, hogy ami a végén neki jól esik az mi. HA ebből esetleg leszűri, akkor csak többet fog tudni.

Nem mondom, hogy a szexualitásba részletekbe menően kell belemenned, de a szaporodás ide vágó részét nyugodtan elmondhatod neki.

2017. jún. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
37%
En ugy mondanam el,hogy egy olyan orom amit a nagyok vagy akar azok tapasztalnak akik nagyon szeretik egymast,mikor majd lesz baratja is es nagyon szeretik egymast akkor majd o is megfogja tudni milyen az es hogy mi az igazabol:)
2017. jún. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Azzal fejezték be az évet, hogy tanulták a nemi szerveket, meg a szexet, - vihogva de büszkén mutogatta a tankönyvét. (Jó fej a tanárja, a többi osztályban "saaajnos mát" nem jutottak el odáig a tankönyvben.)


5.: Szóval az alapfogalmakkal tisztában van azért....

2017. jún. 22. 15:09
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Én annyit mondanék neki, hogy az a szexuális együttlét csúcspontja. Tudja már, hogy mi az a szex, hogy készül a baba, sperma kell hozzá: elmondhatod, hogy az a férfi orgazmusa során jön ki. A nőknél meg más, de szintén jó érzés.


Az se árt, ha az orgazmus "értelmére" is rávilágítasz: azért jó érzés, hogy amikor az ember megérik rá, legyen kedve szaporodni, és létrehozni a következő generációt. Különben kihalna az ember. Ez szerintem egy teljesen korrekt magyarázat egy 11 évesnek.

2017. jún. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

#5 vagyok

Ha az alapokat tudja, akkor mondd el neki. Lehet, hogy te most cikinek érzed erről beszélni a lányoddal, de ő csak kíváncsi. Mintha azt kérdezné, hogyan készül a kenyér. Nem mondanád el neki? Ugye, hogy de.

Ráadásul ha képes vagy nem feszengve részt venni egy ilyen beszélgetésben, ő sem fogja cikinek érezni a témát, sem feszengeni. Az a kettőtök közti bizalomnak is jót tesz. Gondolj bele ha később fogamzásgátlással lesz kérdése. Nem ide fog jönni megkérdeni utólag, hogy "Terhes lehetek e?" hanem még előtte tőled, hogy ne legyen az. Nem jobb lenne?

2017. jún. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig #5 vagyok.

Ha a szexről egyébként van fogalma, akkor nem is kell túlmagyarázni.

Kb. valami ilyesmi tán elég is lehet neki, hogy: Az orgazmus egy nagyon kellemes érzés, vagy érzet, ami szex közben a szexuális ingerek hatására alakul ki az agyban. Egy kellemesen bizsergő csiklandós érzéskavalkád. Maga a szex eleve egy kellemes bizsergető dolog, és az orgazmus ennek egy rövid, átütő koncentrált formája. Röviden járja át a testet, mint egy jóleső nyújtózkodás reggel ébredés után, csak épp annál sokkal erősebb és messze sokkal kellemesebb.

2017. jún. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!