Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Milyen animét nézzek?

Milyen animét nézzek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Úgy gondolom eljött az idő, hogy megnézzem életem első igazi anime sorozatát. Kívülállóként az animés közösséget mindig is nagyon segítőkésznek és összetartónak láttam, szóval remélem most sem tesztek kivételt és nem harapjátok le a fejem, mert már millió +1, ilyen kérdést olvastatok.


Szóval, ahogy eddig utánanéztem nagyon sokféle-fajta anime létezik, ebből kifolyólag nem szeretnék random megnézni egyet, amitől akár megutálom az egész zsánert. Éppen ez az oka annak, amiért a ti segítségeteket kérem.

Most leírnám, hogy én milyen típusú filmeket, könyveket preferálok, gondolom ez alapján egyszerűbben tudtok ajánlani animét.


Alapjáraton nagyon szeretem a fantasy-t, de mint tudjuk ebben a műfajban nagyon nehéz eredetit alkotni, mert már lerágott csont, klisés, stb… (ettől függetlenül nagyon örülnék, ha akadna egy olyan igazán jó fantasy anime, varázslással, meseszerű lényekkel és egy tanulságos, ép-kéz-láb történettel).


Szívesen néznék még háborús és sci-fi animéket is. Fontos lenne azonban, ha az első animém nem lenne 1000+ részes, inkább valami rövidebb (pl. 40-50 rész)


Végezetül még érdeklődnék, hogy mi a véleményetek a népszerű animékről, (amiket kb. mindenhol látok) mint pl. a One Piece, Death Note, Sword Art Online, Fullmetal Alchemist: Testvériség, stb...


Köszönöm a válaszokat!



2019. júl. 25. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
Az Attack on titan szerintem jó választás lenne, van benne háború, egy kis sci-fi, és mágia meg ilyesmi ugyan nem, de középkori stílusú a látványvilága.
2019. júl. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Seirei no Moribito fantasyban szerintem nagyon jó kiindilópont (az Attack on Titan-t messze elkerülném, amíg nem alapoztadmeg az ízlésed).


A Death Note egy hanguányit túlértékelt, de érdekes megnézni, a Full Metal Alchemist tényleg jó, a többi kihagyható.

2019. júl. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Fullmetal alchemist, de nem a brotherhood!
2019. júl. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én anno Death Note-tal és az Attack on Titannal kezdtem. Nem a legjobb animék (elnézést a fanoktól), láttam már jobbat is, de ezek rángattak bele az animék világába. Mivel 2017 nyarán kezdtem el animét nézni, az ősszel induló Ancient Magus Bride-t is rendszeresen követtem (ez varázslós anime), sajnos a 2.fele már nem lett olyan jó, de ezt döntsd el.


Swort Art Online: tény, ezt is a legelsők között láttam, de már akkor nem tartottam olyan jónak, mint a fentebb írtakat.


Nem a legelsők között láttam, de a Fullmetal Alchemist Testvériség tényleg nagyon jó, azóta is nagy kedvencem. Nem hiába a hype.


Scifi műfajban a Steins;Gate kiemelkedő, bár erről megoszlanak a vélemények itt gyk-n. Legalább az 1. évadot nézd meg belőle.


Háborús műfajban a Code Geass számít kiemelkedőnek, bár erről talán még jobban megoszlanak a vélemények, mivel mecha, már amiatt sokan elítélik, valamint a grafikája miatt is. De nagyon jó története van, tele fordulatokkal. Másik nagy kedvencem.


Fantasy-k:

Dororo (2019): ajánlom megtekintésre, bár itt is a 2. fele gyengébb lett.

Juuni Kokuki

Natsume Yuujinchou: kedvenc, csak ajánlani tudom, a legjobb yokai anime.

Blue exorcist

2019. júl. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek! :)
2019. júl. 25. 15:10
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Psycho Pass-t is érdemes megnézni.
2019. júl. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Háborús műfajban a Code Geass számít kiemelkedőnek, bár erről talán még jobban megoszlanak a vélemények"


Az biztos, hogy megoszlanak, de nem azért, mert mecha, hanem mert edgelord. Bizonyos pontokon egész borzasztóan hatásvadász, máshol kínosan teátrális. Félreértés ne essék, nem rossz sorozatról van szó, de messze áll a kiemelkedőtől.


Ha már kiemelkedő háborús mecha, akkor War in the Pocket és 08th MS Team.

2019. júl. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%

Code:Breaker, Diabolik Lovers, Ino X Boku,

Én ajánlanám a Vampire knight, mert nekem is az vólt az első :) bár hosszú.

2019. júl. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen Nektek is!
2019. júl. 26. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!