Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Animékben miért ritka az...

SIDLER22 kérdése:

Animékben miért ritka az ölelkezés?

Figyelt kérdés

Nem régóta nézek animét (kb 1 hete), de megnéztem már pár sorozatot és azt vettem észre, hogy amikor a helyzet olyanná válik, hogy ölelésnek kellene történnie nem történik semmi csak nézik egymást.

Például most legutóbb néztem a Kokoro Connect-et és volt egy olyan eset amikor az Inaba-ról kiderült, hogy szerelmes a srácba. A Szívmag elhitette vele, hogy leesett a szirtről és a lány rohant a szirthez. Aztán kiderült, hogy csak a fáról esett le és semmi baja. A lányra pont akkor jött rá az érzelmi kitörés (mert akkor pont ezzel kellett megküzdeniük) és letérdelt a srác előtt és elkezdett bőgni. Normál esetbe én (vagyis szerintem minden európai) elkezdeném vígasztalni és feltételezem meg is ölelném. Ehelyett a 4-5 tag csak áll körülötte mint @ a lakodalomba és néznek, hogy mért sír.

Ez valami japán viselkedéskultúrából adódik vagy csak így sikerült?

(Ha az első a válasz, akkor valami nagyon nagy baj van a japánokkal)



2020. jan. 18. 07:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Biztos japó kulturális dolog lehet a háttérben. Nálunk pl. Nem divat bocsánatkéréskor meghajolni vagy földre görnyedni ott igen.
2020. jan. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kulturális különbség.

Most hirtelen ez a cikk jutott eszembe:

[link]

Különösen ez a rész:

"A telefonálás mellett érdekes volt számomra, hogy itt a párok milyen közel vannak egymáshoz, például mikor együtt sétálnak fogják egymás kezét. Nálunk ez nem megszokott, a japán emberek kicsit szégyenlősek. Talán a fiatalok körében még lehetséges, de a házastársak már nem csinálják. Japánban úgy tartjuk, hogy a házasság után anya és apa lesz a feleségből és a férjből, nem párként tekintünk rájuk. Nekem viszont jobban tetszik a magyar szokás, nagyon aranyos, mikor az idős házastársak még mindig fogják egymás kezét."


Amúgy most elgondolkodtam, mert úgy érzem, hogy az újabb műveknél már más a helyzet, az utóbbi pár évben egyre hangsúlyozottabb lett a nyugati kultúra hatása az animékre is (pl. Netflix), de most nem tudom, hogy tényleg olyan, mintha közvetlenebbek lennének a karakterek, vagy azért van, mert már 7 éve aktívan animézek (ami lefedi a teljes tinédzserkoromat), és megszoktam a kulturális különbségeket, így nem tűnik fel nekem, hogy nyugati szemmel máshogy viselkednek :'D

2020. jan. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig #2 vagyok, ez is eszembe jutott:

Volt egy kísérlet a különböző kultúrák érzelemkifejezésével kapcsolatban. Amerikai és japán egyetemistáknak különböző videókat mutattak, amik elég undorítóak, ijesztőek voltak. Kétféle helyzet volt: az egyiknél nem tudták, hogy megfigyelik őket (detektívtükör), a másiknál pedig a szobában volt egy "magas rangú" személy is (vizsgálatvezető, tanár, professzor). Amikor nem tudtak a megfigyelésről, a japán és az amerikai hallgatók egyformán kifejezték érzéseiket, amikor bent volt a professzor, az amerikaiaknál nem volt változás, a japánok viszont "maszkolták" a valódi érzéseiket, és helyette mosolyogtak, mert náluk udvariatlanságnak számít, ha kifejezik a negatív érzéseiket.

2020. jan. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!