Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Korra legendája (Legend of...

Korra legendája (Legend of Korra) anime-vel kapcsolatos kérdésem lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Pár kérdésem lenne a fent említett anime-vel kapcsolatban.


1. Nézhető magában? Mármint szükségszerű/érdemes előtte megnéznem az Aang Legendáját(Aang the last airbender) anime-t is? Vagy kihagyhatom?


2. Mennyi utalás történik Korra-ban az Aang-os széria történéseire? Azaz mennyit spoiler-ez le ha még nem láttam azt?



#anime #Aang #Avatar.
2020. febr. 20. 23:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nézhető magában is szerintem.


Rengeteget. Szerintem az összes izgalmas dolgot megtudod belőle ami az Aang legendájában volt.

Én javasolnám hogy ne ezzel kezdj, mert amúgy kicsit uncsibb, nem adja át azt a színvonalat és személy szerint az a véleményem is, hogy nem kaptam egy igazi lezárást, többet vártam volna.

2020. febr. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen a gyors és kiadós választ. Akkor Aang-al kezdek.
2020. febr. 21. 00:04
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Ez nem anime.
2020. febr. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem anime.


Érthető amúgy a Korra legendája önmagában is, de sok utalás van az előző generációra (vagy inkább a kettővel előttire), de szerintem is jobb úgy nézni, hogy megnézted az előzményét. Mondom ezt úgy, hogy nekem viszont a Korra legendája jobban tetszett, mint Aangé. De megható újra látni a "régieket" és látni, hogy abból a világból mi lett, hogyan fejlődött tovább.

2020. febr. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nézhető magában, de nem érdemes, mert az Aang legendája jobb.


Nem túl sokat. Az utalások java a két sorozat között eltelt időszakra vonatkozik. Viszont bemutat karaktereket, akiket jobb az eredetiben azon a ponton megismerni, ahol az bemutatja őket.

2020. febr. 21. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Na? Megnézted az Aang legendáját? Hogy tetszett? Nekem a kedvenc sorozatom
2020. máj. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
75%
Nekem a Korra legendája kicsit csalódás volt Aang után, pedig Aangot imádom. Korrában csak így random véridomár képessége lesz Amonnak amivel elveszi az erőt a benderektől, Unalak random átmegy a szellem világba... nekem olyan érzésem volt a végére hogy amit az előző Avatarok felépítettek, azt Korra lerombolta még ha önhibáján kívül is.
2020. máj. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A Korra legendájában nagyon sok dolog okozott csalódást, de a legborzasztóbb hogy kinyírták Aangot és az összes előző életét. Ezt miért kellett? Ez egy fölösleges lépés volt és utálom ezt benne.
2020. máj. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint én imádtam a Korra legendáját. Az Aang-os széria valljuk be önmagában zseniális, volt benne felnőtteknek szóló tartalom is bőven de! A Korra-s szerintem sokkalta felnőtteknek szólóbb, a sok háború, polgárháború, szerintem iszonyú jó csavarok vannak benne, és én nagyon elképzelhető jövőnek tartom az Aang után. Szerintem nagyon jó lett, az egyetlen igazán negatív jelzőnek szerintem magát a főszereplőt mondhatnánk (tudom kicsit fura) de igazából az is megérhető hiszen minden Avatar más-más személyiséggel bírt.

Szerintem az hogy kinyírták Aangot azért kellett, hogy a kövi avatár lehet hogy nem akar majd avatár lenni vagy valami nagy csavar jön.. biztos vissza fogják szerezni az avatár életeket.. szóval értitek a jövőben fogjuk megtudni ez miért kellett DE!

AMI NAGYON FONTOS. Nem tudom nekem tűnt e csak fel. De ugye anno Wan az első avatár összeolvadt ugye a jó szellemmel Rava-val és így lettek újra és újra avatárok. Ebben a szériában ugyan ez megtörténik A ROSSZ SZELLEMMEL (Vaatu). Szóval LEHET (szerintem) hogy a következő szériában (szerintem biztos lesz előbb vagy utóbb) nem csak új avatár hanem új antiavatár is lesz.

És én ezért imádtam. Vitt bele bőven újdonságot. Szerintem ezért nem tetszett sok mindenkinek. A főszereplő nem ugyanaz mint Aang de nem is kell annak lennie. Korrát nem szerzetesek nevelték. Más, és szerintem ez a másság rohadt jól áll neki. Én csak ajánlani tudom!

2020. máj. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

9-es válaszoló, nekem még az volt furcsa, hogy az öt éves Korra már rögtön három elemet uralt kb. Értem én hogy ezzel csak azt akarták mutatni hogy biztos ő az, de bőven elég lett volna max egy kis föld vagy levegőhajlítás.


Nekem az volt az elképzelésem amikor Aang legendáját néztem, hogy a víz és a levegő kicsit közelebb állnak egymáshoz, ugyanígy a tűz és föld következtetésképpen. De visszatérve ahhoz hogy Aang első mozdulatával sikerült a vízidomítás, Korra "levegő-analfabéta" pedig a vízhajlítás közelebb áll a levegőhöz mint a tűzhöz. Az elemének az ellentétét öt évesen uralja de a levegőt nem.


Aztán megértettem hogy Korra idején a modern világban már nincs ennyire elszigetelve egymástól a négy nép, és hiába vízidomár szülők gyereke, Korra egy földidomár makacsságát és egy tűzidomár harciasságát is magán hordozza a kor szellemisége miatt.


Viszont ezekkel a robotokkal annyira nem vagyok kibékülve... Aztán a negyedik évadban a gigamegarobot annyira gyerekessé teszi.

2020. máj. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!