Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Van még valaki, aki úgy...

Van még valaki, aki úgy gondolja, hogy az az ember, aki az animéket szinkronosan nézi, az nem is igazi anime fan?

Figyelt kérdés
Szerintem aki szinkronosan nézi, az nem igazi anime fan, én úgy gondolom, hogy az az igazi fan, aki feliratosan nézi őket.

2020. máj. 27. 10:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg, aki így gondolja az hülye, de mindegy.
2020. máj. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi köze nincs hozzá, szeretheti az is az animéket, aki nem szereti felirattal nézni, vagy nem tudja olyan gyorsan olvasni, vagy bármi. Nem ettől függ. Ennyi erővel mondhatnánk azt is, hogy az az igazi fan, aki megtanult japánul, hogy felirat nélkül nézhesse:D

És ezt úgy mondom, hogy személy szerint utálok szinkronosan animét nézni és mindig eredeti hanggal nézem.

2020. máj. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak a weaboo trash emberek rugóznak azon hogy ki az igazi anime fan, meg ki nem.
2020. máj. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
További félreértések elkerülése érdekében: úgy értem, hogy a szinkronos animében egy csomó minden változtatnak, hogy passzoljon a karakterek szájának a mozgásához, a feliratosban meg egyszerűen lefordítják és odaírják és nem változtatnak szinte semmin. Ebből kiindulva sokkal jobban hasonlít az eredetihez, mintha valaki szinkronosan néznné.
2020. máj. 27. 11:14
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem teljesen mindegy ameddig élvezi és szereti :D

De én inkább feliratosan nézem :)

2020. máj. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor már az az igazi anime fan aki megtanult japánul, mert az van a legeslegközelebb az eredetihez. Mert az az eredtei.

Amúgy félrefordítások feliratosan is vannak, olyanokis akik angolról fordítják magyarra, képzelheted mennyi minden veszik el miközben kétszer lefordítják.

2020. máj. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg az az igazi fan, aki felirat nélkül japánul béti és a mangájat is eredetiben olvassa és a kérdező csak egy pózer cserépedény.
2020. máj. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg te se vagy igazi anime fan! Mi az, hogy feliratosan nézed? Csak az eredeti japán szinkron miért nem jó? Az adja rendesen vissza mondanivalót.


Amúgy meg hülye vagy...

2020. máj. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

" a feliratosban meg egyszerűen lefordítják és odaírják és nem változtatnak szinte semmin."

Hát, azért ez túlzás. A magyar fanfordítások angol fanfordításokból készülnek. Tehát eleve egy fordítás fordításai. Ráadásul ezt nem sértésből írom, nem is emelek ki senkit, de tömegesen találni rettenetes magyar fordításokat. Érződik, hogy a fordító angolul is alig tud, nem hogy japánul. De, még az egész jó angolosok között is vannak félrefordítások, irritálóan magyartalan mondatok stb. Nem egyszer váltottam már le a magyar feliratot angolra, mert egyszerűen idegesített a sok magyartalan vagy egyenesen értelmetlen szöveg. Továbbá tudok valamennyire japánul is, szóval néha már az angol fordításokban is kiszúrom a teljes félrefordításokat vagy jobb esetben átfogalmazásokat, amiket aztán tovább torzítanak magyarra. Szóval azért nem fekete-fehér a dolog.


Szerintem egyébként nincs igazad. Miért ne lehetne anime rajongó az, aki nem kedveli a feliratos rajzfilmeket? Az amerikai filmeket is feliratosan nézed? Szinkronnal nem nézel semmit?

2020. máj. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
nincs olyan,hogy 'igazi anime fan',aki szereti az animét és nézi (mindegy hogyan) az egy anime fan és kész.
2020. máj. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!