Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Ki hogy viszonyul a donghuákho...

Ki hogy viszonyul a donghuákhoz, azaz a kínai animékhez? Mit láttatok, melyik a kedvencetek?

Figyelt kérdés
Én az elmúlt fél évben nagyon rákaptam a kínai animációra, és sokszor jobban élvezem őket, mint a japán animéket.

2020. máj. 28. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
Nem néztem bele sokba (Quanzhi Gaoshou; Huyao Xiao Hongniang; Shao Nu Qian Xian Ren Xing Xiao Ju Chang), de eddig a legjobb is középszar volt.
2020. máj. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Még nem láttam sokat, viszont egyre gyakrabban nyúlok hozzájuk, mint a japán animékhez. Alapvetően más a hangulatuk, grafika terén az animáció néhol gyengébb vagy olcsóbb megoldásokkal operál, a történet pedig gyakran annyira sem befejezett, mint egy japán anime, és gyakran olyan érzés fog el a nézésük során, mintha önmagában is élvezhető mű helyett csak egy "kedvcsinálót" készítettek volna egy, már meglévő manhua vagy regény mellé.

A felsorolt negatívumok miatt a fantasy elemekkel rendelkező sorozatokat inkább skippelem, viszont a reálisabb, evilágban játszódó donghuák néha igencsak meg tudnak lepni! Személy szerint azok a kedvenceim, melyek enyhén tartalmaznak shounen ai elemeket, mert ezt is teljesen másképp, visszafogottabban kezelik mint pl. a japánok. E szempontból két kedvencet tudok kiemelni: Jie Yao 解药 és Xiao Lu He Xiao Lan (Beryl and Sapphire) 小绿和小蓝

2020. máj. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A Jie Yao-t én is szeretem.

Bár nekem az abszolút kedvencem a Douluo Dalu (még fut), valamint a Mo Dao Zu Shi, aminek idén érkezik a harmadik évada.

De elég sokat láttam már, nekem bejön. Ahogy észrevettem, az emberek többségét inkább a kínai nyelv szokta zavarni, mivel az animések a japánhoz vannak szokva. :)

2020. máj. 28. 11:44
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

2/3 vagyok

Engem nem zavar különösebben a kínai nyelv, már kínai doramakat is láttam, legutóbb pl. a Princess Agent-et, én inkább érdeklődve figyelem a kínai feliratot és a szinkront, hogy milyen kanji jelet használnak egy-egy szónál. Pár szavat így már meg is jegyeztem ezzel a módszerrel. :-)A sima filmeket is szinte mindig eredeti nyelvvel nézem, így a fülem viszonylag sokféle nyelvhez hozzászokott már.

2020. máj. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Purrincess Noire ***** válasza:
100%
Én még csak egy kínai animét láttam, de az nagyon tetszett. A címe: Psychic Princess. És igen, rettentően zavart először a kínai nyelv, mivel hozzászoktam a japánhoz. Attól függetlenül bájos az anime és szórakoztató. Ajánlom mindenkinek! UwU
2020. máj. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%
Én nem tudok valamiért a szinkronnal és a nyelv hallásával megbarátkozni, annyira idegen számomra az animéttől a mandarin.
2020. jún. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!