Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Melyik a top 5 kedvenc anime-d...

Melyik a top 5 kedvenc anime-d? (anime ajánló)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem vagyok nagy animés, de el szeretném kezdeni valamelyiket nézni, habár nem tudom melyiket.

Melyik animét ajánlanátok, és miért?



2020. szept. 30. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Egy viszonylag hosszú anime, de mesterien felépített, összetett története van, és remekül kidolgozott szereplőket soroltat fel. Animéhez méltón a butus humor és nagyon, nagyon komoly részek is találhatóak benne.

2020. szept. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Még nem láttam sokat, de itt vannak a kedvenceim:

Hunter x Hunter

Naruto/Naruto Shippuden

Jojo's bizarre adventure

Attack On Titan - ezt csak akkor nézd, ha bírod a véresebb jeleneteket(bár szerintem nem olyan brutáldurva, csak simán durva :D)

Boku no hero academia

Dr stone


Az első 3 között nem tudok sorrendet rakni :D

Mindet azért ajánlom, mert mindegyik valamiben különleges és ezek amúgy eléggé mainstreamek is szóval több emberrel lehet róluk beszélni

Kedvenc filmeim is vannak:

Kimi no na wa

I want to eat your pancreas

Howl's moving castle

Remélem segítettem :D


Kezdésnek a Demon Slayer is szerintem egy jó lehetőség lenne

2020. szept. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

1. Fullmetal Alchemist (2003-mas)

2. Kyou Kara Maou

3. Dragon Ball + Z

4. Ayashi no Ceres

5. X

2020. szept. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :D jöhetnek még!
2020. szept. 30. 19:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Huh...

1. Mononoke. Nagyon komplex, elég egyedi hangulatú, egyértelműen felnőtteknek szóló sorozat, de merem ajánlani.

2. K-project. Van benne némi felesleges fanservice, de megint csak, nagyon mély sztori.

3. Drifters. Az egyik legjobb isekai, amit láttam.

4. Shiki. Az egyik legjobb horror, amit láttam.

5. Death Note. Ez nem hiszem, hogy magyarázatra szorul :D

2020. okt. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
34%

Ha az én kedvenceimet kérdezed, akkor egyértelműen:

1.Guilty Crown

2.Elfen Lied

3.Mirai Nikki

4.Satsuriku no Tenshi

5.Kuzu no Honkai

(Nincsenek sorrendben, nem tudok dönteni köztük)


Ha viszont neked kéne ajánlani valamit kezdésnek, akkor első körben megkérdezném az ízlésedet. Echi, hentai, yaoi, shounen, shoujo, horror,... rengeteg kategória van. Az én első animém az Inuyasha volt. Első animének szerintem nagyon jó. Aztán sokan mondják még a Magyarországon "alapnak" számító animéket, mint pl a Naruto, Naruto Shippuden, Boruto (ez szerintem öngyilkosság), Soul eater, Bleach. Első animéim között volt a Lovely complex is. Ehhez van magyar szinkron és egy könnyed, élvezhető anime. Középsulis, magas csajszi szeret bele egy sokkal alacsonyabb osztálytársába. A Tokyi Ghoul is elég híres, bár a vélemények megosztóak róla. Nekem többségében tetszett, főleg az első és az utolsó évada. A Devil's Line is igen jó anime. Vámpírokról szó, szerelem is van benne. Ez is viszonylag híresnek számít nálunk.


Ha valami komolyabbat szeretnél, tudnék mondani egy 3 részes movie-t. Mindegyik része kb 45 perces. Egy süket csajsziról szól. Enyhén szerelmes, de nem az a fő szál és végül nem jönnek benne össze. Ennek ellenére nagyon jól sikerült anime.


Ha belefér az echi is, akkor pl tudnám mondani a High School DxD-t, a Dakara Boku wa, h ga dekinai-t, vagy esetleg a Shinmai maou no Testamentet. Lényegében ugyanarról szólnak. Démonok harcolnak benne. A történetük jó, de vannak bennük komolytalan részek is. Ezer animéről tudnék még írni, de akkor sose lenne vége a válaszomnak. Ha Youtube-ra beírod, hogy anime AMV, ki fog dobni egy csomót. Ha szűkítenéd a kört, döntsd el, milyen kategóriát szeretnél nézni és írd be úgy. Pl.: action anime AMV, vagy romance anime AMV, action/romanci anime AMV,...stb.

2020. okt. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!