Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Tudnátok az érdeklődésemnek...

Tudnátok az érdeklődésemnek megfelelő animéket írni?

Figyelt kérdés

Toplistám:


1. Mirain Nikki (Future Diary)

2. Elfen Lied

3. Death Note

4. Blood+


Ezek mind nagyon tetszettek.

Ilyesmiket keresek. Nem láttam sok animét. Még ezeken kívül a Dragon Ball összest és a Naruto összest, de nem shoneneket keresek elsősorban, hanem olyat, amelyben van logikai csavar, érzelmek, kb. a top 3-hoz hasonlókat.


Amik nem tetszettek, de belenéztem:


Attack On Titan: 1. évad (Jó anime, de nem szimpatikus a főhős stílusa, kicsit túlbonyolított történet, ami nem túl érdekes. Lehet, hogy egyszer folytatom, de nem mostanság)


Code Geass: 0-7ep (Unalmas "britanniai harcok", bonyolult események)

Vampire Knight: 0-2ep (Kicsit uncsi vámpír sztori, az iskolás téma nem jön be)


Soul Eater: 0-1ep (Nem tetszik az artstyle, kicsit túl gyerekes a téma)



2020. nov. 26. 16:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
82%

"Az Attack on Titan és a Code Geass is túlhypeolt anime"

Vagy csak nem érted ezeket. Az miért nem opció? Nagyon bírom az embereket, amikor vannak objektíve kifejezetten jó animék, és akkor ők jönnek és megmondják, hogy nem jó, de érvük egy sincs.


"nem rossz animék, de teljesen átlagosak, amiket, ha nem fognak meg az első pár részben, felesleges erőltetni"

Ez meg érvnek is gyenge. Több anime is van, aminek pont a vége ad más értelmet, és amiatt is megéri megnézni.

Erre nagyon jó példa a school days, ami az elején elég gyenge (mondjuk egy 5-6-os), viszont a vége meg nagyon jó lett (az kb. 10-es). És így olyan 7-8 pont körüli.

Az erased meg pont fordítva és a vége lett a rosszabb.


"Ráadásul az Attack on Titan írója náci, úgyhogy az idealizmusa elengedhetetlenül beleivódott a történetbe. Ezért is érdemes elkerülni"

Tegyük fel, hogy náci, és? A log horizon írója meg adócsalt és amiatt ült, akkor nem kéne megnézni a log horizont sem?

Az meg csak szimplán nem állja meg a helyét, hogy a náci ideológiának megfelelően írták a történetet, mivel a történetben a "zsidók" a jók. Vagyis, ha már mindenképp párhuzamot akarunk vonni, akkor az író az anti-náci.

Ahhoz hogy valós jképet kapj a történetről, mivel láthatóan fogalmad sincs, hogy miről beszélsz, javaslam ezt a részletes leírást:

[link]


"Ne hallgass a hatosra, kérdező. Csak osztja az észt."

Van, akinek van miből osztani. Neked láthatóan nincs.

Legalább néztél volna utána a kijelentéseidnek, akkor nem nevetetted volna ki magad.


"Nem utálom az Attack on Titant. Csak átlag shounen animébek tartom."

És pontosan mi is az átlag shounen anime? Ezt én a kimetsu no yiaba-ra is hallottam, viszont nagoyn sok embernek csak azért "átlag", mert nem fogták fel, hogy a sorozatban szereplő démonoknak milyen mélyebb jelentésük volt.

Az pedig, hogy az adott ember nem érti az animét, az nem az anime hibája, és nem kéne ezért az animének kevesebbet érnie.

Pl. ha nem érted meg a flcl-t, akkor nyilván nem fogod jó animének tartani, mivel annak is pont az a lényege, hogy mélyebb és végtelenségig elemezhető anime.

2020. nov. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Elég nagy csalódás volt ez az Angel Beats!. Végignéztem, de szenvedősen.
2020. nov. 29. 18:11
 13/14 anonim ***** válasza:
A Blood C-t ajánlom. Hasonló, mint a Blood+. Érdemes VÉGIGnézni.
2020. dec. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Noragami,Hyouka, Kyoukai no kanata.
2021. máj. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!